NOνA

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Експеримент NOνA (NuMI Off-Axis νe Appearance) - передбачає на меті вивчення властивостей нейтрино, зокрема їх маси і здатності переходити з одного типу (аромату) у інший. Передбачає співробітництво понад 180 вчених з 26 закладів.[1]

Nova буде використовувати існуючий потік «Нейтрино в головному інжекторі» (NuMI) в Фермілаб - Fermi National Accelerator Laboratory (en:Fermilab),і який в даний час виробляє нейтрино для експерименту MINOS, який розташовується на центральній лінії нейтринного потоку, детектор Nova буде розташований дещо збоку від центральної лінії. Його не осьове положення створює сильний потік нейтрино з піком на енергії в 2 ГеВ, на якій, як очікується, нейтринні осциляції будуть мати максимум. На осі пік енергії потоку становитиме 7 ГеВ.

Проект NOVA буде використовувати два детектора, один розташовується за 810 кілометрів від Фермілабі на американо-канадської кордоні, на півночі Міннесоти, і один розташовується під землею в Фермілабі в тунелі NuMI. Далекий детектор буде 15,6 метрів в ширину, 15,6 метрів у висоту і 75 метрів у довжину і важити 15 кілотонн. Близький детектор повинен бути значно менше. А саме 2,9 м х 4,2 м х 14,3 м і вагою 222 тонни.

Детектори споруджені з полівінілхлоридних блоків. Полівінілхлоридні модулі покриті діоксидом титану для збільшення відбивної здатності. 32 секційні модулі утворюються з'єднанням двох 16 секційних модулів разом. Кожна секція має внутрішній розмір 3,8 см поперек напрямку пучка і 5,9 см уздовж напрямку пучка. Кожна комірка заповнена рідким сцинцилятором, і світло від сцинциляторних спалахів збирається спеціальним оптоволокном. Волокна проникають в кожну клітинку з обох кінців і пов'язують її з одним пікселем фотоелектронного помножувача. Nova буде збирати в середньому 28 фотоелектронів на кожен мюон, що перевищує поріг ФЕУ в 15 фотоелектронів.

Організації-учасники експерименту NOνA:

Джерела[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]