Polandball

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Countryballsінтернет-комікс, який уперше був створений користувачами розділу /INT/ німецького іміджборду Krautchan.net у другій половині 2009 року. Персонажами виступають різні країни, зображені у вигляді забарвлених в кольори національного прапора куль. Першим і найбільш відомим персонажем таких коміксів є Polandball, що виражає Польщу.

Історія[ред. | ред. код]

Поява Polandball'а пов'язана з кібервійною між польськими користувачами Інтернету і рештою світу, що мала місце в серпні 2009 року на сайті drawball.com. Цей сервіс пропонує своїм відвідувачам віртуальне полотно у формі кулі, на якому можна малювати — причому можна малювати поверх малюнків, створених іншими. У польському інтернет-середовищі виникла ідея намалювати на кулі прапор Польщі, що і було здійснено силами тисяч поляків. Вони змогли захопити все полотно, розділивши його на білу і червону половини і написавши слово «POLSKA» посередині. Однак, тут втрутилися користувачі з іміджборду 4chan, і поверх польського малюнка була зображена гігантська свастика.[1][2]

Часто Countyballs також позначають як Polandball, через головного героя багатьох коміксів.[1][3]

Розділ /INT/ німецького іміджборду Krautchan.net має популярність серед великої кількості англомовних мережан з різних країн. Саме в цьому середовищі виник Countyballs: його авторство приписується Falco, британському користувачеві /INT/, який створив мем у вересні 2009 року за допомогою програми MS Paint. Спочатку мем був аполітичний і використовувався Falco з метою тролінгу поляка Wojak — ще одного користувача /INT/, який пише ламаною англійською. Незабаром після створення, мем був підхоплений російськими користувачами іміджборду, які з ентузіазмом почали малювати комікси про Countyballs.[1][4][3]

Комікси про Countyballs набули в популярності після авіакатастрофи літака польського президента в квітні 2010 року. Типовими темами коміксів стали історія Польщі, зовнішня політика і національні стереотипи.[4][5] Як правило, Polandball зображується в коміксах як персонаж із манією величі і національними комплексами. У діалогах між країнами-кулями в основному використовується ламана англійська та інтернет-сленг, що нагадує мем Lolcat. При зображенні Polandball'а польський прапор навмисно перевертається (верхня половина червона, нижня — біла), а в закінченні коміксів дуже часто Polandball плаче.[1][2]

Комікс у стилі Polandball, що висміює Росію: Russiaball не може перейти у Вікіпедію, але може у космос.

Частина сюжетів Countyballs пов'язана з тим, що у Польщі немає своєї космічної програми і можливості виходу в космос. Так, один із найпопулярніших коміксів починається з того, що гігантський метеорит рухається до Землі і може спричинити її знищення, від чого всі країни з космічними технологіями залишають Землю і починають обертатися у вигляді куль на орбіті планети. І тільки Polandball залишається на Землі, і в кінці коміксу зі сльозами на очах виголошує канонічну фразу-мем ламаною англійською мовою: «Poland cannot into space» (Польща не може в космос).[4] Вважається, що таким гумористичним способом російські користувачі поставили крапку в дискусії про те, яка країна більш просунута.[1][4][5] В іншому коміксі сюжет ґрунтується на історико-політичній сатирі: Polandball вганяє інші країни-кулі в нудьгу своїми розповідями в стилі «So when we crushed Russia and the turks we were the biggest country in the world … and …» («І ось, коли ми розгромили Росію і турків, і ми були найбільшою у світі країною … і …») і інші країни починають сміятися над Polandball'ом. Розгніваний Polandball кричить kurwa, і показує табличку з написом «Internet serious business» (Інтернет — це серйозно), що є інтернет-слоганом, що використовується в тих випадках, коли хтось хоче дорікнути іншим у нешанобливому ставленні до предмету дискусії. Знову ж, за домовленістю, комікс закінчується плачем Polandball'а.[1][2][6]

Канони Countryballs[ред. | ред. код]

За канонами Countryballs контури кулі, очей, прапори, герби і атрибути повинні малюватися без використання вбудованих в графічний редактор інструментів типу «лінія» «коло» і тому подібне. І без вставок фотографій з інтернету (прапори, герби). Також неприйнятно у кулі наявність волосся, зіниць, ніг, рук, рота і в більшості випадків брів. Є винятки, але вони відносяться до деяких країн: Казахстан (горизонтальна прямокутна фігура); Польща (перевернутий прапор); Чилі ( у вигляді черв'яка ); Ізраїль (кубічна фігура); Непал (фігура прапора Непалу); Сінгапур (трикутна фігура) і т. д.

Ukraineball.

Маппінг[ред. | ред. код]

За допомогою «Countryballs» в інтернеті став відомий тип анімації «Маппінг». Більшість подій відбуваються на карті світу або певної його частини. Зазвичай події відбуваються в минулому або теперішньому часі. Автор контенту сам вирішує які події будуть відбуватися.

Див.також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г д е Orliński, Wojciech (16 січня 2010). Wyniosłe lol zaborców, czyli Polandball (польською). Gazeta Wyborcza. Архів оригіналу за 1 січня 2012. Процитовано 25 березня 2012. 
  2. а б в Zapałowski, Radosław (15 лютого 2010). Znowu lecą z nami w... kulki. Interia (польською) (Cooltura). Процитовано 22 березня 2012. 
  3. а б Polandball. Know Your Meme. Архів оригіналу за 16 вересня 2012. Процитовано 26 березня 2012. 
  4. а б в г Kapiszewski, Kuba (13/2010). Fenomem - Polska nie umieć w kosmos (польською). Przegląd. Архів оригіналу за 5 серпня 2014. Процитовано 26 березня 2012. 
  5. а б Cegielski, Tomek (12 квітня 2011). MEMY. Legendy Internetu (польською). Hiro.pl. Архів оригіналу за 15 квітня 2011. Процитовано 24 березня 2012. 
  6. Polandball cartoon. Unknown. Unknown. Архів оригіналу за 26 березня 2012. Процитовано 26 березня 2012. 

Корисні лінки[ред. | ред. код]