VR6

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

VR6 — двигун розроблений автомобільним концерном Volkswagen AG. Вперше ним було укомплектовано автомобілі Volkswagen Passat і Volkswagen Corrado у 1991. Розміщення циліндрів в двигуні схоже до розміщення в V-подібному, відміністью є те, що кут між цилінрами становить 15°, а не 45°, 60° чи 90°.

Опис[ред.ред. код]

a — Рядний двигун, b — V-подібний двигун, c — двигун VR6

Назва VR6 походить від комбінації слів V-подібний двигун (нім. V-Motor) та рядний двигун (нім. Reihenmotor). Цифра 6, в назві вказує на кількість циліндрів, тобто двигун V6. Грубо кажучи, це визначення можна трактувати як «рядний двигун V6».

VR6 був розроблений для поперечного розміщення в автомобілях з переднім приводом. Кут нахилу в 15° і компактнісь (двигун вийшов коротшим від звичайного рядного, і вужчим за V-подібний) це дозволило накрити обидва ряди циліндрів однією головкою, також це давало змогу встановлювати двигун VR6 на моделі Volkswagen з моторним відсіком для чотирьох-циліндрових двигунів. При ширшому VR6 виникла б потреба в подовжені автомобіля, для забезпечення необхідної «зони зминання» між двигуном і салоном, а також між передньою частиною автомбіля і двигуном.

Також, очевидною перевагою кута нахилу в 15° є те, що при такому розміщенні обертання колінчастого вала рівномірне, як в рядному двигунові.

Історія[ред.ред. код]

В Європі, двигун VR6 був введений в експуатацію у 1991 році на моделях Volkswagen Passat і Volkswagen Corrado, а в північній америці — наступного року. Моделі Passat, універсал Passat Variant, а також «американський» варіант Corrado комплектувались оригінальними двигунами об'ємом 2.8 літрів. «Європейський» варіант Corrado і повнопривідний Passat Syncro мали двигуни об'ємом 2.9 літрів потужністью 190 кінський сил.

В 1997 році, Фольксваґен вилучив з VR6 один для створення VR5, першого V-подібного двигуна з непарною кількістью циліндрів (за винятком Honda V3). Він отримав об'єм в 2.3 літра потужністью 150 к.с, і обертаючим моментом 210 Н⋅м. В цьому ж році ним було укомплектовано модель Passat, а в 1999 році - моделі Golf і Bora.

У 1999 році було зроблено модифікацію двигуна: 24-клапанний об'ємом 2.8 літрів. Потужність склала 204 к.с, і обертаючий момент 265 Н⋅м. Ним комплектувалися моделі Golf і Bora, але двигун був несумісний з моделлю Passat. Причиною стало проздовжнє роміщення двигуна в цьому поколінні Пассатів.

Використовується[ред.ред. код]

VR6 встановлюється авто виробництва Volkswagen:

Також інші авто Volkswagen Group: