STS-51

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
STS-51 (56 політ шатл, 4 політ «Діскавері»)
STS-51 (56 політ шатл, 4 політ «Діскавері»)
Космічний корабель Діскавері OV-103
Тип космічного корабля спейс-шатл
Екіпаж 5
Місце запуску Кеннеді LC-39B
Дата запуску 12 вересня 1993 11:45:00 UTC
Місце посадки Кеннеді Runway 33
Дата посадки 22 вересня 1993 07:56:00 UTC
Тривалість польоту 9 діб 20 годин 11 хвилин
Кількість обертів 157
Апогей 308 км
Перигей 300 км
Орбітальний період 90,6 хв
Нахил орбіти 28,56 градусів
Пройдено відстань 6 608 628 км
Пов'язані місії
Попередня місія Наступна місія
Sts-57-patch.png
STS-57
Sts-58-patch.png
STS-58

STS−51 — 57-й політ багаторазового транспортного космічного корабля в рамках програми Спейс Шаттл і 17-й космічний політ шаттла «Діскавері», проведений 12 вересня 1993го. У програму польоту входили — виведення на орбіту телекомунікаційного супутника ACTS і телескопа ORFEUS, а також наукові експерименти. Астронавти провели в космосі близько 10 днів і благополучно приземлилися в КЦ Кеннеді 22 вересня 1993.

Екіпаж[ред.ред. код]

Виходів у відкритий космос[ред.ред. код]

  • Ньюман і Вальц — Єва 1
  • Єва 1 Пуск: 16 сентября 1993 — 8:40 UTC
  • EVA 1 End: 16 — 15 вересня: 45 UTC
  • "Тривалість": 7 годин, 05 хвилин

Підготовка[ред.ред. код]

Запуск, як видно з RSS

STS-51 був відзначений за те, що було вичищено три рази на стартовий майданчик, кожного разу після того, як екіпаж космічного корабля приземлився:[1]

  • 17 липня 1993, про запуск було витягнуто на майданчик через помилку в контролері піротехнічного ініціатора, який викликає випуск твердопаливних ракетних прискорювачів від мобільної платформи пускової установки.
  • 24 липня 1993 — проблеми з гідравлічною станцією в одному з твердопаливних ракетних прискорювачів, викликані іншим скраб на майданчик. Через метеорний потік Персеїди, наступне вікно запуску не відкривалося до другого тижня серпня.
  • 12 серпня 1993, граф досяг Т-3 другого знака, після чого Space Shuttle Головний двигун (SSMEs) запустили. Вимикання, що сталися потім, викликані несправними датчиками витрати палива в одному з SSMEs.
  • STS-51 успішно запущений 12 вересня 1993.

Супутник з удосконаленою технологією в галузі зв'язку (ACTS)[ред.ред. код]

ACTS розгортання
ACTS головки для геостаціонарної орбіти

Сучасні комунікаційні супутникові технології розгорнуті в день польоту 1. Цей супутник служив в якості випробувального стенду для налагодження експериментального супутника зв'язку концепції і технології. Його перехідну орбіту Стадія (TOS) розгінного блоку обстріляла 45 хвилин після розгортання і збільшила геостаціонарну орбіту супутника в перший день місії.

Перша спроба розгорнути ACTS була затримана екіпажем, коли двосторонні зв'язки були втрачені з Mission Control близько 30 хвилин, перш ніж настав час розгортання. Диспетчери не могли отримати телеметрію і голосові повідомлення Discovery, також команда не могла отримувати повідомлення від землі. Екіпаж відмовився від 2:43 вечора CDT розгортання, коли не отримували «GO» від управління польотами, як це передбачено в передпольотних планах — зроблено тільки для таких випадків.

Після відмовитися геть розгорнути, екіпаж змінив S -діапазону шаттла системи зв'язку на більш низьку частоту і відновили двосторонній зв'язок із землею. Двосторонній зв'язок було втрачено в цілому близько 45 хвилин. Після консультацій екіпажу, диспетчерів почалася відразу ж планують на другу, і в кінцевому підсумку успішне розгортання .

Під час розгортання 12 вересня, два супер * поштовий вибухових шнурів в Повітряно -десантних колиски Обладнання підтримки (ASE) призначені для звільнення корабля, один первинним, а інший резервної копії, одночасно вибухнули. Це викликало незначні сльози в дві ковдри десятка ізоляція встановлені на перебиранні між вантажного відсіку і задній поруч з № 3 ЗСУ. ASE кільце проведення TOS було пошкоджено, а також, і викидається сміття було видно як стеки відійшли від орбітального апарату.

