Slovanský přehled

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Слов'янський огляд
Slovanský přehled
Slovanský přehled.png
Обкладинка журналу. №1, 2015.
Країна видання Чехія Чехія
Місце публікації Прага
Періодичність виходу 3 рази на рік
Мова чеська, словацька, англійська
Адреса редакції Prosecká 76, 190 00 Praha 9 — Nový Prosek
Видавець Інститут історії Чеської академії наук
Засновник Адольф Черни
Засновано 1898
ISSN 0037–6922

hiu.cas.cz/periodika/slovansky-prehled

«Slovanský přehled» (у перекладі — Слов'янський огляд) — чеський літературний і науково-популярний місячник, присвячений питанням слов'янського взаємопізнання. Журнал виходить від 1898 р. з двома незначними перервами у зв'язку із Першою та Другою світовими війнами, а саме: з другої половини 1914 р. до 1924 р. і 1939—1946 рр. відповідно. Засновником та головним редактором до 1931 р. був видатний чеський науковець Адольф Черни.

«Slovanský přehled» від початку позитивно ставився до українського питання: містив переклади української літератури (з Т. Шевченка, І. Франка, Л. Українки, Б. Грінченка, Б. Лепкого, О. Вишні, І. Микитенка, О. Корнійчука, Л. Первомайського та ін.), українознавчі статті українських (І. Франка, В. Гнатюка, С. Єфремова, О. Грушевського, Б. Лепкого, М. Євшана, І. Брика, Г. Бочковського, Д. Дорошенка, О. Мицюка, Є. Вирового, А. Животка, О. Зілинського, М. Неврлі, М. Мольнара та ін.) і чехо-словацьких (Ї. Полівки, Ф. Ржегоржа, Л. Куби, А. Черного, Й. Пати, Ч. Зібрта, А. Фрінта, Я. Славіка, Я. Махала, Р. Харвата, А. Гартля, Ю. Доланського, В. Жідліцького, В. Гостічки та ін.) славістів, матеріали про чехословацько-українські зв'язки, інформації про українське культурно-громадське життя тощо.

Пізніше «Slovanský přehled» — двомісячник, що його видавав Інститут історії європейських соціалістичних країн Чеської АН у Празі.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]