Покрокова стратегія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Покро́кова страте́гія (англ. Turn-Based Strategy, TBS) — жанр стратегічних відеоігор, основною особливістю якого є те, що гравці здійснюють свої ходи по черзі, на противагу стратегіям у реальному часі.

Назва жанру походить від того, що процес гри поділений на кроки (ходи). Покрокові стратегії ведуть свою історію з настільних ігор, зокрема, варгеймів. Кількість дій за хід обмежена: в настільних іграх зазвичай виконується тільки одна дія, в комп'ютерних часто дається певне число «очків дій» на один хід. Як правило, в покроковій стратегії гравець управляє невеликою кількістю юнітів (або групами, представленими як один юніт), які переміщаються по полігональній або гексагональній карті. Для комп'ютерних покрокових стратегій існує режим хот сіт (англ. Hot seat - «гаряче крісло», «гарячий стілець», «гаряче місце»), в якому кілька людей грають, змінюючи один одного, за одним комп'ютером (таким чином, мультиплеер можливий навіть на одному комп'ютері, що було дуже актуально в епоху до розвитку комп'ютерних мереж).

У більш широкому трактуванні до покрокових стратегій відносять взагалі все покрокові ігри, оскільки всі без винятку ігри містять стратегічну складову. У цьому розумінні в число покрокових стратегій потрапляють, наприклад, такі ігри, як Worms, шахи та преферанс.

Також до ігор з ідеологією покрокових стратегій відносяться ті, в яких є стратегічна складова за відсутності «мікроменеджменту» (швидкісних дій, виконання яких забезпечує перемогу). Щоб не витрачати час на завідомо виграшні бої в покрокових стратегіях часто передбачено ведення бою в автоматичному режимі (комп'ютер миттєво вираховує результат або проводить бій замість гравця).

Ігри жанру[ред.ред. код]