With or Without You

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«With or Without You»
Пісня U2
з альбому The Joshua Tree
Випущено 21 березня, 1987
Номер треку 3
Формат 7", 12", Компакт-касета, CD
Тип Сингл
Записано 1986
Жанр Рок
Мова Англійська
Тривалість 4 хв. 53 с
Лейбл Island Records
Автор слів Боно
Продюсер Браян Іно, Даніель Лануа
Композитор U2
Хронологія U2
«The Unforgettable Fire»
(1985)
"With or Without You"
(1987)
«I Still Haven't Found What I'm Looking For»
(1987)

Музичне відео
h7p4BjD7wb8 «With or Without You» на YouTube

With or Without You — пісня рок-гурту U2. Перший сингл з альбому The Joshua Tree.

Написання і запис[ред. | ред. код]

У кінці 1985 року U2 зібралися у будинку, який належав барабанщикові Ларрі Маллену, для розгляду матеріалу, написаного гуртом в час The Unforgettable Fire Tour. На той час вже був готовий чорновий варіант "With or Without You" із створеною вокалістом Боно послідовністю акордів цієї пісні. Група продовжила роботу над піснею на STS Studios, створюючи багато варіацій трека, але не прогресуючи. Гітарист Едж сказав, що у такому вигляді пісня виглядала " жахливо". Трек складався з бітів драм-машини Yamaha і партії баса, написаною Адамом Клейтоном для бас-гітари Ibanez[1]. За словами Клейтона, ці ранні версії пісні здавалися занадто сентиментальними[2]і "дуже традиційними, тому акорди просто пішли по колу, повторювалися знову і знову".

Серйозна робота над The Joshua Tree почалася в 1986 році, в серпні U2 записувалися в георгіанському особняку Danesmoate House в Дубліні. Група спробувала зробити пісню в іншому напрямі і "споганити" її, хоча Боно відмовлявся[2]. Під керівництвом со-продюсерів Браяна Іно і Даніеля Лануа Едж домагався більш атмосферного звуку гітари, Клейтон збільшував гучність на бас-гітарі, а Маллен експериментував з електронною барабанною установкою. Попри те, що U2 продовжували займатися треком, вони розглядали як варіант відмовитися від пісні, оскільки не могли дійти згоди.

Боно і його друг Гевін Фрайдей продовжили роботу над піснею після того, як Лануа і Іно відмовилися працювати з нею. Іно додав клавішне арпеджіо, подібне до того, що можна почути в пісні " Bad". Доля пісні була ще під сумнівом, коли Едж отримав дослідний зразок "Нескінченної гітари" від канадського музиканта Майкла Брука, з яким Едж співпрацював при створенні саундтреку до фільму " Captive". Новий інструмент допоміг зазвучати деяким моментам, створюючи "ефект, подібний E-Bow", але з можливістю забезпечити "проміжні моменти між нескінченними сустейнами і їх відсутністю", чого E-Bow не може забезпечити. Зразок включав ретельно продумані інструкції по складанню і, як The Edge згадує, "один неправильно включений дріт, і ви могли б отримати неприємний удар струмом. Ця частина пристрою не відповідала навіть елементарним правилам безпеки". У подальших турах гітарний технік Еджа іноді отримував удари струмом від гітари при підготовці до концертів.

Прослуховуючи мінусівки "With or Without You", Боно і Фрайдей чув ефект сустейна, який Едж створював з "Нескінченною гітарою" в іншій кімнаті. Поєднання гітари і мінусівки разом справили враження на слухачів. По словах Лануа: "я сказав: "Це звучало чудово", тому ми прослухали фон, і я сказав: "Ісус, це краще, ніж я думав"". Едж відразу записав частини з "Нескінченною гітарою" з другого дубля. Група розглядала запис пісні як один з проривів в роботі над альбомом, оскільки вона була записана на тлі побоювання творчої кризи.

Боно писав тексти, щосили намагаючись поєднувати обов'язки одруженої людини і музиканта. Його пристрасть до подорожей відносно його музичного життя, часто суперечила його сімейному життю. Під час написання пісні він зрозумів, що жоден аспект його життя не міг би охарактеризувати його, а, швидше, напруженість між цими двома життями стала головною характеристикою цього періоду. Він пояснює, що ліричний фінал про "муку" і, як пригнічення бажань, тільки робить їх сильнішими.

