Grand Theft Auto (відеогра)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Grand Theft Auto
Опис_картинки
Загальне
Розробник DMA Design (зараз Rockstar North),
Tarantula Studios,
Visual Sciences (PS)
Видавець BMG Interactive, ASC Games, Take-Two Interactive Software, Inc.
Дистриб'ютор Take-Two Interactive
Жанр(и) Action-adventure
Платформа MS-DOS, Microsoft Windows, PlayStation, Game Boy Color
Технічне
Ліцензія Безкоштовна (з 2004 р.)
Дата випуску
Вік. обмеження BBFC: 1818 Certificate
ESRB: Mature 17+[d][1]
Шаблон:OFLCA
USK 16[d]
Режим гри багатокористувацька гра і однокористувацька гра
Носій Носій/Носії (CD, DVD і так далі) (необов'язково)
Вимоги 486 DX4/100 МГц
16 МБ оперативної пам'яті
1 МБ відеопам'яті
DOS
Керування PC: Клавіатура

PS, GBC: Контролер

Grand Theft Auto
Наступна гра Grand Theft Auto: London, 1969
Офіційний сайт
CMNS: Grand Theft Auto на Вікісховищі

Grand Theft Auto (GTA) — відеогра у жанрі action-adventure, створена DMA Design (нині Rockstar North). Гра дозволяє гравцю взяти на себе роль злочинця, який може вільно пересуватися у великому місті і виконувати різні завдання, наприклад, пограбування банків, вбивства тощо. Це перша гра серії, яка згодом стала неймовірно популярною. Спочатку планувалася назва «Race N Chase». Розробники з 2004 надали гру для вільного скачування на сайті в Rockstar Games.[2]

Гра мала вийти на платформах MS-DOS Microsoft Windows PlayStation Game Boy Color Sega Saturn та Nintendo 64 на двох останніх платформах вона ніколи не виходила. На Nintendo 64 планувалася інакша версія підзаголовком 64 покращена версія першої.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Основний[ред. | ред. код]

Гра має 2D графіку, а вигляд на місто і персонажа відбувається з висоти пташиного польоту. Сенс гри — зробити кримінальну кар'єру. У кожному місті персонаж працює на одну з трьох груп-клієнтів. Лише після того, як гравець отримав повагу групи, йому відкриється наступне замовлення. Складність місій неухильно збільшується. Ця розбивка відбувається за трьома рівнями складності у трьох містах.

Замовлення персонаж може приймати біля телефонного автомату. Мета завдання передається гравцеві за допомогою текстових повідомлень. Для проходження місії, гравець може використовувати різні транспортні засоби та зброю, а пройшовши — гравець заробляє гроші. Перехід до наступного міста можливий лише шляхом отримання певної суми грошей у попередньому місті. У Grand Theft Auto I не можна зберігатися протягом кар'єри, що є одним із найбільших недоліків гри.

Поліція[ред. | ред. код]

Поліція займає важливе місце в грі, обмежуючи гравця в діях. Щоб потрапити в зону її уваги, гравцеві досить зробити кілька правопорушень: наприклад задавити пішохода, зіткнутися з машиною поліції, почати перестрілку на вулиці тощо. Крім того, рівень уваги може підвищуватися з одиниці до чотирьох, і дії поліції по відношенню до гравця при цьому будуть все більш агресивними, аж до виклику спецназу. Іноді рівень уваги поліції підвищується за умовами певної місії (наприклад, під час пограбування банку).

Мета поліції — заарештувати персонажа, але, якщо рівень їхньої уваги досить високий, то поліцейський цілком може і вбити його. Якщо ж гравця заарештовують, то він опиняється біля поліцейської ділянки без зброї, броні і частини грошей.

Позбутися поліції можна трьома способами:

  1. Втекти від погоні. Зробити це на високому рівні уваги поліції досить складно.
  2. Знайти «Поліцейський значок», який знизить рівень уваги до нуля.
  3. Заїхати до автомайстерні і перефарбувати машину.
  4. Ввести код на скидування рівня злочинності.

Автомобілі[ред. | ред. код]

У грі представлена величезна кількість машин, починаючи з швидких спортивних авто і закінчуючи повільними вантажівками. Кожна з них може бути вкрадена прямо на вулицях міста. Деякі автомобілі також включають додаткові місії і заховані по всьому місту. У містах також працює залізничний вокзал, який дозволяє гравцю швидко дістатися до потрібної точки міста. Крім автомобілів, гравець також може користуватися мотоциклами, які набагато швидші, але без зручного керування.

У місті також можна відшукати засоби пересування різних міських служб:

  • Пожежний автомобіль — дуже некерована, але може використовуватися як таран. Крім того можна користуватися шлангом, встановленим на даху, щоб потужним струменем води змітати ворогів. Пожежні машини приїжджають під час вибуху автомобіля.
  • Швидка медична допомога — невеликі вантажівки, якими легко керувати. Приїжджає якщо когось убили.
  • Патрульні поліцейські машини — на них поліцейські переслідують злочинців. Ці машини відмінно керовані і дуже швидкі. Приїжджають якщо хтось порушує закон. Вкрасти поліцейську машину нелегко, оскільки викинути водія з машини не можна. Її можна вкрасти почекавши поки з неї вийде водій або знайти її на стоянці.
  • Танк — транспорт, якому не страшні затори, так як він може їхати по дахах машин і стріляти зі своєї гармати. Перш ніж він буде знищений, танк повинен отримати дуже багато ушкоджень. Танк дуже повільний і неповороткий, тому поліція може запросто викинути гравця з танку. Знайти танк на рівнях дуже складно, оскільки він завжди надійно захований.

Жодна з цих чотирьох видів автомобілів не може бути перефарбована.

Сюжет[ред. | ред. код]

Дія[ред. | ред. код]

Дія гри розгортається в трьох різних вигаданих містах — Ліберті-Сіті (прототип Нью-Йорка), Вайс-Сіті (Маямі), Сан Андреас (Сан-Франциско)

Ці назви міст залишаться і у наступних частинах гри, але всі три міста в одній грі більше не зустрічаються. Вони страждають від розгулу злочинності і корупції, постійною ворожнечею між місцевими злочинними синдикатами, актами насильства з боку вуличних банд, організованих крадіжок, вбивств і корумпованих міських чиновників та поліцейських.

Персонажі[ред. | ред. код]

Гравець може обрати одного з восьми персонажів у грі: Тревіс, Кет, Ніккі, Дівайн, Бубба, Трой, Ківлов і Ульріка (версія PlayStation має лише чотири персонажі). Але у самій грі немає ніякої різниці між персонажами, оскільки всі вони носять однаковий жовтий светр. Крім того, поставивши певне кодове ім'я персонажу, можна отримати певну вигоду.

Саундтрек[ред. | ред. код]

Детально: Саундтрек Grand Theft Auto

Гра Grand Theft Auto має сім радіостанцій, а також хвилю поліції, які можна почути, коли персонаж знаходиться в автомобілі, проте у кожному транспортному засобі можна отримати тільки обмежену кількість цих радіостанцій. У PlayStation кожен автомобіль мав тільки одну радіостанцію.

Головною темою гри є "Gangster Friday" — Крейга Коннера, яка більше не з'являється на жодній радіостанції гри. За винятком ведучого радіо, назви пісень радіостанцій ніколи не згадується в грі. Проте саундтреки перераховані у додатку до гри.

Колекційне видання включило саундтреки гри на окремому CD.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]