Medal of Honor: Allied Assault

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Medal of Honor: Allied Assault
Скріншот гри Medal of Honor: Allied Assault, місія Світло Факела
Розробник 2015, Inc.
Видавець EA
Дата випуску 20 січня 2002
Жанр Шутер від першої особи
Платформа PC, MAC
Керування Клавіатура, миша
Сайт http://www.ea.com/

Medal of Honor: Allied Assault (укр. Медаль за Відвагу: Другий Фронт) — культова комп'ютерна гра жанру тривимірний шутер від першої особи, розроблена американської компанією 2015, Inc. і видана компанією EA. Гра є третьою в серії Medal of Honor і першою, що вийшла на PC.

Гра оповідає про події Другої світової війни.

Сюжет[ред.ред. код]

Скріншот гри Medal of Honor: Allied Assault, місія Світло Факела. За станковим кулеметом

Головний герой гри - лейтенант армії США Майк Пауелл, який проходить службу у складі першого (другого, в процесі гри) батальйону рейнджерів 101 повітряно-десантної дивізії армії США під час відкриття Другого фронту у Другій світовій війні .

Скріншот гри Medal of Honor: Allied Assault, місія Світло Факела. Знищення ворожої автотехніки на танкоремонтному заводі в Алжирі

Гра починається на території Північної Африки 7 листопада 1942 року. Відразу після висадки в Алжирі спецгрупа під командуванням капітана Річардса захоплює дві вантажівки і направляється в берегове село. Після потрапляння групи у засідку Майк Пауелл має сам визволити з полону майора Грілло, знищити танкоремонтний завод, батареї берегової артилерії Флак-88, після чого увімкнути маяк для початку висадження десанту союзників.

Скріншот гри Medal of Honor: Allied Assault, місія Знищити У-529, на території бази флоту

Надалі герой діє по захопленню технічної документації та знищенню ворожої субмарини в Норвегії. У складі сил американського десанту бере участь в операції Оверлорд (Повелитель) по висадці союзного десанту на пляжі «Омаха Біч»

В подальшому головний герой діє на території Європи, де добуває цінні документи і зразки новітньої німецької зброї чи знищує їх (танк Королівський тигр, штурмову автоматичну гвинтівку Штурмґевер-44, реактивний міномет Небельверфер).

На завершення гри Майк виконує місію по знищенню форта Шмерцен, де до самого кінця війни фашистськими вченими розроблялися бойові отруйні речовини, складові хімічної зброї.

Місії в грі[ред.ред. код]

Скріншот гри Medal of Honor: Allied Assault, місія Оверлорд (Повелитель)
 • Місія 1: Lighting the Torch (Світло факела)

7 листопада 1942а, Північна Африка, Алжир. Командувач - капітан Річардс.

 • Місія 2: Ruttling the U-529 (Знищити У-529)

12 лютого 1943а, Норвегія, Крігсмаріне-Трондхейм. Зв'язковий - майор Джек Грілло.

 • Місія 3: Operation Overlord (Операція Повелитель)

6 червня 1944а, Нормандія, Франція. Командувач - капітан Ремзі.

 • Місія 4: Behind the Enemy Lines (В тилу ворога)

22 червня 1944 року, Нормандія, Франція. Зв'язковий - Манон Батіст.

 • Місія 5: Day of the Tiger (День Тигра)

20 серпня 1944 року, Бретань, Франція.

 • Місія 6: The Return to Schmerzen (Повернення в Шмерц)

18 січня 1945 а, Лінія Зігфріда, Німеччина.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Medal of Honor: Allied Assault- стандартний шутер від першої особи. Гравець рухається по так званим «коридорним рівням» і знищує ворогів, що зустрічаються на шляху.

Місії передбачають порятунок бранців і проведення диверсій.

У грі є нехарактерні для подібних ігор місії, що й зробило проект популярним. Наприклад, приховане проникнення на територію ворога: гравець переодягається в німецьку форму, знаходить документи і практично вільно переміщається по ворожій базі.

У деяких рівнях місії відбуваються на транспорті, що швидко їде, з якого необхідно вести стрільбу із встановленого кулемета, а в додатках можливе ведення вогню із зброї зсередини танка та протитанкової автоматичної гармати із колісно-гусеничного транспортера.

Зброя[ред.ред. код]

Пістолети[ред.ред. код]

Гвинтівки[ред.ред. код]

Пістолети-кулемети[ред.ред. код]

Кулемет и, Штурмові гвинтівки[ред.ред. код]

Гранати[ред.ред. код]

Гранатомети[ред.ред. код]

Інше[ред.ред. код]

 • M97 Shotgun — помпова рушниця чи бойовий дробовик

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • Гра містить секретний рівень. Для запуску необхідно відкрити консоль за допомогою клавіші ~ (тильда) і набрати команду maplist, далі вибрати в списку карт m4l0.bsp.
 • При проходженні на важкій складності перших двох рівнів п'ятого місії без втрат в особовому складі, у третьому рівні, коли ви доберетеся до танка, розпочнеться міні-гра. Протягом хвилини необхідно буде сховатися від нациста, збройного Панцершрек.
 • На одному з рівнів останньої місії можна знайти в одному з будинків фортепіано і віолончель. Якщо натиснути клавішу дії, герой зіграє заголовну тему гри.

