Heroes of Might and Magic III: Armageddon's Blade

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герої Меча і Магії III: Клинок Армагеддону

англ. Heroes of Might and Magic III: Armageddon's Blade

Heroes Of Might And Magic 3 Armageddons Blade-front.jpg

Розробник New World Computing
Видавець The 3DO Company
Частина серії Герої Меча та Магії
Дата випуску Flag of the United States.svg США 30 вересня 1999
Версія 2.2
Українська локалізація UaLT[1]
Жанр покрокова стратегія
Віковий
рейтинг
ESRB: — Everyone
Платформа Microsoft Windows, Macintosh (в складі Heroes III Complete)
Режим гри сінглплеєр, мультиплеєр, LAN, за одним комп'ютером
Носій 1 CD
Системні
вимоги
Процесор 133 МГц, 32 МБ оперативної пам'яті, 100 МБ вільного місця, DirectX 7.0, Windows 95
Керування миша, клавіатура

Heroes of Might and Magic III: Armageddon's Blade (укр. Герої Меча і Магії III: Клинок Армагеддону) — перший офіційний аддон до гри Герої Меча і Магії III, що вийшов в США 30 вересня 1999, менше ніж через півроку з моменту виходу оригінальної гри.

«Клинок Армагеддону» також увійшов до збірки Heroes of Might and Magic III Complete (Collector's Edition) від 2 жовтня 2000, яка містила всі 3 версії Heroes of Might and Magic III. Collector's Edition, містила повну версію гри, в тому числі для платформи Apple Macintosh.

Аддон вніс 6 нових кампаній, 35 нових одиночних місій, нових героїв, і 13 нових істот. «Клинок Армагеддону» додав новий тип міста — Злиття.

Оновлення геймплею[ред.ред. код]

Нове місто[ред.ред. код]

Злиття — новий, дев'ятий тип міста, який з'явився в «Клинку Армагеддону». Місто є домом різних стихійних елементалів: чотири з них були і в оригінальній грі — Повітряні, Водні, Вогняні і Земляні (в доповненні всі вони можуть поліпшуватися відповідно до елементалів Шторму, Льоду, Енергії і Магми); з'явився ще один тип елементалів — Психічні, що вдосконалюються до Магічних елементалів. Всі ці елементалі в порядку перерахування займають рівні істот з 2-ого по 6-ий. На 1-му рівні знаходяться Маленькі Феї (покращувані до Фей), а на 7-му — Жар-птиці (покращувані до Феніксів).

Рідний тип ландшафту Злиття — трава (як у Замку і Оплоту); основні будівлі мають баштову архітектуру, як у міста типу Вежі, і виконані в арабському стилі.

Відповідно, для цього міста створено 16 нових героїв. Герої Меча називаються Мандрівниками, за походженням самі є елементалями; Герої Магії — Елементалісти, представники різних рас континенту Антагаріч (англ. Antagarich), прикликані на службу в Злиття.

Спочатку замість цього міста планувалося ввести місто Кузня, але проект був відмінений через протести фанатів (див. Розробка).

Герої[ред.ред. код]

Доповнення ввело 12 нових унікальних героїв, які також фігурують в кампаніях. Серед них: Джелу (англ. Gelu), Роланд Айронфіст (англ. King Roland Ironfist), Кілгор (англ. Kilgor), Дракон (англ. Dracon), Адріен (англ. Adrienne), Ксерон (англ. Xeron), Мутаре Дрейк (англ. Mutare Drake). На відміну від «Відродження Ератії», королева Катерина Айронфіст (англ. Queen Catherine Ironfist) теж отримала місце в списку героїв і новий портрет. Ці вісім героїв (за винятком демона Ксерона і варвара Кілгора) зображені на титульній обкладинці коробки з диском гри, і на екрані завантаження сценарію всередині самої гри (де немає лише Ксерона). Крім того, окремо було додано два портрети — новий портрет для лицаря Крістіана і портрет для персонажа Орвальда.

