Opportunity Ukraine

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Opportunity Ukraine — книга президента України Віктора Януковича, видана англійською мовою в австрійському видавництві «Мандельбаум» у серпні 2011 року.

В анотації видавництва сказано, що книжка не є мемуарами, а практичним посібником для потенційних інвесторів; два головні розділи книжки присвячені опису України, як унікальному місцю для інвестування та як країни з невичерпним економічним потенціалом[1].

Про ідею написання книжки сам Янукович розповів у інтерв'ю для «Обозревателя»[2]:

«
...Ось це було завершено саме в тихі кримські вечори, - показав Віктор Янукович на акуратний стос паперів, що лежав окремо. - У серпні цього року, напередодні 20-ої річниці незалежності України у Відні виходить моя книга "Україна - країна можливостей".

Я почав писати її ще в опозиції, закінчив ось тепер - у відпустці. Скажу зразу, мені хотілося б аби цю книгу прочитали насамперед за межами України. Тому я звернувся з пропозицією надрукувати мою книгу в ряді міжнародних видань. Одним з перших відгукнулося віденське видавництво «Мандельбаум Верлаг[3]».

Оригінальний текст (рос.)
...Вот это было завершено именно в тихие крымские вечера, - показал Виктор Федорович на аккуратную стопку лежащих отдельно бумаг. - В августе нынешнего года, накануне 20-й годовщины Независимости Украины в Вене выходит моя книга "Украина – страна возможностей". Я начал писать ее еще в оппозиции, закончил вот теперь – в отпуске. Скажу сразу, мне хотелось, чтобы эту книгу прочли, в первую очередь, за пределами Украины. Поэтому я обратился с предложением напечатать мою книгу в ряд международных издательств. Одним из первых откликнулось венское издательство "Манделбаум Верлаг".
»

Реакція на книгу та звинувачення у плагіаті[ред. | ред. код]

Невдовзі після виходу книжки «Українська правда» опублікувала матеріали свого розслідування, за якими виходило, що книжка Януковича є плагіатом[4][5][6].

За інформацією «Української правди» у книжці Януковича є цілі абзаци з текстів, які раніше виходили за підписом різних осіб, зокрема Юрія Луценка, Тараса Стецьківа, Максима Михайленка, Віталія Сича, В'ячеслава Піховшека, Романа Манєкіна, Василя Волги та невідомої студентки Галі[7], яка виклала на базі рефератів свій реферат на тему „Центризм как элемент политической власти в России на примере партии «Единая Россия»“.

Головний редактор журналу «Кореспондент» Віталій Сич у своєму блозі підтвердив, що в новій книзі президента Віктора Януковича без дозволу редакції запозичено цілі шматки з матеріалів видання[8].

2 вересня 2011 року Лариса Скорик заявила, що ті, хто знайшов плагіат у книзі Януковича, є глибоко аморальними людьми[9].

Ганна Герман заявила 9 вересня 2011 року, що ситуація з книгою Януковича — це її вина, вона, мовляв, не перечитала англійської версії, де перекладач опустив частину приміток [10].

13 вересня 2011 року «Об'єднання письменників і письменниць Австрії» (IG Autorinnen Autoren) зробило заяву про те, що не надаватиме інформаційну підтримку книжці Віктора Януковича «Opportunity Ukraine»[11][12][13].

15 вересня 2011 року редактор української версії журналу «Политическая критика» Олексій Радинський, аналізуючи основні ідеї книжки Януковича, заявив у своєму блозі[14]:

«
Зміст книги «Україна - країна можливостей» не менш жахливий, ніж метод, яким вона створена.
Оригінальний текст (рос.)
Содержание книги «Украина – страна возможностей» не менее чудовищно, чем метод, которым она создана.
»

Профіль книги[ред. | ред. код]

 • 320 сторінок
 • формат: 15,3x24
 • тверда обкладинка
 • ціна на сторінці видавництва: 19.90 € / 30.50 Chf
 • ISBN 978-3-85-476379-6

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Архівована копія. Архів оригіналу за 13 березень 2014. Процитовано 14 вересень 2011. 
 2. Інтерв'ю Януковича для «Обозревателя»
 3. Так в оригіналі, насправді це слово передається українською як «ферлаґ»
 4. Книга Януковича виявилася плагіатом
 5. Книга Януковича – плагіат президентського масштабу
 6. Книга Януковича – плагіат президентського масштабу 2
 7. Реферат студентки Галі, з якого Янукович привласнив декілька сторінок для своєї книжки
 8. Блог Віталія Сича. Архів оригіналу за 7 вересень 2011. Процитовано 14 вересень 2011. 
 9. УНН: Нашедшие плагиат в книге Президента являются глубоко аморальными людьми - Л. Скорик
 10. Анна Герман: Ситуация с плагиатом в книге президента — это моя вина
 11. Австрійський видавець про книжку Януковича: «З нами таке не можна робити»
 12. В Австрії відмовляються від книжки Януковича
 13. Австрийские писатели возмущены книгой Януковича
 14. Олексій Радинський — Мнение: Суперпредложение «Украина»

Посилання[ред. | ред. код]