W-CDMA

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

W-CDMA (англ. Wideband Code Division Multiple Access, укр. широкосмуговий множинний доступ із кодовим розподілом каналів), також відомий як UMTS-FDD, UTRA-FDD або IMT-2000 CDMA Direct Spread — це стандарт для радіоінтерфейсу, що використовується у мережах мобільного зв'язку 3G.

W-CDMA базується на технології, яку використовує японський оператор NTT DoCoMo для власного сервісу FOMA. Входить до сімейства UMTS (еволюційне оновлення над сімейством GSM) і деколи вживається як його синонім[1]. Технологія може бути додана до існуючих мереж GSM та PDC[джерело?], що робить стандарт W-CDMA найперспективнішим з точки зору використання мережевих ресурсів та глобальної сумісності.

W-CDMA використовує дві широкі смуги радіочастот по 5 МГц (тому й називається — широкий CDMA). W-CDMA використовує множинний доступ DS-CDMA та FDD-дуплекс, що дозволяє досягати вищих швидкостей і витримувати використання мережі більшою кількістю користувачів у порівнянні з відповідними методами TDMA та TDD.

Перша модифікація цього стандарту (UMTS)[джерело?] мала багато технологічних недоліків: низьку місткість мережі, малий радіус дії стільника, порівняно невелику швидкість передачі даних — 386 кбіт/с, що ненабагато перевищувала таку для EDGE. Сьогодні де-факто стандартом третього покоління є надбудова HSPA (HSDPA — швидкісна передача даних від базової станції абоненту, до 15 Мбіт/с, і HSUPA — швидкісна передача даних від абонента до базової станції, до 5,8 Мбіт/с).

Див. також[ред. | ред. код]

Технології радіоінтерфейсу UMTS

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Draft summary minutes, decisions and actions from 3GPP Organizational Partners Meeting#6, Tokyo, 9 October 2001 (PDF). 8 квітня 2002. с. 7 із 14. Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 24 грудня 2011. «there currently existed many different names for the same system (eg FOMA, W-CDMA, UMTS, etc)"» (англ.)