Taxus floridana

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Taxus floridana
Taxus floridana.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Голонасінні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Родина: Тисові (Taxaceae)
Рід: Тис (Taxus)
Вид: T. floridana
Біноміальна назва
Taxus floridana
(Nuttall ex Chapman 1860)
Taxus floridana range map.png
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Taxus floridana
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Taxus floridana
EOL logo.svg EOL: 128496
IPNI: 285874-2
ITIS logo.svg ITIS: 194887
IUCN logo.svg МСОП: 30965

Taxus floridana (Тис флоридський, англ. Canada yew, фр. l'if du Canada) — вид хвойних рослин родини тисових.

Поширення, екологія[ред. | ред. код]

Країни проживання: США (Північна Флорида). Майже повністю обмежений середньою і нижньою частинами схилів протягом кількох ярів уздовж області англ. Apalachicola River Bluffs. Ґрунти, як правило, вологі й кислі. Росте в асоціації з вічнозеленими і листяними породами, включно з другим рідкісним хвойним ендеміком, Torreya taxifolia. Флоридський тис зазвичай тіньовитривалий і дуже чутливий до вогню.

Морфологія[ред. | ред. код]

Дводомні чагарники або невеликі дерева 2-5 (-10) м у висоту і 38 см діаметром. Гілки численні, товсті, розлогі, що утворюють неправильну крону. Кора пурпурно-коричнева, спершу гладка, з віком формує тонкі нерегулярні луски. Листки податливі, темно-зелені, 1-2.6 (-2,9) см × 1-2 (-2,2) мм, злегка серповиді, світло-зелені з 2 сірими смугами на нижній стороні. Пилкові шишки утворюються вздовж пагонів, жовті, відокремлені, діаметром 2-3 мм. Шишки, сформовані на нижній стороні пагонів, зелені м'ясисті аріли після дозрівання від оранжевого до червоного кольору, кожен з однією еліпсоїдною насіниною 5-6 мм. Шишка з насінням бл. 2 см завдовжки, діаметром 1 см, дозріває на початку осені.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Вирубка соснових болотних лісів у 19 столітті разом з вибірковими рубками схилових лісів на початку 1900-х років, можливо, призвели до зменшення площі поширення і фрагментації середовища проживання у 19-му і 20-му століттях. Найбільш безпосередньою загрозою є відсутність регенерації. Діяльність білохвостого оленя також є проблемою, оскільки може призводити до загибелі окремих стебел. Оскільки полювання на охоронних територіях заборонене, число оленів в цих областях збільшується під час мисливського сезону (зима), що призводить до збільшення тиску на тис.

Посилання[ред. | ред. код]