Герої Джелу і Дракон володіють особливими спеціалізаціями, аналогів яких у інших героїв немає: вони можуть вдосконалювати деякі типи військ до особливо сильних істот; на ці поліпшення необхідна певна кількість золота. Джелу здатний тренувати Лісових і Великих Ельфів, а також Лучників і Стрільців в елітних Снайперів, а Дракон — перетворювати Магів, Архімагів і Монахів з Фанатиками в могутніх Чародіїв.

Убитий за сюжетом Лорд Хаарт повернувся оживленим у вигляді лицаря смерті, а його місце як звичайного героя-лицаря зайняв Сер Мюлліх — відсилка до реального співробітника «3DO Company» на ім'я Девід Мюлліх (David Mullich).

Артефакти[ред.ред. код]

В кампаніях доповнення фігурують два нових артефакти: Клинок Армагеддону і Пляшечка з Кров'ю Дракона.

Клинок Армагеддону (англ. Armageddon's Blade) — меч з лезом, що світиться, і гардою у вигляді золотого орла. Артефакт грає головну роль в однойменній кампанії «Клинок Армагеддону». Крім того, що Клинок Армагеддону підвищує Атаку, Захист, Чаклунську силу на +3 і Знання на +6, він дає герою можливість чаклувати на полі бою заклинання «Армагеддон» рівня Експерт, і при цьому робить всіх союзних істот невразливими до цього заклинання.

Пляшечка з Кров'ю Дракона (англ. Vial of Dragonblood) — маленька ємність з кров'ю Отця Драконів, грані якої оформлені чотирма фігурками різнокольорових драконів. Пляшечка була головною метою правительки Мутаре в кампанії «Кров Дракона». Кров Отця Драконів додає всім драконам в армії героя +5 до Атаки і +5 до Захисту.

Істоти[ред.ред. код]

Було додано 13 нових нейтральних істот (для кожного типу є власне житло на карті пригод), серед яких:

 • 4 нових типи драконів: Казковий (англ. Faerie Dragon), Іржавий (англ. Rust), Кристалічний (англ. Crystal) і Лазуровий (англ. Azure). Лазуровий дракон став найсильнішою істотою в «Героях Меча і Магії III».
 • 3 стрілецьких типи юнітів: Чародій (англ. Enchanter), Снайпер (англ. Sharpshooter), Хоббіт (англ. Halfling).
 • Повернулися істоти з Heroes of Might and Magic II: Злодій (англ. Rogue), Кабан (англ. Boar), Кочівник (англ. Nomad), Мумія (англ. Mummy), Троль (англ. Troll) і Селянин (англ. Peasant). Селяни стали найслабшими юнітами в грі, параметри навичок яких коливаються в межах від 1 до 3, але служать хорошим матеріалом для перетворення некромантами в скелетів.

Нові об'єкти на карті пригод[ред.ред. код]

 • Покинуті шахти — гравець може відвоювати їх в орди Троглодитів і тим самим відновити роботу шахти. Покинуті шахти можуть відновлюватися в будь-яку випадкову робочу шахту шести типів видобутку ресурсів (дерево не враховується, оскільки видобувається на лісопилці).
 • Гільдія Найманих Працівників — дозволяє обміняти істот героя на ресурси.
 • Гарнізони — можуть бути поставлені для оборони (звичайний і антимагічний) на карті пригод.
 • Прикордонні Ворота — з вигляду схожі з гарнізоном, однак, щоб отримати можливість проходити через них, потрібно відвідати Намет Ключника відповідного кольору.
 • Хранитель Питання — вежа, що перекриває прохід шириною в одну клітинку. Схожа на Прикордонні Ворота, але для її усунення необхідно не відвідування Намету Ключника, а виконання заданого квесту.

Редактор карт[ред.ред. код]

В редакторі карт з'явився генератор випадкових карт. За його допомогою комп'ютер може створювати, за вказівкою користувача, довільну карту, на якій сам розміщує елементи ігрового світу, дотримуючись при цьому балансу між територіями гравців. Перед початком створення карти гравець може задати певні параметри: розмір, наявність підземелля, число живих гравців і комп'ютерів, число команд, кількість водних територій на карті, силу нейтральних монстрів.

Редактор випадкових карт може бути використаний як в грі (при створенні одинокористувацької або мережевої гри), так і в звичайному редакторі карт гри (настроюється в параметрах створення нової карти). Кожна створювана випадкова карта зберігається в окремо призначену для таких карт папку — «random_maps».

Одиночні сценарії розраховані на всі види гри: мультиплеєр в режимах «всі проти всіх» і командну взаємодію, RPG -Сценарії для одного гравця: знищити монстра, захопити замок, відшукати Грааль. Ряд створених користувачем одиночних сценаріїв можуть бути пов'язані у власну кампанію з допомогою редактора кампаній.

Була додана можливість вибирати в настройках героя його стартове заклинання. Серед об'єктів на карті пригод з'явилися Випадкові житла. У їх параметрах можна налаштувати належність даного житла до якого-небудь типу міста або раси, яку перед запуском карти вибере гравець, а також вказувати варіацію рівня істот.

Карт сценаріїв для базової версії гри і аддону мають односторонню сумісність: «Клинок Армагеддону» і його редактор карт коректно працюють з картами попередньої версії, але «Відродження Ератії» не може використовувати карти від свого аддону.

Редактор кампаній[ред.ред. код]

Редактор кампаній дозволяє користувачам створювати власні сюжетні кампанії. У редакторі можна вибрати Карту кампанії зі списку і імпортувати в неї готові карти, облаштовуючи кожен сценарій завершальним роликом з субтитрами і мелодією, налаштувавши стартові бонуси, перенесення істот і артефактів з одного сценарію в іншій. Сценарії можуть бути пов'язані між собою, маючи порядок проходження кампанії. Саме для цього в редактор карт був доданий перехідний герой, в налаштуваннях якого вказується особистість героя, що переходить з попереднього сценарію в даний.

Інші нововведення і виправлені баґи[ред.ред. код]

Виправлені помилки базової версії, пов'язані з неправильною атакою стін або веж замку катапультою або циклопами в режимі тактичної побудови. Після втечі з поля бою герой повертається в таверну з одним загоном низькорівневих військ, що нараховує одну істоту. Це унеможливило нечесну стратегію гри, відому серед гравців як «Раш Гремлінами (англ. Gremlin Rush)».

Вторинний навик Артилерія у героя дозволяє стороні, що захищається, керувати вогнем стрілецьких веж замку при його облозі.

Сюжет[ред.ред. код]

На відміну від «Відродження Ератії» і другого доповнення, «Тінь Смерті», «Клинок Армагеддону» містить шість кампаній, не пов'язаних наскрізною сюжетною лінією, але його події відбуваються на тому ж континенті Антагаріч світу Енрот. Події п'яти кампаній (Клинок Армагеддону, Кров Дракона, Вбивця драконів, Фестиваль життя, Гра з вогнем) розвиваються приблизно в один і той же час після подій гри «Меч і Магія VIII» (яка, в свою чергу, продовжує історію «Відродження Ератії»), в різних країнах континенту — Ератії, Нігоні, Бракаді, Крюлоді і Таталії. Сюжет шостої, бонусної кампанії (Безрозсудна впертість), є не продовженням, а передує «Відродженню Ератії» і розповідає про те, як персонаж «Героїв Меча і Магії III» — лицар сер Крістіан (англ. Sir Christian), незвичайним чином потрапив на континент Антагаріч і став лицарем королеви Катерини[2].

Кампанії[ред.ред. код]

Клинок Армагеддону (англ. Armageddon's Blade)

Сценарії: Напасті Катерини, Тіні лісу, У пошуках Армагеддону, Коваль страждань, Повернення Короля, Ніж у спину, Вбити Героя, На краю безодні

Після успішного завершення війни за Відродження Ератії та звільнення свого чоловіка Роланда, королева Катерина вирішила одним ударом покінчити з демонами (Криганами) з Еофола, але її армія була зупинена новими ударними загонами демонів під назвою Сини Еребуса. Більше того, вони примусили ератійців перейти в оборону. Пославши запити про допомогу до військ Роланда і Моргана Кендалла (свого вірного заступника на троні), Катерина вирішила використовувати для ослаблення демонів елітний диверсійний загін авлійскої армії під назвою Лісові Стражі. Цей загін базувався в країні ельфів, Авлі, і його командиром був напівлюдина-напівельф, молодий ентузіаст Джелу. Він здійснив успішний партизанський рейд по тилах демонів в Еофолі.

Під час боїв з демонами всі командири Ератії помітили виникнення нових міст — Злиття, які населені елементалями, феями, жар-птицями і феніксами. Встановивши контакт з представниками елементалів, Джелу з'ясував, що давнє пророцтво про пришестя Темного Володаря дияволів може незабаром стати реальністю, а інструментом в його втіленні служитиме Клинок Армагеддону — магічний меч, здатний занурити весь Антагаріч у вогонь. Посланці владик елементалів прийшли зі своїх світів для того, щоб не допустити загибелі усього Енроту і намагаються приховати компоненти Клинка Армагеддону і захистити легендарного коваля Казандара, єдиного здатного з'єднати їх воєдино, але їх сили вичерпуються.

Демон Ксерон, нащадок суккуба і людини-лицаря, довірена особа нового короля Еофолу — Люцифера Кригана, успішно захопив всі компоненти Клинка і змусив Казандара викувати меч, після чого жорстоко з ним розправився. Тим часом, дворянство Ератії, незадоволене тяготами війни, вирішило відкликати регулярну армію держави з поля бою і Роланд з Катериною залишаються без військ. На щастя для них, на виручку прийшли сили елементалів, і Джелу зі своїми Лісовими Стражами успішно повернувся з рейду по тилах демонів. Незадовго до майбутньої запланованої битви, Катерина відвідала одного з лордів елементалів. Він заявив, що використовувати Клинок Армагеддону для перемоги над Криганами повинен Джелу. Крім цього, лорд попередив королеву про те, що хтось із близьких їй людей наблизився до того, щоб ненароком стати на шлях темряви. Катерина вирішила, що мова йшла про її чоловіка Роланда, який кілька років провів у страшних тортурах Криганів. Королева дала клятву, що після цієї війни вона і Роланд покинуть Ератію, щоб разом знайти спокійне життя в Енроті.

Спільно союзники здолали Ксерона і захопили Клинок Армагеддону, щоб з його допомогою знищити Люцифера Кригана і столицю Еофола — Крілах. В ході фінальної битви, Люцифер, як і всі інші демони Енроту, зазнав поразки. Після перемоги Роланд і Катерина повернулися додому (що показано в сюжеті гри «Меч і Магія VIII»), а Морган Кендалл став регентом Ератії з метою обрання нового короля, оскільки Катерина залишила корону своєї батьківщини вільною. Джелу з Лісовими Стражами залишився на своєму посту в Авлі, але вже з присвоєним Клинком Армагеддону, який він планував використати задля загального блага.

Продовження історії Джелу і Клинка розповідається в кампанії «Хроніки Героїв: Крижаний Клинок».

Кров Дракона (англ. Dragon's Blood)

Сценарії: Відсів слабаків, Геть мародерів, Кров Отця Драконів, Жага крові

Головний герой кампанії, володарка Мутаре, була одною з правителів підземель Нігона, які постійно вели між собою війну за владу. Як і всі, Мутаре хотіла встати на найвищу ступінь ієрархії підземних лордів, і найбільше їй прагнула знищити сусіднього повелителя — чорнокнижника Орвальда, одного з найбагатших жителів підземелля.