Медалі[ред.ред. код]

Як зрозуміло із назви гри, гравець отримує нагороди (медалі) за успішне проходження найбільш складних місій гри.

Список нагород
 • Легіон Гідних (Рівень «Місія Спасіння») - Присуджується за порятунок другого ув'язненого під варту агента-снайпера. Він повинен залишитися в живих до кінця місії.
 • Норвезька Хрест із Мечем (Рівень «На У-529») - Присуджується за виявлення та доставку ворожої судновий декларації, що знаходиться у підводному човні.
 • Американська Кампанія (Рівень «Берег Омаха») - Присуджується за зачистку ворожих бункерів і вбивство кулеметників.
 • Медаль за згуртованість дій (Рівень «Командний пункт») - Присуджується за знищення двох «Королівських тигрів». Вибухівку можна знайти на верхньому поверсі будинку.
 • Медаль за видатні заслуги (Рівень «Останній притулок снайпера») - Присуджується за збереження трьох бійців в живих до кінця рівня.
 • Медаль Армійській Подяки (Рівень «Лютий форт Шмерц») - Присуджується за збереження хоча б п'ятьох з дев'яти чоловік вашої команди на залізничній платформі.

«Бронзова зірка» - Присуджується за проходження всієї гри.

«Срібна зірка» (Рівень «Лютий форт Шмерц») - Присуджується за збереження хоча б п'ятьох з дев'яти чоловік вашої команди на залізничній платформі на середньому рівні складності.

«Хрест за видатні заслуги» (Рівень «Лютий форт Шмерц») - Присуджується за збереження хоча б п'ятьох з дев'яти чоловік вашої команди на залізничній платформі на важкому рівні складності.

Додатки[ред.ред. код]

Після виходу гри Medal of Honor: Allied Assault були розроблені два повноцінні додатки до неї, що, по суті, являють собою дві повноцінні комп'ютерні гри, це Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead та Medal of Honor: Allied Assault - Breakthrough

Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead[ред.ред. код]

Medal of Honor: Allied Assault – Spearhead (Прорив) – перше доповнення до Medal of Honor: Allied Assault, створене у листопаді 2002 від EA в Лос-Анджелесі.


Особливості[ред.ред. код]

 • У гру додана можливість повороту з боку в бік і удар прикладом будь-якої зброї (в базовій версії гри можна було тільки бити рукояткою пістолета), окрім обладнаної снайперським прицілом (при натисненні правої кнопки миші снайперська зброя переходить в режим оптичного прицілу).
 • Гра додає цілий арсенал зброї британських та радянських зразків.

Сюжет[ред.ред. код]

 • Гравець грає за сержанта Джека Барнса. Місії створенні так, що головний герой почергово бере участь у вторгненні в Нормандії, наступі в Арденнах і, нарешті, в битві за Берлін.
 • Гра починається із скидання з літака в ніч з п'ятого на шосте червня 1944 року під час операції "Нептун". Ми приєднуємося до британського відділення десантників, що має виконати два завдання.
  • Перше - це вбити німецького полковника,
  • а друге - руйнування мосту і знищення поїзда на мосту.
 • Місія буде виконана, але, на жаль, гинуть британські колеги Гелловей і Вілсон. Барнс і командир загону капітан Фоксхаунд виживають.
 • Потім разом з американським загоном головний герой потрапляє в арденський ліс на Різдво (25 грудня 1944 року), де отримує завдання знищити реактивні міномети Nebelwerfer, викрасти німецький броньований автомобіль і покинути район.
 • В ніч на Різдво зривається масована німецька атака на польову базу на місці.
 • Наступна місія полягає в проходженні боїв за місто Фой.
 • Остання місія гри — участь в російській місії в Берліні. Герой повинен просунутися в глиб міста і знайти списки німецьких шпигунів у лавах Червоної Армії.
 • У фінальному рівні протагоніст на танку має провести зачистку вулиць Берліна, потрапити назад до радянських військ, при цьому знищити німецькі танки і міст, що трапляться по мірі виконання завдань.

Зброя[ред.ред. код]

В додатоку Spearhead з'являються нові моделі зброї та індивідуального захисту:

Зброя Альянсу Військ осі Радянська
Пістолет

Револьвер Enfield-2 ; Webley revolver

Револьвер Наган зразка 1895
Гвинтівка Lee-Enfield Gewehr 43 Мосін-НаганСВТ
Пістолет-кулемет Sten ППШ

Відгуки в пресі[ред.ред. код]

Огляди
Іноземні
Оглядач Оцінка
Allgame 4/5 stars [1][2]
Computer and Video Games 9.4 / 10 [3]
Eurogamer 8 / 10 [4]
GamePro 5/5 stars [5]
GameSpot 9.0 / 10 [6]
GameSpy 4.5/5 stars [7]
IGN 9.3 / 10 [8][9]
Агрегатори
Агрегатор Бал
Metacritic 91/100
(34 огляду) [10]
GameStats 9.1/10 [12][13]
MobyRank 91/100 (Win)
89 / 100 (Mac) [11]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]