W-діапазон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
W-діапазон, IEEE
Смуга частот
75 – 110 ГГц
Довжини хвиль
4 – 2.73 мм
Пов'язані смуги
  • M-діапазон (NATO)
  • EHF (ITU)

W-діапазон — частина діапазону мікрохвильового випромінювання електромагнітного спектру, що відповідає відрізку частот від 75 до 110 ГГц, і довжинам хвиль ≈2.7–4 мм. Він знаходиться вище V-діапазону (40–75 ГГц) по частотам відповідно до стандартизації IEEE, і перекриває виділений NATO M-діапазон (60–100 ГГц). W-діапазон використовують для супутникового зв'язку, в дослідних радарах міліметрового діапазону, військових радарах для виявлення і відстежування цілей, і для деяких не військових застосувань.

Радар[ред. | ред. код]

Велика кількість пасивних камер міліметрового діапазону для виявлення прихованої зброї працюють на частоті 94 ГГц. Частоти близькі до 77 ГГц використовують для радару системи круїз контролю автомобілів[en]. Частота 94 ГГц атмосферного радіо вікна використовується в візуалізації міліметрових хвиль за допомогою радарів в астрономії, оборонній сфері і в системах охорони.

Тепловий промінь[ред. | ред. код]

Існує зброя нелетальної дії, в якій міліметрові хвилі використовуються для нагрівання тонкого шару людської шкіри до нестерпної для сприйняття температури, що змушує людину відступити. Двох секундна дія випромінювання у вигляді сфокусованого пучка частотою в 95 ГГц розігріває шкіру до температури в 130 °F (54 °C) із глибиною проникнення в 1/64 дюйма (0.4 мм). Цей тип систем активного ураження[en] використовують Повітряні сили США та Корпус морської піхоти США.[1]

Зв'язок[ред. | ред. код]

З точки зору можливостей застосування для обладнання зв'язку, W-діапазон може забезпечити високу пропускну здатність даних за умови використання його на великих висотах та у космосі. (Міжнародний союз електрозв’язку регламентує сегменту 71–76 ГГц / 81–86 ГГц W-діапазону для супутникових каналів зв'язку.) Через високе навантаження на спектр більш низьких частот, інтерес до цих виділених частот W-діапазону для супутників серед комерційних операторів супутникових послуг постійно зростає, хоча жодного комерційного проекту на цих частотах ще не було реалізовано.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Raytheon's Silent Guardian millimeter wave weapon. Архів оригіналу за 10 вересень 2012. Процитовано 25 лютий 2019. 

Література[ред. | ред. код]

  • 5th Framework Programme Information Societies Technologies (IST) - Multifunctional Automotive Radar Network (RadarNet) [1]
  • The design of a real-time 94 GHz passive millimetre-wave imager for helicopter operations, R. Appleby, R. Anderton, N. Thomson, J. Jack, Proc. SPIE, 5619, pp. 38 (2004). DOI:10.1117/12.581336
  • Zhiming Chen, Chun-Cheng Wang, and Payam Heydari, "A BiCMOS W-Band 2×2 Focal-Plane Array With On-Chip Antenna," IEEE Journal of Solid-State Circuits, vol. 47, no. 10, pp. 2355-2371, Oct. 2012.
  • Leland Gilreath, Vipul Jain, and Payam Heydari, "Design and Analysis of a W-Band SiGe Direct-Detection-Based Passive Imager Using a Balanced LNA with an Embedded Dicke Switch," IEEE Journal of Solid-State Circuits, vol. 46, no. 10, pp. 2240-2252, Oct. 2011.

Посилання[ред. | ред. код]