Як не дивно, оборона територій Орвальда значно ослабла. Цим, крім Мутаре, спокусилися і два інших лорди. Мутаре впоралася з конкурентами і легко захопила землі ненависного чорнокнижника. Однак там вона дізналася, що Орвальд послабив захист тільки тому, що рушив з невідомими цілями в похід, взявши якомога більше солдатів.

Незабаром Мутаре розвідала, що Орвальд шукає легендарний артефакт — пляшечку, в якій міститься кров Отця Драконів. За легендою, той, хто вип'є цю кров, обернеться могутнім драконом, зберігши людський розум. Мутаре теж забажала роздобути цю пляшечку. Вона кинулася в погоню за Орвальдом. Крім неї, ще четверо лордів замислили привласнити артефакт собі. Мутаре розгромила їх і подбала, щоб більше ніхто в Нігоні не знав про існування пляшечки з Кров'ю Дракона.

Тепер головним конкурентом був Орвальд, але Мутаре випередила його в пошуках, забравши бажаний артефакт у армії драконів. Випивши крові, Мутаре, як і говорилося в легенді, перетворилася на найсильнішого дракона. Але Орвальд скористався цим і заявив всім лордам підземель, що тепер кожен може стати таким самим драконом, якщо вип'є кров Мутаре.

Орвальд та інші лорди кинулися в атаку на Мутаре, але вона вбила всіх до єдиного і стала єдиною володаркою в Нігоні. Про її подальше вторгнення на сусідні землі розповідається в кампанії «Хроніки Героїв: Сутички драконів».

Вбивця Драконів (англ. Dragon Slayer)

Сценарії: Кристалічні дракони, Іржаві дракони, Казкові дракони, Лазурові дракони

Маг на ім'я Дракон вважався одним з наймогутніших чарівників Бракади; передбачалося, що в майбутньому він перевершить в магічній майстерності всіх магів. Але у самого Дракона давня мрія була іншою — стати найбільшим Вбивцею Драконів в історії. Тому він і намірився знайти і перемогти блакитного дракона, найсильнішого дракона на світі. Але перед цим Дракон вирішив випробувати себе. Його мати, тренер Вбивць Драконів, колись створила дракона-голема з кристалів. Кристалічний дракон лише трохи поступався блакитному і став підходящою тренувальною мішенню для мага. Кристалічні дракони були випущені в невеликій долині, і шлях до них ускладнював заплутаний ланцюжок Телепортів. Але маг Дракон все ж знайшов місце їх проживання і переміг творіння своєї матері.

Після перемоги до Дракона дійшли новини про напад Іржавих драконів на північні шахти Бракади. Вирушивши разом з дружніми варварами Крюлода на звільнення населення від гноблення цими чудовиськами, Дракон не тільки здобув допомогу, але і підняв свою кваліфікацію Вбивці Драконів. В цей же час, іншу область Бракади тероризували загадкові Чарівні дракони, заманюючи жителів у пастки і пожираючи їх. Шлях до них виявився складним: чудовиська розкидали по території величезна кількість Ящиків Пандори, а якийсь настирливий лепрекон постійно збивав Дракона з шляху. Коли маг дістався до місця проживання чарівних драконів, виявилося, що лепреконом прикидався їхній ватажок.

Врешті Дракон знайшов Блакитиних драконів, розгромив їх і здобув, нарешті, перемогу над королем Блакитних драконів. Але виборотий титул Вбивці Драконів не дав магові тої радості, яку він очікував. Дракон засумнівався, чи було це його справжнім покликанням.