Особливості композиції[ред. | ред. код]

«With or Without You» написана в ре мажорі, в розмірі 4/4 і темпі 110 ударів в хвилину[3]. Попри те, що деякі строфи пісні повторюються, пісня не наслідує традиційну куплетну форму (куплет-приспів). Лануа говорить про це:

Пісня розпочинається з «злегка коливаючих» тріолей арпеджіо в ре мажорі, що виконуються Браяном Іно на синтезаторі, і мінімальних барабанних ритмів Маллена восьмими нотами. Вступає гітара, її партія відрізняється високою тривалістю сустейнів (виконує Едж на Нескінченній Гітарі), «сухо» звучить в лівому каналі, перш ніж відбитися справа. На 0:09 вступає Адам Клейтон, він починає грати восьмими нотами поперемінно з бочкою, послідовно виконуючи 4 -тактову послідовність акордів D-A-Bm-G. Ці акорди ніколи не гралися явно, але «малися» на увазі як грані повністю Клейтоном і частково Еджем.

Вокал Боно починається на 0:28 і знаходиться в нижчому голосовому регістрі, ніж зазвичай. Він залишається нижче середнього C впродовж перших двох з половиною строф, зосередивши мелодію на медіанту F♯. В кінці кожної з перших двох строф вокал знижується на октаву, від A до A. На 0:58 знову вступає гітара із стійким звуком. На 1:45 збільшується інтенсивність барабанного ритму, перш ніж Едж на 1:53 починає виконувати гітарні рифи, чисті квінти. Бек-вокал триває з 2:06 до 2:32.

Пісня нібито описує складні стосунки між двома закоханими, хоча текст пісні був інтерпретований в релігійному контексті. The Washington Post інтерпретувала пісню і як їдку пісню про любов, і як мелодію, що оплакує моральні протиріччя, з якими доводиться стикатися вірянин[4]. Тобі Кресвелл повторив ці настрої, заявивши, що це «може бути прочитано як пісня про сімейну романтику або духовної необхідності». Боно пояснив, що у пісні були романтичні наміри, кажучи: «немає нічого рішучішого, ніж дві люблячі одна одну людини. По-перше, тому що це настільки рідко в наші дні, і по-друге, тому що це так важко зробити». У 1987 році Боно пояснив, що рядок «And you give yourself» звертається до того, як він іноді відчуває себе в U2, і що його відкритість музичній і журналістській общині може завдати збитку групі.

За словами Боно, пісня була навіяна альбомом Скотта Волкера Climate of Hunter[5].

Реліз і просування в чартах[ред. | ред. код]

Музичний менеджер Пол МакГіннесс чинив опір випуску "With or Without You", оскільки він вважав, що це занадто акустично незвично для випуску. Гевін Фрайдей допоміг групі завершити роботу над треком, підтримував їх, вважав, що буде "безперечно № 1"[6]. Пісня була вибрана як провідний сингл з альбому The Joshua Tree. Радіостанції Сполучених Штатів почали програвати пісню в 11: 30 4 березня 1987 року, із суворим попередження Island Records не ставити трек до цього моменту[7]. Сингл був випущений 21 березня 1987, через два з половиною тижні після виходу альбому[7]. Це був перший сингл групи, широко розповсюджений на компакт-дисках[5]. Клейтон охарактеризував пісню, як виклик радіо, сказавши: "Ви не чекаєте цього там [на радіо]. У церкві, можливо".

"With or Without You" дебютував під номером 64 в чарте US Billboard Hot 100[7], а 16 травня 1987 року він очолив чарт, ставши першим синглом U2 сингл в США, довівши, прогноз Фрайдея виявився вірний[6]. Пісня провела три тижні на вершині чарту і 18 тижнів в цілому в Hot 100[8].

Пісня також очолила Billboard's Album Rock Tracks[9], канадський RPM Top 100[10] і Irish Singles Chart. За даними Billboard, пісня була проривом групи серед американської аудиторії. Сингл зайняв четверте місце в UK Singles Chart, протримавшись 11 тижнів в топ 75 чарту. Також сингл опинився в голландському MegaCharts Top 40 під номером 2. У 2009 році пісня знову потрапила в UK Singles Chart під номером 43 на тиждень, що закінчився 31 травня, на основі кількості платних скачувань, за рахунок виступу Шона Сміта з цією піснею в півфіналі Britain's Got Talent[11].

