SquashFS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

SquashFS (.Sfs) — стискаюча файлова система для GNU/Linux, що надає доступ до даних в режимі «тільки для читання». Відмінною особливістю цієї файлової системи є дуже компактне представлення метаданих і зберігання даних в стислому вигляді. Найбільш затребуваним застосуванням SquashFS є використання як файлової системи для установних образів, Live-систем і прошивок. Squashfs стискає файли, індексні дескриптори і каталоги, а також підтримує блоки розміром до 1024 Кбайт для кращого стиснення.

SquashFS призначена для широкого використання файлових систем «тільки для читання», а також в обмежених за розміром блокових пристроях/системах зберігання (тобто у вбудованих системах), де необхідні низькі витрати на виробництво. Стандартна версія SquashFS використовує алгоритм стиснення gzip, хоча існує проєкт, що дозволяє використовувати алгоритм стиснення LZMA.

SquashFS є вільним ПЗ, використовується ліцензія GPL.

Використання[ред. | ред. код]

Squashfs використовується Live CD дистрибутивами Debian, Finnix, Gentoo, Ubuntu, Fedora, gNewSense, а також у вбудованих дистрибутивах, таких як прошивки маршрутизаторів OpenWRT і DD-WRT. Крім того, Squashfs використовується спільно з файловими системами, що утворюють каскадно-об'єднане монтування, такими як UnionFS і AUFS, щоб надати можливість використовувати Live CD дистрибутиви Linux в режимі «читання-запис». Це дає переваги від використання високошвидкісного стиснення Squashfs з можливістю робити зміни дистрибутиву під час завантаження з Live CD. Такі дистрибутиви як Slax, Debian Live і Mandriva One використовують цю комбінацію.

Squashfs вже є досить стабільною файловою системою, що послужило підставою для внесення її в основну гілку розробки ядра Linux[1]. Файлова система була протестована на архітектурах PowerPC, I586, Sparc і ARM.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]