Фестиваль Життя (англ. Festival of Life)

Сценарії: Гострозуб, Приборкання норовливих, Війна кланів, Битва за трон

Фестиваль Життя — велике свято, що відзначається кожні тридцять років майже всіма державами Антагарічу. У кожної держави свято проходить по-своєму. У Крюлоді, землі варварів, в честь нього проводяться криваві змагання між ватажками тамтешніх кланів за право влади над країною: переможець Фестивалю стає новим герцогом Крюлода.

Більшість варварів були впевнені у перемозі молодого Кілгора, який вже демонстрував свої амбіції, убивши свого батька і ставши ватажком свого клану. Впевнений у собі, Кілгор готувався пройти всі випробування, щоб зайняти місце Вінстона Борагуса, нинішнього герцога Крюлода.

Першим випробуванням Кілгора була перемога над одним древнім чудовиськом, Бегемотом, прозваним Гострозубом. В юності Кілгор разом з батьком убив досить багато бегемотів, і ця місія не була для нього проблемою.

Другим завданням Кілгор довів, що може виживати і вести битву у важких умовах, залишаючись лідером — варвар був посланий в дику місцевість, командуючи трьома генералами, щоб очистити її від усіх чудовиськ, що там жили.

Третє випробування стало для Кілгора суворішим, ніж попередні — він повинен був розгромити трьох інших варварів, які так само борються за трон Крюлода.

Нарешті, Кілгору належало захопити столицю Крюлода і вбити Вінстона Борагуса. Хоча Борагус вже довгі роки вважався великим воїном, він зазнав поразки в бою. Кілгор став новим герцогом Крюлода, ще злішим і жорстокішим, ніж його попередник.

Про те, як Кілгор намагався отримати ще більшу владу, розповідається в кампанії «Хроніки Героїв: Крижаний Клинок».

Гра з вогнем (англ. Playing With Fire)

Сценарії: Поселення, Болота мертвих, Таталія у вогні

Вогняна Ведьма на ім'я Адріен, навчившись мистецтву Магії Вогню в Ератії, повернулася в рідну болотну країну Таталію і виявила її розореною арміями Некрополю. Адріен не знала, хто міг привести їх туди, оскільки Некроманти були повністю розгромлені під час Відбудовної Війни. Ератія, поглинена на той час війною з Люцифером Криганом, не могла надати достатню допомогу, і Адріен вирішила знайти невідомого лідера нежиті сама.

Пригноблені фермерські міста на кордоні Таталії не відразу погодилися приєднатися до Адріен, оскільки жителі боліт не довіряли і боялися Магії Вогню. Проте, зрозумівши, що живі мерці становлять для них набагато більшу загрозу, а Адріен має намір використовувати своє ремесло для їх захисту, ці міста приєдналися до неї.

Йдучи слідами нежиті, що випалює джунглі болотної країни, Адріен з'ясувала, що їх військом керує не хто інший, як Лорд Хаарт — колишній лицар, зрадник і вбивця короля Ератії, відроджений у формі лицаря смерті. Виявилося, що в Дейї ще залишалися маленькі угруповання некромантів, які створили собі нового полководця з мертвого Хаарта.

Адріен вирушила вглиб Таталії, де Лорд Хаарт збирав все більше і більше військ, воскрешаючи вбитих ним невинних жителів. Хаарт міг незабаром стати реальною загрозою всьому Антагарічу. Адріен доклала великих зусиль, щоб перемогти його війська і загнати самого Хаарта в глухий кут — на узбережжі океану, де вона покінчила з лицарем смерті і його терором і поховала тіло Лорда Хаарта. Побачивши, що Магія Вогню відіграла велику роль у перемозі Адріен і у звільненні болотного народу, таталійці знову прийняли Вогняну Відьму до себе.

Безрозсудна впертість (англ. Foolhardy Waywardness)

Сценарії: Загублений в морі, Обов'язки союзників, Піратські перипетії, Поспіх і очікування

Молодий лицар Крістіан, що показав себе в багатьох війнах Енроту (під час подій «Героїв Меча і Магії II»), вирішив відпочити від битв і вирушив в далеке плавання по океану. Хоча Крістіан був дуже хорошим лицарем, його завжди більше приваблювали заняття алхімією, і у своїй подорожі він сподівався навчитися цій майстерності.