Два відео було знято в Дубліні в лютому 1987 року і со-режиссерми Мейертом Ейвісом і Меттом Махуріном. Перше включає абстрактний танець Морлі Стайнберг, вставлений між виступом групи. Другу версію можна побачити в Super Deluxe версії альбому.

Концертні виступи[ред. | ред. код]

«With or Without You» вперше була виконана наживо на другому концерті The Joshua Tree Tour 4 квітня 1987 року в Темпе і далі виконувалася на всіх концертах цього туру і на більшості концертів Lovetown Tour. Під час цих турів гралися два доповнення до пісні, не представлені в студійній версії: додаткові вірші до тексту пісні, які виглядали наступним чином: «We'll shine like stars in the summer night / We 'll shine like stars in the winter light / One heart, one hope, one love» і їх модифікації[12], які з'являються в DVD Rattle and Hum.

«With or Without You» гралася на більшості концертів Zoo TV Tour і на всіх концертах PopMart Tour. Вона була виключена з сет-листи під час третього етапу Elevation Tour. Протягом першого етапу Vertigo Tour пісня була виконана тільки 4 рази[13]. Композиція постійно потрапляла в плей-листи концертів в Європі і залишилася до третього етапу туру. Вона гралася на кожному концерті U2 360 ° Tour [14].

Живе виконання цієї пісні також з'явилося в концертнх DVD групи: Zoo TV: Live from Sydney, PopMart: Live from Mexico City, Elevation 2001: Live from Boston, U2 Go Home: Live from Slane Castle, Vertigo 05: Live from Milan, U2 3D, U2 360 ° at the Rose Bowl.

Прийом[ред. | ред. код]

«With or Without You» була добре прийнята критиками після виходу The Joshua Tree. Rolling Stone назвав її «винахідливо зробленою мелодією... яка будується на спокійному початку та гучній кульмінації»[15]. Білл Грем з Hot Press похвалив пісню, сказавши, що це може бути «найбільш контрольований вокал Боно, що будується на майже розмовної першій частині з голою ритм-секцією, з відвертими зізнаннями душі». Грем припустив, що рядок «And you give yourself away» має важливе значення для історії U2[16]. Sunday Independent припустив, що пісня була доказом того, що група могла бути комерційно доступною без звернення за допомогою до рок-кліше.[17] NME назвав його «вартісною піснею про любов» та зазначив музичну та текстову симетрії між піснею та альбомом групи October[18]. Майк ДеГендж з All Music Guide похвалив пісню за «блискучу» роботу Іно і Лануа, Боно за вокал та «поетичну спритність», а Еджа за «проникливу, але напористу» гру на гітарі. ДеГендж описав спів Боно як «вивільняючий всю його вокальну владу, переміщуючись від м'якого, тонкого та середнього введення до вибуху непохитної енергії вкінці»[19]. Вкінці року читачі Rolling Stone вибрали «With or Without You» як «Найкращий сингл» в кінці 1987 року[5], в той же час пісня зайняла в 15-е місце в списку «найкращих синглів», складеному в результаті проведення опитування Pazz & Jop журналом The Village Voice в 1987році[20].

Список композицій[ред. | ред. код]

# НазваАвторПродюсер Тривалість
1. «With or Without You»  U2Даніель Лануа, Браян Іно 4:53
2. «Luminous Times (Hold on to Love)»  U2, Браян ІноДаніель Лануа, Браян Іно, U2 4:33
3. «Walk to the Water»  U2Даніель Лануа, Браян Іно, U2 4:49

Чарти[ред. | ред. код]

Чарт (1987) Найвища
позиція
Австрія (Ö3 Austria Top 75)[21] 15
Канада RPM 100 Singles[22] 1
Данія (Tracklisten)[23] 37
Франція (SNEP) 10
Німеччина (Media Control Charts) 7
Ірландія (IRMA)[24] 1
Нідерланди (Mega Single Top 100) 2
Нова Зеландія (RIANZ)[25] 5
Швеція (Sverigetopplistan)[26] 13
Швейцарія (Media Control AG)[27] 10
Велика Британія (UK Singles Chart)[28] 4
США (Billboard Hot 100)[29] 1

