KDevelop

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
KDevelop
Kdevelop icon.svg
KDevelop 4 Screenshot.pngекран KDevelop 4
Розробник(и) KDevelop Team
Перший випуск 1.0 (1999-12-6)
Стабільний випуск 4.7 (13 вересня 2014; 197 днів тому)
Операційна система Linux, Solaris, FreeBSD, Mac OS X, Windows і Unix-подібні
Платформа KDE
Українська так [1]
Тип Інтегроване середовище розробки
Ліцензія GNU General Public License
Сайт kdevelop.org

Commons-logo.svg KDevelop у Вікісховищі

KDevelopвільне середовище розробки програмного забезпечення для Linux, Solaris, FreeBSD, Mac OS X, Windows і різних Unix-систем, яке засноване на бібліотеках KDE/Qt і повністю підтримує процес розробки для KDE.

Проект стартував в 1998 році. KDevelop розповсюджується згідно з GNU General Public License. Сирцевий код KDevelop 3.0 був повністю переписаний після KDevelop 2. Реліз 3-ої версії вийшов разом з KDE 3.2 в лютому 2004.

KDevelop не включає в свій склад компілятор; натомість він використовує GNU Compiler Collection (або будь-який інший компілятор) для створення виконуваного коду. Первинною мовою розробки звісно є C++, але через використання плаґінів забезпечується підтримка додаткових мов програмування, таких як C, Java, PHP, Ruby, Python, Ада, Bash, Фортран, Pascal, Perl і SQL. Крім того, доступні плаґіни для інтеграції з інструментаріями Valgrind, QTest, qmake, Mercurial і Perforce (Subversion і Git підтримуються штатно).

KDevelop 3 є архітектурою, що «підключається». Коли розробник робить зміни, він повинен лише скомпілювати плаґін. Передбачена можливість збереження профілів, котрі вказують які плаґіни повинні бути завантажені. KDevelop не поставляється з вбудованим текстовим редактором, він підключається як плаґін.

KDevelop не залежить від мови програмування і не залежить від платформи, на якій він запускається, підтримуючи KDE, GNOME і багато інших технологій (наприклад, Qt, GTK+ і wxWidgets). KDevelop підтримує велику кількість мов програмування, включаючи C, C++, Perl, Python, PHP, Java, Fortran, Ruby, Ada, Pascal, SQL і Bash. Підтримуються такі системи складання проектів, як GNU (automake), qmake і make для власних засобів складання проектів (KDevelop залишає ваші Makefiles не зміненими, якщо ви хочете використовувати їх). Доповнення коду доступно для мов C і C++. Символи зберігаються в Berkeley DB файлі для швидкого пошуку без пре-парсинга.

Виноски[ред.ред. код]