Але в дорозі по океану корабель Крістіана потрапив у сильний шторм, від чого лицаря і його команду занесло на ланцюжок невідомих островів. При підході до одного з них корабель стикнувся з рифом і потонув.

Острів, на який викинуло вцілілих, виявився населеним місцевими аборигенами, поділеними на племена. Вони радісно зустріли Крістіана і попросили його відбудувати свій замок, щоб захиститися від набігів сусідніх племен. Взаамін аборигени пообіцяли забезпечити лицаря новим кораблем, на якому він зможе покинути острови. Крістіан виконав прохання, і на додачу розгромив ворогів-сусідів. Однак, аборигени, влаштувавши велике святкування, відмовилися надати Крістіану корабель, від чого той впав у глибокий відчай.

Незабаром він зустрів ватажків тих племен, чиї замки захопив на початку. Ті, розгнівані цим вчинком, наказали лицареві негайно забиратися з острова, на що Крістіан пояснив, що для цього йому потрібен корабель. Тоді ці племена запропонували йому угоду: розгромити те місто, яке він нещодавно відбудував для перших аборигенів.

Крістіан виконав прохання і отримав корабель, але скоро потрапив на інший острів, який виявився житлом піратів. Щоб не бути вбитим ними, Крістіан вступив в їх ряди. Крістіану доручили знищити інше, конкуруюче піратське угруповання. При виконанні цього завдання Крістіан вирішив потай від піратів викидати в океан пляшки з записками — проханнями про допомогу. Незабаром Крістіан отримав відповідь, з якої довідався, що знаходиться в територіальних водах Антагарічу, а «пірати», з якими він бореться за завданням інших піратів, насправді є гвардією королівства Ератії.

Королева Катеринина послала на допомогу Крістіану рятувальний загін, в очікуванні якого він чотири місяці відбивався від піратів. Коли Крістіан нарешті прибув до берегів Ератії, його посвятили в лицарі цієї країни. Через деякий час Крістіан дізнався, що в Ератії коїться щось недобре, і саме йому незабаром належить під прапором Катерини виступити на захист своєї нової батьківщини (у першій кампанії оригінальної гри, «Хай живе Королева!», гравець починає з управління Крістіаном).

Розробка[ред.ред. код]

Після завершення Героїв Меча і Магії III: Відродження Ератії, Грегорі Фултон і Джон Ван Канегем почали роботи на доповненням. Початково кампанію планувалося побудувати навколо протистояння королеви Катерини і фракції Кузня (англ. Forge), про що New World Computing оголосила при розробці доповнення. У цьому місті жили б високотехнологічні кібер-зомбі, роботи тощо. Кузня була вперше продемонстрована на виставці E3 в травні 1999 року, разом з концепт-артом Джорджа Алмонда і екраном міста (за проектом Фелана Сайкса). Але хвиля обурення фанатів серії змусила New World Computing замінити настільки незвичне для фентезійного світу місто на більш прийнятне — Злиття (англ. Conflux). При цьому існування такого міста не суперечить всесвіту Меча і Магії, так в рольових іграх за цим всесвітом завжди був присутній науково-фантастичний елемент[3].

Збереглися напрацювання щодо Кузні:

Істотами першого рівня мали стати Grunt і Foot Soldier — Гобліни з вогнепальною зброєю, Cyber-Dead і Cyber-Zombies — Зомбі з дисковими пилками, Pyros і Pyromaniacs — гуманоїди з вогнеметами, Stinger і Bruiser — Огри з ракетними установками. Jump Soldier і Jump Trooper — Мінотаври з реактивними ранцями та кігтями для ближнього бою, Tank і Heavy Tank — Наги на гусеничному ходу, Juggernaut і Dreadnought — повністю механічні істоти.

