Hot Coffee (мод)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Hot Coffee (укр. гаряча кава) — модифікація до комп'ютерної гри GTA: San Andreas, що додає до неї раніше приховану сексуальну сцену.

Скандал, викликаний модифікацією «Гаряча кава»

[ред. | ред. код]
Скріншот зі скандальної сцени.

У середині червня 2005 року у мережі Інтернет з'явився файл, який згодом став причиною серйозних ускладнень у Rockstar Games — модифікація «Гаряча кава» (англ. «Hot Coffee»). Таку назву мод отримав за скрипт за допомогою якого у грі відкривалася раніше прихована сексуальна сцена. У немодифікованій грі головний герой проводжав свою подружку до дверей її будинку, після чого вона запитувала, чи не прагне Сіджей зайти на чашечку кави. Якщо гравець погоджувався, камера показувала будинок зовні й трохи тремтіла, у той час як з будинку долинали стогони.

Після установки мода гравці могли зайти додому до дівчини головного героя й зробити статевий акт у вигляді міні-гри. Код, який відповідав за приховану сцену, був знайдений і у версії гри для консолей. Жорстка реакція громадськості та висловлення деяких високопоставлених чиновників США, які послідували за виходом «Гарячої Кави», спричинили тимчасове припинення продажів GTA: San Andreas, зміну рейтингу з «M» («Від 17 років») на «AO» («Тільки для дорослих»). У серпні 2005 року виходить патч до версії гри 1.01 (цьому патчу Rockstar Games присвятили окремий сайт[1]). А наступне перевидання гри випускається вже без прихованого вмісту порнографії.

4 січня 2008 року Take-Two Interactive Software відкрила спеціальний сайт gtasettlement.com (нині не функціонуючий), де власники версії GTA: San Andreas, що містить прихований контент, могли залишити онлайн-заявку або скачати форму заяви для відправлення поштою, для безкоштовного обміну своїх дисків із грою на варіант, що піддався цензурі, або ж отримати грошову компенсацію в розмірі від $5 до $35. Дана пропозиція була доступна до 16 травня 2008 року. Згідно з публікацією газети New York Times, за час скандалу до компанії звернулося всього лиш 2676 людей за матеріальною компенсацією[2].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. No More Hot Coffee — сайт Rockstar Games [Архівовано 20 липня 2013 у Wayback Machine.], який на ряду з низкою удосконалень та оптимізації гри блокує установку модифікації Hot Coffee(англ.)
  2. Hidden Sex Scenes Draw Ho-Hum, Except From Lawyers. Архів оригіналу за 25 листопада 2011. Процитовано 22 квітня 2011.