STS-51-D

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
STS-51-D (16 політ шатл, 4 політ «Діскавері»)
STS-51-D (16 політ шатл, 4 політ «Діскавері»)
Космічний корабель Діскавері OV-103
Тип космічного корабля спейс-шатл
Екіпаж 7
Місце запуску Кеннеді LC-39A
Дата запуску 12 квітня 1985 13:59:05 UTC
Місце посадки Едвардс Runway 15
Дата посадки 19 квітня 1985 13:54:28 UTC
Тривалість польоту 6 діб 23 годин 55 хвилин
Кількість обертів 110
Апогей 452 км
Перигей 300 км
Орбітальний період 94,4
Нахил орбіти 28,5 градусів
Пройдено відстань 4 650 658 км
Пов'язані місії
Попередня місія Наступна місія
Sts-51-c-patch.png
STS-51-C
Sts-51-b-patch.png
STS-51-B

STS-51-D - шістнадцятий політ космічної програми Шаттл НАСА та четвертий політ шаттла «Діскавері». Стартував STS-51-D з Космічного центру Кеннеді (KSC), штат Флорида, 12 квітня 1985, затримався на 55 хвилин, після того, як човен забрів в обмежених твердих ракети-носія (SRB) відновлення зони. STS-51-D була третьою місії шаттла бути продовжений.

19 квітня, після тижневого польоту, Діскавері провів п'яту посадку шаттла КНЦ. Трансфер завдано значної шкоди гальма і розриву шини під час посадки. Це змусило всіх наступних посадок трансфер бути зроблено на базі ВПС Едвардс, штат Каліфорнія, до розробки та впровадження ніс кермо не зробив посадок КНЦ більш реальним.

Екіпаж[ред.ред. код]

Екіпаж STS-51-D:Верхній ряд: Гріггс, Барді, Гарн Нижній ряд: Бобко, Вільямс, Седдон, Хоффман

Польоти[ред.ред. код]

Під час STS-51-D, екіпаж шаттла розгорнуті два супутники зв'язку: Телесат-I (Anik С1) і Syncom IV −3 (також відома як Leasat −3). Телесат — Я був прикріплений до Payload Assist Module (PAM-D) двигуна і успішно розгорнуто. Syncom IV −3, однак, не змогли запустити розгортання антени і спіном вгору або запалити її перигея двигуна удар після розгортання. Місія була, отже, продовжена на два дні, щоб переконатися, що космічного апарату супутника секвенсора пусковий важіль був у правильному положенні. Гріггсом і Хоффман виконуються незаплановані EVA докласти домашню «Мухобойка» пристроїв для системи дистанційного маніпулятора шаттла (RMS). Седдон потім займався пусковий важіль супутника допомогою RMS, але знову ж після розгортання послідовності не став. [2]

Відкриття інших корисних навантажень місії: система безперервного електрофорезу Потік (CFES) III, яка летіла для вшосте, два Трансфер участь студентів програми (SSIP) експериментів; американського польоту Ехо-кардіограф (AFE), дві Спеціальні Getaway; безліч фазових розміткок експериментів (ЗІЗ); астрономічних тестів перевірки фотографії; різні медичні експерименти, і «Іграшки в космосі», неофіційне дослідження поведінки простих іграшок в умовах мікрогравітації, з результатами в даний час доступними для школярів після повернення шатла.

Під час посадки шаттла КНЦ 19 квітня 1985, значний збиток був понесений гальмами, шинами і шасі розриву. Це спонукало рейси майбутнього трансферу приземлитися в базі ВПС Едвардс, штат Каліфорнія, для ефективного кермування носом не може бути вжито для зменшення ризиків при посадці.

Примітки[ред.ред. код]