Будівлі:

 • Стандартні: Goblin Generator, Slaughterhouse, Pyromaniac Generator, Ogre Generator, Minotaur Generator, Tank Generator, Runway
 • Унікальні: Oil Pump (ефект від неї невідомий), Tesla Coil (для її зведення потрібен Грааль).

Істоти Кузні були заплановані як сильніші у порівнянні з іншими містами, але більш дорогі і, можливо, з нижчим приростом в тиждень. Крім того, враховуючи, що Кузня мала бути «злим» містом, це вносило б дисбаланс: 4 «злих» міста, 3 «добрих» і 2 «нейтральних».

Героями мали стати Кіборг (англ. Cyborg) і Технік (англ. Technician)[4].

Історія міста задумувалася пов'язаною з подіями гри Might and Magic VII, зокрема фіналом за тих героїв, які стали на Шлях Темряви. Колишні радники Арчібальда перегрупуватися, відкриваючи таємничий і могутній древній артефакт, відомий як Небесна Кузня, з допомогою якого створили нову армію. Королева Катерина вступила б в боротьбу з механізованими полчищами Арчібальда і займалася пошуками Клинка Армагеддону для того, щоб знищити міста Кузні, розкидані по Ератії і сусідніх державах.

У середині розробки аддону New World Computing вирішила видалити фракцію, разом з усіма посиланнями на її існування в сюжетній лінії[5], побоюючись, що протести гравців позначаться на продажах. Отримавши близько сотні повідомлень на елекронну пошту з проханнями про видалення фракції, у світлі негативної реакції і відсутності підтримки нового міста, було прийнято рішення видалити Кузню з гри і сильно переробити історію для кампанії Клинка Армагеддону. Взамін розробники стали відштовхуватися від «доброго» закінчення Might and Magic VII[6].

Тим не менш, моддери планують відтворити Кузню в фанатському доповненні Heroes of Might and Magic III: In the Wake of Gods[7]. Один з проектів, який розпочався близько 2010 року, очолюваний російською командою, мав створити місто з нуля. Були розроблені численні анімовані моделі істот. Інший проект, розпочатий у 2011 році, здійснювався польською командою. Цей проект використовує оригінальний екран міста New World Computing від художника Фелана Сайкса[8].

Примітки[ред.ред. код]

 1. База українзацій UaLT
 2. http://www.gamefaqs.com/pc/191404-heroes-of-might-and-magic-iii-armageddons-blade/reviews/review-39591
 3. First off, I can actually answer the question Tim posed at the end of his Day 3 article…why are there laser guns in the Heroes of Might and Magic 3 add-on? According to a 3DO rep, the back story for the game picks up where Might and Magic VII will leave off--more accurately the potential ending where the bad guys win. Their victory gives them possesion of a powerful artifact called the Heavenly Forge, which enables them to construct any type of weapon they choose. So they build laser guns (seems a natural choice, although I'm not sure how they conceived of them). The advanced units will all be built in the newest city type, the Forge, and accompanied by two new hero classes: the Technician and the Cyborg. However, the representative I spoke with said that these units will be far from first level units. Instead they will be the toughest units in the game, with the highest level units being tougher than the Archangel. However, once all of the play balancing is in place, the cost of building and maintaining these units will insure that they don't completely dominate the battlefield. [1]
 4. Відповідно герой-воїн і герой-маг.
 5. Певна незавершеність кампанії «Вбивця Драконів» пояснюється саме цим. У Кузні на пазлі Грааля зображені 4 типи драконів, з чого можна припустити, що Кузня і дракони в початковій концепції уклали союз [2].
 6. Інтерв'ю з Грегом Фултоном
 7. http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=36162
 8. http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=14628

Посилання[ред.ред. код]


Відеоігри Це незавершена стаття про відеоігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.