Macaca sinica

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Macaca sinica
Toque Macaques.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Макака (Macaca)
Вид: M. sinica
Біноміальна назва
Macaca sinica
(Linnaeus, 1771)
Toque Macaque area.png
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Macaca sinica
EOL logo.svg EOL: 323958
ITIS logo.svg ITIS: 573026
IUCN logo.svg МСОП: 12560
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 9552
Fossilworks: 238677

Macaca sinica (Макака цейлонський) — вид приматів з роду Макака (Macaca) родини Мавпові (Cercopithecidae). Розрізняють три підвиди: M. s. sinica, M. s. aurifrons, M. s. opisthomelas. лат. sinicus — «китайський».

Опис[ред. | ред. код]

Довжина голови й тіла: 43 — 53 см. Довжина хвоста: 47 — 62 см. Вага самиць: 2,3 — 4,3 кг. Вага самців: 4,1 — 8,4 кг. Хутро червонуватого або жовтувато-коричневого кольору на верхніх частинах тіла і низ блідіший. Мають защічні мішки, що використовуються для перевезення їжі, а також короткі, міцні кінцівки і довгі хвости. Шкіра на обличчі гола, у самців рожева, у самиць червонувата; вуха, кордони повік і нижньої губи пігментовані чорні. Цим кремезним макакам характерна незвичайна зачіска на верхній частині голови, де волосся росте від центру короною.

Поширення[ред. | ред. код]

Ендемік Шрі-Ланки. Зустрічається в різних типах лісу на всіх висотах до приблизно 2100 м.

Поведінка[ред. | ред. код]

Це в основному деревний і денний вид. Плодоїдний, але також споживає квіти і комах, і, як відомо, робить набіги на с.г. культури і сміттєві звалища. Живуть великими групами по 8 — 43 (в середньому 20 — 25) особин з декількома дорослими самцями і самицями. У групах, існує сувора ієрархія домінування. Кіт-рибалка і пітони є основними хижаками цього виду.

Розмноження в основному відбувається восени, самиці народжують одне маля після близько п'яти місяців вагітності. Новонароджені мають м'яке чорне хутро перші два місяці життя.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Головна загроза для цього виду це втрата середовища існування у зв'язку з вторгненням плантацій і заготівлею дров. Живе в численних охоронних територіях.

Посилання[ред. | ред. код]