Heroes of Might and Magic (серія відеоігор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Heroes of Might and Magic (серія відеоігор)
HoMM.png
Розробник New World Computing
Nival Interactive
Black Hole Entertainment
Видавець The 3DO Company
Ubisoft
Дизайнер Джон Ван Кенеґем
Перша гра Heroes of Might and Magic: A Strategic Quest
1995
Остання гра Might & Magic: Heroes VI
2011
Офіційний сайт http://www.mightandmagic.com

Heroes of Might and Magic (укр. Герої Меча та Магії) — серія відеоігор, вперше створена й розроблена Джоном Ван Кенеґемом спільно з New World Computing. Як частина серії Might and Magic, змінила власника, коли NWC були придбані компанією 3DO і знову, коли 3DO закрились і продали авторські права на серію компанії Ubisoft. Ігри характеризуються жанром покрокової стратегії на тему фентезі, в яких гравці керують арміями вигаданих істот. Серія розпочалась у 1995 з появою першої гри і продовжує своє існування. Шоста частина, Might & Magic: Heroes VI, була випущена у вересні 2011.

Ігри серії[ред.ред. код]

До цієї серії входять такі ігри[1]:

Основна серія[ред.ред. код]

Спін-оффи[ред.ред. код]

Ігровий процес[ред.ред. код]

Серія Heroes of Might and Magic є класичним представником покрокових стратегій. Гравець почергово, за ходами, б'ється з допомогою героїв-полководців з іншими героями, розбудовуючи міста, збираючи армії та досліджуючи навколишню місцевість. Виграючи битви, або жертвуючи знайдені скарби, герої отримують досвід, і, набравши певну його кількість, переходять на наступний рівень розвитку, що збільшує їхні параметри та інколи параметри армії. У війську можуть бути різні істоти, більшість з яких вигадані (грифони, гноми, дракони і т.д). Крім ворожих армій зустрічаються і нейтральні істоти, які населяють місцевість чи охороняють якісь об'єкти. Істоти наймаються до армії в містах, також вони можуть бути найняті або приєднані на карті.

Нові істоти стають доступні в містах у міру будівництва їхніх "жител", що через визначений проміжок часу (зазвичай ігровий тиждень) дозволяють найняти якусь їх кількість. При наявності потрібної будівлі істоти можуть бути вдосконалені за додаткову платню[4]. Чим сильніші істоти, тим дорожче вони коштують і тим менший їх приріст.

Кожен герой має запас ходу — відстань, яку може пройти за день. Крім того запас ходу зменшується при відвідуванні деяких об'єктів. На карті зустрічаються різні типи місцевості, що впливають на швидкість переміщення героїв і, починаючи з HoMM III, характеристики істот. Є і непрохідні місцевості, такі як високі гори, густі ліси чи вода. Для переміщення по воді потрібні кораблі, які можна побудувати у верфях біля води.

Власником міст і споруд вважається той гравець, який встановив над ними свій прапор. Якщо місто має охорону, її спочатку потрібно буде перемогти. Міста мають стіни і ворота, які ускладнюють їх захоплення, та оборонні вежі з ровами.

Герої водять з собою армії, захоплюють нові території. Зазвичай на початку гри гравець має одного чи кількох героїв, інші наймаються в містах в Тавернах. Герої володіють низкою параметрів, що впливають на їхню боєздатність, швидкість пересування, взаємодію з істотами. Їм доступні артефакти — спеціальні, часто магічні, предмети, які змінюють якісь параметри. На полі бою самі герої в більшості ігор не виступають як бойові одиниці, перебуваючи поза ним, але можуть творити магію і атакувати, як і підконтрольні їм істоти.

Істот одного виду можна об'єднувати в загони, кількість яких, залежно від конкретної гри, коливається від 5 до 7. Кожна істота має ряд характеристик, що визначають її боєздатність. Основні — це здоров'я, сила, та атака/захист, які модифікують кількість ушкоджень, які істота може завдати та витримати. Швидкість визначає черговість ходів і максимальну дальність пересування істоти по полю битви за хід. Ініціатива визначає черговість і частоту ходів істоти. Бойовий дух і удача впливають на шанс повторення дії, будь то пересування або атака. Бойовий дух та удача можуть мати від'ємні значення, тоді істота пропускає хід або завдає половину від звичайних ушкоджень.

Частина істот володіють спеціальними здібностями. Це можуть бути несприйнятливість до магії, невразливість до звичайної зброї, можливість самим творити магію.

В іграх серії (крім HoMM VI та деяких спін-оффів), є 7 видів ресурсів:

  • Золото — основний ресурс, необхідний для найму героїв і істот, будівництва міських будівель. Золото надходить від міст, золотих шахт. Також його можна знайти на карті, або отримати, продавши якийсь артефакт.
  • Дерево і Руда — основні будівельні матеріали.
  • Кристали, Самоцвіти, Ртуть і Сірка — рідкісні ресурси, необхідні для будівництва гільдії магів, в якій вивчаються нові закляття, і жител найбільш сильних істот.

Герої та деякі істоти можуть творити магію. Вся магія поділяється на застосовувану на глобальній карті і в режимі тактичних боїв. Основи системи магії, використовуваної Heroes of Might and Magic, з'явилася в HoMM II. У ній для застосування заклять витрачаються очки мани, число яких залежить від параметра Знання героя. Всі заклинання розбиті на кілька рівнів, відповідно до сили та затрат мани. В HoMM I існувала система "зарядів", кожного заклинання, які після витрати потрібно було поновлювати в магічних гільдіях.

Починаючи з HoMM III в грі з'явився принцип поділу заклять за магічними школами та стихіями. Наприклад, магія вогню завдає більшої шкоди водним істотам.

Бої у HoMM відбуваються в покроковому режимі на полі, розміченому сіткою, по якій переміщуються війська. На бій виходять від одного до семи загонів в кожній армії. Бій розділений на раунди. У кожному раунді кожен загін скоює одну дію (якщо не має модифікаторів удачі, бойового духу). Черговість ходів залежить від "Ініціативи". Ініціатива у всіх істот однакова, її можна збільшити або знизити здібностями героїв, артефактами, заклинаннями, здібностями деяких істот і.т.д. Бойовий дух визначається іншими істотами в дружній армії — війська однієї раси підвищують бойовий дух, війська інших рас — знижують.

Всі істоти, міста і герої в іграх серії об'єднані в кілька фракцій (рас) з різним світоглядом, назви та скляд яких різняться від гри до гри. Кожній расі відповідає один тип міста, один або два класи героїв і 6-8 типів істот, по одному (в HoMM IV — по 2) кожного рівня (не рахуючи поліпшених). Крім того, є недоступна для гри раса нейтральних істот, для яких немає відповідного міста і героїв. Також є істоти, які належать до якоїсь раси, але не наймаються в містах. Перед початком гри гравець бачить, за яку расу він буде грати і, залежно від сценарію, може її вибрати.

Армія, складена з істот однієї раси, отримує бонус до бойового духу, з істот різних рас — відсутність бонусу або штраф до нього. В HoMM V істоти отримують бонус або штраф до бойового духу в залежності від раси героя, за якого вони воюють.

Різні раси мають різні здібності. Наприклад Нежить не має бойового духу, і отримує ушкодження від заклинань лікування, Варвари та Гноми мають власну систему магії.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Heroes of Might and Magic series на Mobygames
  2. https://mmh7.ubi.com/en/blog
  3. Інколи вважається окремим доповненням до Heroes of Might and Magic III
  4. Окрім першої гри серії

Посилання[ред.ред. код]