Kate

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Kate
Kate-icon.png
Kate-screenshot.png
Розробник(и) KDE
Стабільний випуск 3.1.1 (29 липня 2008 року)
Операційна система Unix-like
Українська так[1]
Тип текстовий редактор
Ліцензія GNU Lesser General Public License
Сайт http://kate-editor.org

Commons-logo.svg Kate у Вікісховищі

Kate — текстовий редактор у графічній оболонці KDE. Зручний та простий у використанні. Має численні додаткові функції, підсвічення різними кольорами синтаксису файлів різних типів.

Дана програма відноситься до вільного відкритого програмного забезпечення із GNU-ліцензією.

Історія[ред.ред. код]

Kate увійшов до kdebase у версії 2.2 2001 року. Завдяки технології KPart, Kate може бути вмонтовано у інші програми проекту KDE. Середовище розробки програмного забезпечення KDevelop, HTML-редактор Quanta Plus, редактор LaTeX Kile — три найбільших застосунка, що використовують Kate як, компонент для редагування.

Особливості[ред.ред. код]

Kate можна використовувати як редактор для програмування, завдяки тому що підтримується підсвічення синтаксису для більш ніж 200 форматів та згортання. Підтримує UTF-8, UTF-16, ISO 8859-1 та ASCII кодування, а також може автоматично визначити кодування символів для файла.

Kate може використовуватися як модальний текстовий редактор, за допомогою vi-подібного режиму.

Kate підтримує multiple document interface, розділення вікон, редагування проектів та сесій, що дозволяє редагувати декілька документів. Використовуючи сесії, можна налаштувати Kate для різних проектів, зберігаючи список відкритих файлів, список увімкнених плаґінів та налаштувань вікна.

Для знаходження та заміни тексту Kate використовує інкрементальний пошук, багатоканальний пошук та заміну, та підтримку регулярних виразів. Це дозволяє виконувати пошук та заміну у декількох файлах.

Як KDE-застосунок, Kate може відкривати та зберігати файли, використовуючи усі протоколи, що підтримуються бібліотеками KIO. Наприклад, HTTP, FTP, SSH, SMB, WebDAV, та інші.