Розширені комунікаційні технології супутникового (АКП), значний захід програми HACA космічного зв'язку, за умови, для розробки і льотних випробувань з високим ступенем ризику, передові технології супутникового зв'язку. Використання декількох антен пляма променя і розвиненими бортовими комутації і систем обробки, дій піонером нових ініціатив у галузі технологій супутникового зв'язку. "НАСА Центр Досліженням ім. Глен" (англ. Glenn Research Center) був відповідальним за розвиток, управління та експлуатація діє як частина довгого спадщина експериментальних супутників зв'язку .

Після виконання своєї первісної місії, космічний апарат продовжує операції в рамках партнерства між космічним агентством і некомерційним консорціумом . Він був закритий 28 квітня 2004 після завершення фінансування вичерпався. Супутник виведено у плоский штопор з його сонячної краях масиву обличчям до сонця, запобігаючи його від коли-небудь бути перезапущений . Космічний апарат був перенесений на місце останнього спочинку на 105,2 градуса західної довготи — де він представляє мінімальний ризик для інших супутників — після того, як NASA у 2000 році уклав, що він, ймовірно, не вистачало палива, щоб перейти на більш високий орбіту поховання . Проте, акти не повинні повторно ввійти в атмосферу протягом тисяч років, за словами Річарда Кравчик, директор здійснює операції на Glenn Research Center .[2]

SPAS-ORFEUS[ред.ред. код]

ORFEUS-SPAC платформа захоплюється RMS

Інший корисного навантаження на цій місії була орбітальна Витягувані Далекого і Крайньої ультрафіолетовий спектрометр (ORFEUS) телескопа, встановленого на супутнику Трансфер піддонів (SPAS) корисного навантаження носія. ORFEUS був призначений для надання інформації про те, як зірки народжуються і як вони вмирають, в той час як вивчення газоподібних міжзоряний хмара. Також у вантажному відсіку був обмежений термін космічного середовища кандидат Матеріали експозиції (LDCE) експерименту.

MBB (англ. Messerschmitt - Bölkow - Blohm) почав розробку СПАС носія (раніше літав на STS-7 , STS-41B і STS-39) у 1986 році в вільний політ астрономічних платформи. Німецький аерокосмічний центр / NASA угода передбачала чотири кооперативних місій науки, з ДАРУ надання супутникового, НАСА запуск шаттла і розгортання / послуги пошуку, і обидві сторони обміну наукових інструментів. НАСА надала Трансфер безкоштовно, в обмін на доступ до даних і включення експерименти США . ORFEUS , орбіти і Далекого Витягувані / Екстрім УФ- спектрометр, призначений для вимірювання випромінювання між 400-1,280 ангстрем, був випущений в 14.06 GMT 13 вересня 1993 і був відновлений в 11.50 GMT 19 вересня 1993 . Наука внески прийшли з Університету Тюбінгена , Sternwarte Гейдельберг , Університет Берклі і Прінстонський університет (IMPAS). Телескоп ORFEUS " було сфабриковано Кайзера- Терд в Німеччині , Франції REOSC надав 1 mf/2.5 дзеркало. Окремі 950-1,150 Å IMAPS міжзоряному середовищі профілю поглинання спектрограф додав спостереженнями гарячих галактичних об'єктів і міжзоряного середовища на високе спектральний дозвіл (240000). Інші корисні навантаження були Deutsches Zentrum für Luft — Und Raumfahrt За Ефективна поверхня зразка монітора і Канади IMAX Вантажний відсік камери, яка була використана для фільму Discovery на орбіті за фільм IMAX Дестині в космосі. Частина цього кадри були також включені в Космічна станція. Це був четвертий політ СПАС платформи, в цілому протягом семи програми космічних човників. Спас-ORFEUS reflown версія була у відрядженні STS-80 в 1996 році.

