Might and Magic

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Might and Magic
Жанр RPG
Розробник

New World Computing (1984-2003)
Arkane Studios (розробник Dark Messiah)

Limbic Entertainment (розробник Might & Magic X)
Видавець

New World Computing (1984-1996) The 3DO Company (1996-2003)

Ubisoft (2003-)
Платформи Amiga, Apple II, C64, Macintosh, MS-DOS, MSX, NEC PC-9801, NES, PlayStation 2, Sega Genesis, SNES, TurboGrafx-16, Windows
Перша гра Might and Magic Book One: The Secret of the Inner Sanctum / 1986
Остання гра Might & Magic Showdown / 17 січня 2017
Офіційний сайт

Might and Magic (Might & Magic, MM) — серія фентезійних рольових відеоігор від компанії New World Computing і пізніше Ubisoft, заснована Джоном Ван Кенеґемом.

Крім того, Might and Magic є загальним найменуванням всесвіту, в якому відбувається події однойменної серії ігор, а також Heroes of Might and Magic, та їхніх спін-оффів.

У 2003 році The 3DO Company, що видавала ігри серії, оголосила себе банкрутом. Права на серію Might and Magic викупила французька компанія Ubisoft. Починаючи з 2006 року, Ubisoft продовжує випуск ігор під маркою Might and Magic і є видавцем всіх ігор бренду. Дію ігор було перенесено в новий світ — Ашан (англ. Ashan), який був вигаданий співробітниками Ubisoft.

Історія[ред. | ред. код]

Ігрова серія Might & Magic з'явилася в 1986 році, і походила від рольових ігор «традиційного» стилю, як Wizardry і The Bard's Tale. Might & Magic почалася з виходом гри Might and Magic Book One: The Secret of the Inner Sanctum на комп'ютери Apple II. Створена Джоном Ван Канеґемом, вона була рольовою грою від першої особи в найкращих традиціях класики, але замість заплутаних лабіринтів, печер і підземель, ця гра пропонувала обширний відкритий світ з лісами, горами, замками і містам. Там же вперше з'явилися легендарні герої серії, такі, як лорд Кілбурн і Крег Хак, які надалі зустрічалися, в тому чи іншому вигляді, в багатьох іграх серії. Відмінною особливістю цієї і наступних ігор стали деякі науково-фантастичні елементи в фентезійному світі, які зазвичай проявляються наприкінці сюжетів.

Might & Magic познайомила гравців з численними концепціями, в ту пору вважалися революційними: автоматична карта, генератор предметів, що використовує префікси і суфікси. П'ята частина Might and Magic V: Darkside of Xeen виділялася тим, що в неї можна було імпортувати контент та персонажів з четвертої, Might and Magic IV: Clouds of Xeen. Після п'ятої частини Джон Ван Каненгем придумав відгалуження від основної лінійки ігор, яке мало поєднати в собі елементи стратегії, містобудування та рольової гри.

У результаті в 1995 році з'явилася гра Heroes of Might and Magic: A Strategic Quest. Персонажі нової гри були перенесені туди з різних раніших ігор серії Might & Magic, і зібралися разом в новому світі під назвою Енрот. Ця частина Heroes також знаменита тим, що до роботи над нею були вперше залучені композитори Роб Кінг і Пол Ентоні Ромеро. Наступні ігри із серії вдосконалили концепції A Strategic Quest, і серія Heroes of Might & Magic стала однією з найвідоміших покрокових стратегій.

В 1996 році New World Computing була продана видавцеві 3DO. Шоста частина Might and Magic VI: The Mandate of Heaven перейшла на тривимірну графіку, а місцем дії став відомий за Heroes of Might & Magic світ Енрот. В 1999 вийшов перший екшн від першої особи за мотивами Might and Magic — Crusaders of Might and Magic.

2002-го вийшла дев'ята частина, відома також як Writ of Fate, після якої продовження серії на довгий час припинилося. В травні 2003 року компанія 3 DO розпалася, а права на Might and Magic отримала Ubisoft. Була зібрана нова команда творців Might & Magic. Ubisoft замінила колишній ігровий всесвіт на новий, Ашан, де сили Порядку і Хаосу ведуть нескінченну війну за допомогою Богів-Драконів. Ашан був придуманий письменником Річардом Данським і продюсером Ерваном Ле Бретоном. Як і світи-попередники, Варн, Терра, Енрот і Аксеот, Ашан запропонував гравцям власну історію, залишившись при цьому вірним основам Might & Magic. Через три роки вийшли Dark Messiah of Might and Magic та Heroes of Might and Magic V. Шоста частина в серії покрокових стратегій змінила назву, винісши назву основоположника напред — Might and Magic: Heroes VI. З'явилася також низка спін-оффів, в тому числі мобільних і браузерних ігор, в більшості за мотивами п'ятої і шостої частин Heroes of Might and Magic.

У 2014-му відродилася оригінальна серія Might and Magic з виходом Might & Magic X: Legacy, події якої також розгортаються в Ашані.

11 серпня 2014 було анонсовано чергову стратегічну відеогру, Might & Magic Heroes VII, вихід якої відбувся в 2015[1].

На початку 2017 відбувся анонс і ранній доступ до Might & Magic Showdown, тактичної PvP[2]. У 2018 було анонсовано Might & Magic: Elemental Guardians, мобільний екшн з новим, більш мультиплікаційним стилем[3].

Ігри серії[ред. | ред. код]

Оригінальна серія[ред. | ред. код]

Серія Heroes of Might and Magic[ред. | ред. код]

Спін-офи і споріднені ігри[ред. | ред. код]

Фанатські ігри та доповнення[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. https://mmh7.ubi.com/en/blog
  2. Might & Magic: Showdown Announced, Now Available Through Steam Early Access. GameSpot (en). Процитовано 2017-01-21. 
  3. Maguid, Youssef (March 15, 2018). MIGHT & MAGIC: ELEMENTAL GUARDIANS COMING TO MOBILE MAY 31. MIGHT AND MAGIC. Процитовано 17 березня 2018. 

Посилання[ред. | ред. код]