Портал:Відеоігри

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
­/... Портал «Відеоігри» 🎮
Війна... війна ніколи не змінюється

серія відеоігор Fallout1997)

Цей портал не лише про – «відеоігри» – він присвячений також і творцям відеоігор, жанрам, у яких розроблюються відеоігри, журналістам та вебсайтам, що поширюють відеоігрові новини; цей портал і про платформи, на яких відеоігри випускаються, і про гральні рушії, на основі яких розроблюються; про музику, що створюється для відеоігор, та про композиторів, що її пишуть; цей портал не лише про відеоігри, він і про культуру відеоігор, і про їхню історію: як моменти злету, так і моменти занепаду...
 

Розробники

Платформи

Жанри

Музика

Рушії

Компанії

Термінологія

Історія

Кіберспорт

Вебсайти

Один із персонажів Dishonored на виставці «Мистецтво відеоігор» 2015 року, музей Art Ludique, Париж.
⭐Вибрана стаття
Silent Hill 3багатоплатформова відеогра жанрів survival horror та пригодницького бойовика, розроблена японською командою Team Silent[en] і видана Konami. Є третьою частиною серії та прямим сюжетним продовженням першої Silent Hill. Відеогра була випущена на гральній консолі PlayStation 2 в Європі 23 травня 2003 року, в Японії — 3 липня, в Північній Америці — 5 серпня і була портована на персональні комп'ютери компанією Konami Computer Entertainment Tokyo того ж року. HD-ремастеринг Silent Hill 3 у високій чіткості, розроблений Hijinx Studios, з'явився 20 березня 2012 року на платформах PlayStation 3 та Xbox 360.

Сетинґом Silent Hill 3 є вигаданий всесвіт, що частково нагадує реальний світ, у якому відбувається перетин повсякденної реальності з іншим, альтернативним світом, наповненим монстрами. Дія гри стартує через 17 років після закінчення першої частини, в якій Гаррі Мейсон, після знищення «Бога» культу The Order, забирає з собою маленьку дівчинку. Головною героїнею гри є молода дівчина на ім'я Гізер, що стикається із зануренням у світ власних страхів, як у своєму рідному місті, так і в таємничому Сайлент Гілл, куди Гізер вирушає в пошуках розгадки тих подій, що відбуваються з нею. Вона виявляє, що культ планує використати її для народження «Бога», і стає учасницею конфлікту, що наростає всередині окультної організації. Подібно до інших ігор серії, Silent Hill 3 використовує тематику містичного хоррору та характерні для фільмів жахів прийоми його подачі, оповідаючи про людей, що потрапляють у наповнений кошмарами потойбічний світ. Ігровий процес полягає у вирішенні загадок, пошуку необхідних предметів, дослідженні локацій, протистоянні головної героїні та монстрів.

✔️Добра стаття
Silent Hill 2 (укр. Сайлент Гілл 2, букв. укр. Тихий Пагорб 2) — багатоплатформова відеогра в жанрах survival horror та пригодницького бойовика, розроблена японською командою Team Silent[en] і видана Konami. Гра була випущена на гральній консолі PlayStation 2 в США 24 вересня 2001 року, через три дні — в Японії, а 23 листопада — в Європі. Згодом проєкт було портовано на персональні комп'ютери та консоль Xbox. У перший місяць продажу було реалізовано понад мільйон копій проєкту.

Хронологічно є другою грою в серії Silent Hill, проте сюжетно не пов'язана напряму з першою частиною. Дія відбувається у вигаданому всесвіті, що певною мірою нагадує реальний світ, проте його реальність частково перетинається з так званим «альтернативним світом». Головним героєм є Джеймс Сандерленд, котрий отримує від своєї загиблої дружини листа з проханням приїхати до курортного містечка Сайлент Гілл. Ігровий процес полягає у вирішенні загадок, пошуку необхідних предметів, дослідженні локацій, протистоянні головного героя та монстрів.

Гра отримала загальне визнання поміж критиків, а десять профільних видань навіть поставили їй найвищий бал. Більшість оглядачів високо оцінили загальну атмосферу та глибину сюжету, вибудованого навколо любові, ненависті, смерті, насилля, злочину та покарання, божевілля, а також табуйованої тематики сексуального насилля та інцесту. Музичний супровід, на думку деяких критиків, є одним з найкращих в історії відеоігор. Негативно ж оглядачі зустріли систему управління, роботу віртуальної камери та нелогічність загадок. Silent Hill 2 входить до списків найкращих ігор усіх часів та займає високі позиції в чартах найстрашніших горорів ігрової індустрії.

Відеоігри Створення відеоігор
Ігровий процесЛінійністьПроходження гриКвестРівеньКазуальна відеограОднокористувацька граБагатокористувацька граІсторія відеоігор Ігровий дизайнМузика у відеоіграхДизайн рівнівІгровий штучний інтелектГральний рушійСтадії випуску програмного забезпеченняЛокалізація відеоігорГральна консольЦифрова дистрибуція
Жанри Розробники
БойовикПригодницька відеограШутерКоролівська битваСтратегія в реальному часіФайтингTower DefenseРольова відеограПерегониСимуляційна відеограПлатформер Вільям РайтАмерікен МакгіСергій ГригоровичХідео КодзімаДжон РомероТодд ГовардСід МеєрПітер МоліньєМаркус ПерссонБенуа СокальДжон КармакРод Ферґюссон
Прочитати випадкову статтю серед наступних категорій?
❓ Чи знали Ви, що ...

😀 Ти не один!
  • Crossout — започаткував 22 травня 2024 користувач Litarry
  • XDefiant — започаткував 22 травня 2024 користувач Litarry
  • Still Alive — започаткував 29 квітня 2024 користувач DOZ3145
🌲 Дерево категорій
⭐ Як Ваші дії можуть домогти розвитку Вікіпедії?
  1. Багато статей української Вікіпедії далекі від ідеального стану, проте, якщо Ви помітили описку, зайвий розділовий знак та інші помилки — виправляйте сміливо!
  1. У цьому переліку містяться статті, що підлягають поліпшенню чи мають певні проблеми. Редагуючи такі статті, Ви поліпшуєте загальну якість усіх статей про відеоігри чи суміжні теми, таким чином збільшуючи кількість читачів статей саме українською мовою!
  2. Є наміри написати статтю, але не знаєте, яку тему обрати? Перегляньте цей список ще нестворених статей, на які інші статті посилаються найчастіше.
  3. Якщо Ви вже отримали статус патрульного української Вікіпедії, ці два списки можуть стати Вам у пригоді ): неперевірені статті та статті з неперевіреними змінами.


А Ви вже доєдналися до проєкту «Відеоігри»?
Доєднайтеся до учасників проєкту «Відеоігри», де відбуваються обговорення насущних питань та проблем. Можливо, саме Ваша думка/ідея/пропозиція допоможе Вікіпедії стати ще кращою!


Споріднені портали
Відеоігри у Wikimedia Commons Відеоігри на Вікісховищі ►

Культура

Графіка

Кінематограф

Інформаційні технології

Фізика

Програмування