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. O'Hare, Colm (21 листопада 2007). The Secret History of 'The Joshua Tree'. Hot Press. 
 2. а б Top 100 Pop Songs Since 1963. Macphisto.net. 19 листопада 2000. Архів оригіналу за 7 вересня 2012. Процитовано 15 лютого 2010. 
 3. U2 - With or Without You Guitar Tab. Musicnotes. Архів оригіналу за 7 вересня 2012. Процитовано 9 березня 2010. 
 4. Harrington, Richard (22 березня 1987). U2 Can Be Famous; Breaking into the Big Time with 'Joshua Tree'. Washington Post. 
 5. а б в With or Without You. U2.com. Live Nation. Архів оригіналу за 7 вересня 2012. Процитовано 12 лютого 2010. 
 6. а б O'Hare, Colm (21 листопада 2007). The Secret History of 'The Joshua Tree'. Hot Press. Архів оригіналу за 24 жовтня 2012. Процитовано 11 липня 2012. 
 7. а б в DeCurtis, Anthony (7 травня 1987). Truths and Consequences. Rolling Stone. 
 8. Hot 100 - Week of May 16, 1987. Billboard. 16 травня 1987. Архів оригіналу за 20 жовтня 2009. Процитовано 3 травня 2010. 
 9. [- awards/billboard - singles With or Without You на сайті AllMusic. (англ.) U2: Charts & Awards : Billboard Singles]. Allmusic. Процитовано 14 грудня 2009. 
 10. Search Results : With or Without You. RPM. 9 травня 1987. Процитовано 25 листопада 2009. [недоступне посилання з червня 2019]
 11. Chart Stats : UK Singles & Albums Chart Archive - U2. Архів оригіналу за 11 листопада 2010. Процитовано 11 листопада 2010. 
 12. U2 Shine Like Stars. U2Gigs. Архів оригіналу за 7 вересня 2012. Процитовано 3 травня 2010. 
 13. U2 Vertigo Tour 1st leg: North America. U2Gigs. Архів оригіналу за 7 вересня 2012. Процитовано 3 травня 2010. 
 14. U2 360 ° Tour. U2Gigs. Архів оригіналу за 7 вересня 2012. Процитовано 3 травня 2010. 
 15. Pond, Steve (9 квітня 1987). Review: The Joshua Tree. Rolling Stone (497). Архів оригіналу за 30 січня 2011. Процитовано 26 квітня 2010. 
 16. Graham, Bill (12 березня 1987). The Joshua Tree. Hot Press. Архів оригіналу за 26 вересня 2011. Процитовано 27 квітня 2011. 
 17. Hand, Lisa (8 березня 1987). 'Joshua Tree' blooms. Sunday Independent. 
 18. McCready, John (14 березня 1987). Out of Little Acorns.... NME. 
 19. DeGagne, Mike. Song Review: 'With or Without You'. All Music Guide. Процитовано 3 травня 2010. 
 20. The 1987 Pazz & Jop Critics Poll. robertchristgau.com. Архів оригіналу за 7 вересня 2012. Процитовано 11 березня 2011. 
 21. U2 — With or Without You Austriancharts.at (нім.). Ö3 Austria Top 40. Hung Medien.
 22. Top Singles - Volume 46, No. 5, May 09 1987. RPM. Архів оригіналу за 7 вересня 2012. Процитовано 12 липня 2011. 
 23. Danishcharts.com — U2 — With or Without You. Tracklisten. Hung Medien.
 24. Irish Singles Chart. The Irish Charts. Архів оригіналу за 17 лютого 2012. Процитовано 23 листопада 2009.  Note: U2 must be searched manually.
 25. Charts.org.nz — U2 — With or Without You. Top 40 Singles. Hung Medien.
 26. Swedishcharts.com — U2 — With or Without You. Singles Top 60. Hung Medien.
 27. U2 — With or Without You swisscharts.com. Swiss Singles Chart. Hung Medien.
 28. Chart Stats — {{{artist}}} — With or Without You UK Singles Chart. Chart Stats.
 29. "U2 Chart History (Hot 100)". Billboard.
Бібліографія