Kate

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Kate
Breezeicons-apps-48-kate.svg
Kate 16.12.png
Тип Текстовий редактор
Розробник KDE
Стабільний випуск 19.04.2 (6 червня, 2019; 7 місяців тому (2019-06-06))
Версії 19.07.90 (2 серпня 2019)[1]
Репозиторій cgit.kde.org/kate.git
Операційна система Linux, FreeBSD, Windows, Mac OS X
GNU фреймворк Qt
Написано на C++
Українська Так[2]
Стан розробки Активний
Ліцензія LGPL/GPL
kate-editor.org

CMNS: Kate на Вікісховищі

Kate (акронім до KDE Advanced Text Editor) — текстовий редактор у графічній оболонці KDE. Зручний та простий у використанні. Має численні додаткові функції, підсвічення різними кольорами синтаксису файлів різних типів.

Дана програма відноситься до вільного відкритого програмного забезпечення із GNU-ліцензією.

Історія[ред. | ред. код]

Kate увійшов до kdebase у версії 2.2 2001 року. Завдяки технології KPart, Kate може бути вмонтовано у інші програми проекту KDE. Середовище розробки програмного забезпечення KDevelop, HTML-редактор Quanta Plus, редактор LaTeX Kile — три найбільших застосунка, що використовують Kate як, компонент для редагування.

У липні 2014 року команда розробників почала портування текстового редактора (одночасно з Dolphin, Konsole, KDE Telepathy та Yakuake) під платформу KDE Frameworks 5[3].

Особливості[ред. | ред. код]

Kate можна використовувати як редактор для програмування, завдяки тому що підтримується підсвічення синтаксису для більш ніж 200 форматів та згортання. Підтримує UTF-8, UTF-16, ISO 8859-1 та ASCII кодування, а також може автоматично визначити кодування символів для файла.

Kate може використовуватися як модульний текстовий редактор, за допомогою vi-подібного режиму.

Kate підтримує multiple document interface, розділення вікон, редагування проектів та сесій, що дозволяє редагувати декілька документів. Використовуючи сесії, можна налаштувати Kate для різних проектів, зберігаючи список відкритих файлів, список увімкнених плаґінів та налаштувань вікна.

Для знаходження та заміни тексту Kate використовує інкрементальний пошук, багатоканальний пошук та заміну, та підтримку регулярних виразів. Це дозволяє виконувати пошук та заміну у декількох файлах.

Як KDE-застосунок, Kate може відкривати та зберігати файли, використовуючи усі протоколи, що підтримуються бібліотеками KIO. Наприклад, HTTP, FTP, SSH, SMB, WebDAV, та інші.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]