OpenJDK

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
OpenJDK
OpenJDK logo.svg
Тип Бібліотека
Розробник Oracle (попередньо Sun Microsystems)
Стабільний випуск 6b23 (6 червня, 2011)
Версії 14 (17 березня 2020)[1]
Репозиторій hg.openjdk.java.net
Нестабільний випуск  (])
Платформа Віртуальна машина Java
Операційна система Багатоплатформова
Написано на C++ і Java
Ліцензія GPL+linking exception
Веб-сайт openjdk.java.net

OpenJDKвільна реалізація платформи Java. Проект є результатом відкриття більшої частини сирцевих кодів стандартної реалізації Java компанією Sun Microsystems у 2006 році. Реалізацію ліцензовано за умовами ліцензії GNU GPL за винятком окремих компонентів стандартної бібліотеки, на які не поширювалося авторське право Sun Microsystems.

Історія[ред. | ред. код]

Вперше про відкриття Java під вільною ліцензією компанія Sun оголосила на конференції JavaOne 2006, а 25 жовтня 2006 року виконавчий директор компанії оголосив, що відкриття платформи Java відбудеться впродовж наступних 30-60 днів. Згідно із відомим прибічником вільного ПЗ Річардом Столменом ця подія закриє можливість «пастки Java», а відомий представник ринку вільних програм Марк Шаттлворт відмітив, що «це є великим кроком для спільноти прихильників вільного ПЗ».

Співпраця із IBM, Apple і SAP[ред. | ред. код]

11 жовтня 2010 року IBM, до цього найбільший учасник проекту Apache Harmony, вирішила приєднатися до проекту OpenJDK, таким чином перекинувши усі зусилля із Harmony на OpenJDK.

12 листопада 2010 року Apple оголосила вступ до проекту OpenJDK з метою портування реалізації на Mac OS X. Apple зробить внесок більшості ключових компонентів, що потрібні для запуску на Mac OS X, включаючи 32 і 64-бітні реалізації віртуальної машини, що базується на HotSpot, бібліотеку класів, мережевий стек і основу нового графічного інтерфейсу.

11 січня 2011 року SAP AG офіційно оголосила про приєднання до проекту.

Див. також[ред. | ред. код]

  1. JDK 14