5G

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

5G (5-е покоління мобільних мереж або 5-го покоління бездротових систем) — назва, яку використовують в деяких наукових працях і проектах для позначення таких основних фаз мобільних телекомунікаційних стандартів після 4G стандартів.

Наразі, 5G не є офіційним терміном, використання для будь-якої конкретної специфікації або в будь-яких офіційних документів до опублікування телекомунікаційними компаніями або органами стандартизації, таких як 3GPP, WiMAX Forum і МСЕ-R. Новий стандарт-реліз наступний після 4G у розробці, органи зі стандартизації, але в цей час не розглядаються як нове мобільне покоління з реалізації і розгортання систем сумісних з 4G все ще триває.

Цілі[ред.ред. код]

5G — основа телекомунікаційної мережі, а в ідеалі, рішення майбутніх проблем, які виникнуть на моделі 4G після того, як стандарт вступить широке застосування.

Проектування[ред.ред. код]

Станом на 2013 рік вже проектуються мобільні мережі п'ятого покоління (5G), що обіцяють пропускну здатність в десятки разів більшу ніж в мережах 4G (наприклад, LTE). Для високошвидкісної передачі даних пропонується використовувати міліметровий діапазон радіохвиль із частотою від 30 до 300 ГГц. Теоретично мобільні мережі п'ятого покоління (5G) дозволять передавати інформацію зі швидкістю до 10 Гбіт/с[1], що задовольнить будь-які сучасні потреби із завантаження контенту.

Тестування[ред.ред. код]

Компанія Samsung, у середині 2013 р., в результаті проведених власних експериментів з прототипом електронної системи з обміну даних на частоті 28 ГГц між двома отримувачами, які рухалися зі швидкістю близько 8 км/год, досягнула швидкості передачі 1.056 Гбіт/с[2][3]. Відстань при цьому становила приблизно 2 км прямої видимості.

Натомість, станом на початок 2014 р., відомо, що ключові всесвітні вендори обладнання мереж мобільного зв'язку, такі як Nokia, Ericsson, Huawei, у свою чергу інтенсивно працюють над розробленням, створенням та тестуванням телекомунікаційного обладнання для технології 5G у власних дослідницьких центрах[4][5]. Зокрема, у другому за величиною європейському R&D центрі компанії Nokia Solutions and Networks, розташованому у польському місті Вроцлаві, проводиться серйозна робота з експериментального дослідження ефірного інтерфейсу даної технології й створення відповідного програмного забезпечення для функціонування мобільних мереж на її основі[6]. Його керівник Бартош Цєплюх у вересневому інтерв'ю «Польському радіо» відзначив, що істотний розвиток технології 4G / 5G отримують й завдяки плідній співпраці у центрі сильних ІТ-команд з українців, італійців, іспанців з польськими інженерами[7]. Іншим фактом, що підтверджує серйозність намірів Nokia щодо здобуття першості у розвитку технології 5G та виведені її на ринок телекому, є об'єднання зусиль з потужною високотехнологічною компанією National Instruments задля створення експериментальної концептуальної системи 5G, реалізованої із застосуванням NI LabVIEW та модульних приладів NI PXI, які є на сьогодні найбільш сучасною системою для проведення експериментів і швидкого створення прототипів радіоінтерфейсу 5G[8].

Розгортання[ред.ред. код]

Експерти оцінюють, що перші ознаки розгортання комерційних мобільних мереж на основі 5G можуть з'явитися у 2020 р., а більш широкомасштабне впровадження почнеться лише з 2025 р.[9]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Телекомунікації Це незавершена стаття про телекомунікації.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.