Konqi

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Konqi, зелений дракон

Konqi (укр. Конкі) поточний талісман KDE спільноти, малий веселий зелений дракон. Konqi намалював Тайсон Тан (Tyson Tan), раніше Стефан Спатц (Stefan Spatz).

Історія[ред. | ред. код]

Кендальф[ред. | ред. код]

Кендальф

До появлення Konqi був чарівник Кендальф. Використовувався в довідкових додатках KDE. З білою довгою бородою. Носить загострений капелюх і блакитний халат, шкарпетки з червоно-білими смугами, і коричневі тапки. На руці чарівна паличка, яка створює зірки червоного кольору.

Кендальф був схожий з Мерліном з Microsoft Agent, чарівником з фільму від Disney «Меч у камені», та назву з книги Джона Толкіна «Ґендальфом». Щоб компанії не подали в суд на KDE, Кендальф, починаючи з KDE 3, був повністю видалений[1].

Konqi[ред. | ред. код]

Konqi вперше з'явився в квітні 1999 року[notes 1], був помічником з довідки KDE в бета-версії KDE 2. Першу версію Konqi намалював Стефан Спатц. Починаючи з версії KDE 3, Konqi повністю замінив Кендальфа[1].

Новый дизайн[ред. | ред. код]

Коли KDE 5 розроблялася, в грудні 2012 рік а співтовариство вирішило змінити дизайн Konqi, щоб маскот був такий же сучасний, як і середовище. Також KDE просила використовувати Krita для виготовлення нового дизайну. На форумах спільноти KDE були створені теми[2] для голосування за новий дизайн Konqi. Для голосування пішло 19 дизайнів, і Konqi, намальований Тайсоном Таном, було обрано в якості нового дизайну Маскота[3].

Художні роботи від Тайсона Тана були використані коротко в обговоренні про початок складання KDE Frameworks 5. Але його горизонтальний склад і більшу кількість персонажів були комфортними всередині невеликого діалогу про KDE Frameworks 5. Потім твір було замінено вертикальної версією з меншою кількістю символів. Більш красивий дизайн був створений художником потім, і була прийнята остаточна версія.

Оформлення[ред. | ред. код]

Минула версія[ред. | ред. код]

У версії від Стефана Спатца, Konqi був намальований в стилі 3D. Виглядає з жовто-зеленим животом, двома плаваючими над його очима, 2 ікла, 2 маленьких роги на голові, пара крил кажана, і маленькмі шипи. У нього по 3 пальці на руці і нозі. Носить шматок червоного шарф а з буквою «K».

Нинішня версія[ред. | ред. код]

Версія від Тайсона Тана[4] була намальована в стилі 2D. Художник вирішив зробити свій дизайн чимось трохи схожим на старий, щоб показати непереривання духу.

Новий Konqi має грайливий дизайн і схожий на персонажа з дитячого мультфільму. Зелений колір його став світлішим, в порівнянні з минулим, а живіт світліше його шкіри. З великими мультяшними очима, два маленьких ікла, але він показує тільки один ікло. Жовті роги з буквою «K». Для більш дружнього погляду крила кажана були видалені. У нього тільки 3 великих трикутних жовтих шипа на хвості. У нього по п'ять пальців на руках, пальці ніг не зображені, і немає кігтів. Він як і раніше носить шматок шарфа з буквою «K», але буква більше. Його часто зображують як героїчно стоїть, дивлячись на людей з веселою посмішкою на обличчі, вказуючи лівим вказівним пальцем в небо.

Для цієї версії була створена колекція з 24 творів, яка кожна зображує Konqi, виконуючи різні дії.

Варіанти драконів[ред. | ред. код]

Кейті[ред. | ред. код]

Кейті

Кейті - дракон жіночої статі. Була предствлена в 2010 році. Призначено талісманом жіночого проекту KDE[5]. Як і Konqi, теж має два дизайну. Колишня версія була намальована Агнешкою Цайковской, поточна версія - Тайсоном Таном.

У колишній версії Кейті була подругою Konqi[6]. Вона - зелений дракон в білій сукні. З двома іклами, двома білими рогами на голові, по 3 пальці на руках і ногах, з кігтями. Носить ремінець і срібний браслет. У неї не було задніх крил, в порівнянні з Konqi.

У нинішній версії Кейті є дівчиною, яка є сусідкою Konqi. Також вони близькі друзі. У неї світліший зелений колір, в порівнянні з Konqi. З великими мультяшними очима з довгими віями. Немає видимих ​​іклів. У неї також є два рожевих роги, схожих на «K», але є багато відмінностей. Рогу Konqi з'єднуються з його головою коренем першого удару, а роги Кейті з'єднуються з її головою коренем останнього удару. Краї рогів Кейті також круглі. У неї немає кігтів і по п'ять пальців на руках. Три рожевих шипа на хвості. Вона носить білок плаття з довгими рукавами.

Інші драконы[ред. | ред. код]

Талісмани помічників KDE

Інші дракони різних кольорів і професій були додані до виду Konqi як частина концепції редизайну Тайсона Тана. Кожен дракон має пару рогів у формі літери, які відображають їх положення в суспільстві KDE. Наприклад:

  • W (Writers) для авторів;
  • T (Translators) для перекладачів;
  • S (Scientists) для вчених;
  • E (Engineers) для інженерів;
  • A (Artists) для художників;
  • F (Facilitators) для фасилітаторів;
  • U (Users) для користувачів.

І так далі. Кожен варіант Konqi також має різні аксесуари, які відображають їх особистість. Різні кольори, професії і роги можуть бути рекомбинированного вільно, щоб створити унікального індивідуального Konqi[7].

Галерея[ред. | ред. код]

Всі художні проекти Тайсона Тана мають ліцензію Creative Commons BY-SA, GFDL та LGPL.

Попередня версія драконів[ред. | ред. код]

Konqi в діалогових повідомленнях[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Нотатки:
  1. У квітні 1999 року компанія KDE була оголошена новим анімаційним помічником в довідковому центрі KDE. Перша версія Konqi розроблена Стефаном Спатцем, яка використовувалася з KDE 2 до 4.
Джерела:

Посилання[ред. | ред. код]