Party for Everybody

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Party for Everybody»
Пісня у виконанні Бурановських бабусь (Брангуртысь песянайёс)
Тип Сингл
Записано 2012
Жанр Танцювальна музика, фольклор
Мова удмуртська
англійська
Тривалість 2:51
Композитор Віктор Дробиш

«Party for Everybody» (укр. Вечірка для всіх) — пісня удмуртського гурту «Бурановські бабусі», з якою він представляв Росію на пісенному конкурсі Євробачення 2012 в Баку[1] та посів 2-ге місце.

Пісня стала переможцем відбіркового туру 2012, який відбувся 7 березня 2012 року в Москві. За підсумками пропорційного додавання результатів глядацького та суддівського голосуваннь гурт отримав 38,51 бала, випередивши свого найближчого супротивника — дует Діми Білана та Юлії Волкової з їх піснею «Back to Her Future» на 9,26 бала.

Створення[ред. | ред. код]

Слова пісні удмуртською мовою, за зізнанням учасниць колективу, написали вони самі, тоді як автором англомовної частини стала якась відома британка [2]. «Я не буду навіть називати ім'я автора, не вимовлю, вона неросійська», — поділилася з кореспондентом «Комсомольской правди» художній керівник Бурановських бабусь Ольга Туктарьова. Музику до «Party for Everybody» написав відомий композитор Віктор Дробиш, на студії якого й було записано пісню. Примітно, що удмуртські і англійські слова композиції писалися окремо: коли Бурановські бабусі приїхали на студію з написаним ними текстом, англомовний варіант теж був уже готовий. Коли учасницям ансамблю переклали його слова, ті, за свідченням Туктарьової, виявили їх дивовижний збіг з тим, що привезли вони [3]:

Ми співаємо про те, що затопили піч, замісили тісто, застелили скатертину білу і чекаємо своїх дітей додому. І говоримо, щоб приїхали додому діти наші, будемо веселитися і танцювати.

Вчити англійські слова, як випливає з інтерв'ю Бурановских бабусь, їм було зовсім нескладно [3].

Євробачення 2012[ред. | ред. код]

Думки російських музичних продюсерів та критиків з приводу шансів пісні, і колективу в цілому, на перемогу розділилися. Так, Артур Гаспарян повідомив журналістам, що Європа може сприйняти Бурановських бабусь як «музичний атракціон», внаслідок чого їх «шанс на перемогу мінімальний», а Йосип Пригожин, незважаючи на відсутність впевненості в лідерстві Бурановських бабусь на конкурсі, підкреслив їх оригінальність та індивідуальність. Ігор Крутой, навпаки, назвав учасниць ансамблю «прекрасними» і сказав, що «не здивується, якщо вони виграють і Євробачення в цілому» [4] [5]. Своїми фаворитами «бабусь» вибрав і Валерій Меладзе[6]. За результатами першого півфіналу, який відбувся 22 травня 2012 року, композиція пройшла до фіналу.[7]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]