EVA[ред.ред. код]

Вальц під час виходу у відкритий космос

У четвер, 16 вересня 1993 року, Spacewalkers Джим Ньюман і Карл Вальц виконується Єва, призначений для оцінки інструментів, тросів і платформою ногу стриманість . Їх висновки запевнив дизайнерів і проектувальників Космічний телескоп Хаббл обслуговуванні польотів, що їх препарати були звуком. Це був третій і останній шаттла включити підготовчі EVA у відповідь на слабкі місця в підготовці EVA надаються STS-49 місії. Нове обладнання випробувані в ході обширних виходу у відкритий космос пізніше буде необхідно для в грудні 1993 року Космічний телескоп Хаббл місії з обслуговування телескопа і було тільки частиною з цілей виходу у відкритий космос, з Ньюман і Вальц виконання інших цілей, як пояснили в довжину управління польотом вони сприймали відмінності між роботою на орбіті і полігон. Два члени екіпажу були EVA достроково більшу частину дня, і завершив більше завдань, ніж спочатку планувалося. У двох астронавтів милися, впертий кришкою ящик для інструментів забарився їх, коли вони повинні були вирвати його вільним і закрити його для Discovery поїздка додому с. Кришка панелі інструментів розтягується у відкритий космос приблизно на 45 хвилин над тим, що було заплановано, з Ньюман і Вальц реєстрації загального семи годин, п'ять хвилин і 28 секунд часу зовні транспортного засобу. Це був 112-й EVA виконується в історії політ людини в космос.

Вторинний[ред.ред. код]

Експерименти у кабіні корисного навантаження включені ВВС Мауї Оптичний сайту (AMOS) авроральних Фото Експеримент -B (APE -B) , Комерційний росту кристалів білка (CPCG), хромосомні та відділу Plant Cell в космосі (CHROMEX), високий дозвіл трансфер Glow — спектроскопії (котли -утилізатори -A) , IMAX , Дослідження в полімерної мембрани Processing (IPMP) і радіаційного моніторингу обладнання — III (RME -III) експерименту . Розслідування полімерної мембрани процесор або IPMP , призначений для дослідження змішування різних системах розчинників в відсутність конвекції знайдених на Землі в надії управління пористість різних полімер мембран. RME заходи гамма- випромінювання, електронів, нейтронів і протонів рівня радіації в кабіні екіпажу протягом усього польоту .

На борту, фахівець польоту Джим Ньюман одягли спеціальний козирок, щоб виконати медичні перевірки зору експерименту в невагомості. У рамках розслідування як бачення компенсує відсутність внутрішнього вуха балансу в просторі. Ньюман також успішно випробували Система глобального позиціонування приймачем на борту літаючої Діскавері як оцінка використання такого обладнання на додаток до навігації шаттла. Крім того, в попередником космічної станції операцій, одна з Діскавері з паливний елемент був вимкнений і перезапущений.

У іншому медичному обстеженні, командир Франк Калбертсон і фахівець польоту Ден Берш їхав на велотренажері Діскавері з нижньої палуби як частина постійного вивчення використанням вправ, щоб протидіяти впливу невагомості на тілі. Екіпаж також включений експеримент, який дивиться на поліпшення мембранні фільтри в невагомості і перевірив на іншому експерименті, який працює вже добре вивчення ефектів мікрогравітації в клітинах рослин.

Астронавти Карл Вальц і Джим Ньюман працює експериментів, спрямованих на вивчення світіння, один спектрометр, який записує на плівку ефект у дрібних деталях, а інший, що записи досі впливає на фотографіях. Експерименти сподівалися надати інформацію про тільки, що види газів — на додаток до атомарного кисню — створює світіння. Інформація про види газів в крайніх шарах атмосфери може бути пов'язаний з експериментом матеріали експозиції у вантажному відсіку для надання допомоги в проектуванні і будівництві майбутніх космічних апаратів.

Місія знаки[ред.ред. код]

П'ять білих зірок і одна жовта зірка знаки символізують числове позначення польоту в місії послідовності космічну транспортну систему в . Емблема також зображує трикутної SPAS — ORFEUS праворуч .


Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Екіпаж STS-51
Файл:STS-51Launch.jpg
Зліт STS-51

Примітки[ред.ред. код]

  1. {[привести сайту | URL = http://science.ksc.nasa.gov/shuttle/missions / sts-51/mission-sts-51.html | назва = STS 51 (57) | видавець = NASA | accessdate = 29 березня 2008 }}
  2. [Http:// www.space.com/spacenews/archive04/actsarch_051004.html ] Шаблон:Мертвої посиланням