Гохеймочі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гохеймочі
Гохеймочі-варадзі
Типстрава з рису
ПоходженняЯпонія
Необхідні компонентиРис, цукор, соєвий соус

Гохеймочі — різновид мочі, який виготовляється в регіоні Тюбу в центральній Японії, зокрема в префектурах Наґано, Ґіфу та Айті, місцева кухня[1]. Це популярна їжа Японії, яка продається на придорожніх станціях, чайних на гірських перевалах, у ресторанах швидкого харчування, через Інтернет тощо.[2] У префектурі Наґано його було обрано як «Вибране нематеріальне народне культурне надбання префектури Наґано під назвою „Goheimochi“»[3].

На відміну від звичайного мочі, гохеймочі покривають кисло-солодким соусом, нанизують на шампури та смажать на грилі[4]. Гохеймочі може бути двох видів: варадзі[en] має форму традиційного сандалію та округлий мочі.

Приготування

[ред. | ред. код]
Кільки гохеймочі (місто Комагане, префектура Нагано)
Гохеймоті у місті Мізунамі, префектура Гіфу
  1. Замочити на декілька годин у воді, а потім приготувати клейкий рис[5] .
  2. Розтерти рис до стану, коли не залишиться крупинок[6]. З рису сформувати плоский шмат товщиною приблизно 2 мм і шириною 2 см, який надягають на бамбукову шпажку або паличку для їжі. В деяких регіонах країни роблять круглу форму, або форму данґо. У деяких регіонах в цей час додають сіль.
  3. Розкласти на деко, зверху змастити заздалегідь приготованим соусом і запікати в духовці або на грилі.

Соуси для страви використовуються різні, в залежності від від сезону та регіону. В соусі завжди є соєвий соус або місо, цукор, щоб він був досить солодким. Також до нього додають кунжут, волоські горіхи, арахіс і буролистку і юдзу[5].

Існує багато рецептів соусів з додаванням яєць, меду та личинками бджіл[ja] залежно регіону[2].

Походження

[ред. | ред. код]

Гохеймочі був винайдений у період Едо[7], хоча його походження невідоме. Незважаючи на це, існує кілька теорій щодо походження страви. Оскільки назва страви схожа на gohei , а саме шматки паперу або тканини, які вирізають і підвішують між деревами в синтоїстських храмах як пожертва для богів[8]. Існує легенда про чоловіка на ім'я Гобей, який подрібнив рис, додав до нього місо, приготував на грилі та з'їв[5].

Поява в ЗМІ

[ред. | ред. код]

У серіалі «Ханбун, Аой» один із головних героїв відкриває магазин гохеймочі. Ця особливість збільшила популярність страви за межами Чубу. Дія фільму «Твоє ім'я» 2006 року розгортається в регіоні Хіда, і в різних сценах персонажі їдять гохеймочі[9].

Див. також

[ред. | ред. код]
  • Кірітанпо — місцева кухня префектури Акіта
  • Сандзьо, префектура Ніігата (раніше село Сімода)
  • Сімого в префектурі Фукусіма

Зовнішнє посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Gohei Mochi: Specialty Rice Cake of Nagano, Gifu, and Aichi - Recommendation of Unique Japanese Products and Culture. japanese-products.blog (амер.). 29 серпня 2019. Процитовано 23 лютого 2024.
  2. а б 平坂寛 (12 листопада 2011). 「ヘボ祭り」で蜂の子を食べてきた. 東急メディア・コミュニケーションズ. Процитовано 2021/12/31. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |1= (довідка)
  3. 文化財情報(国・県指定等文化財). 長野県. 21 березня 2021. Процитовано 19 вересня 2023. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |1= (довідка)
  4. Gohei mochi (Gohei rice cake, 五平餅) What recipe? What sauce?. NAGANO TRIP (амер.). 3 жовтня 2019. Процитовано 23 лютого 2024.
  5. а б в 高野悦子、「しなのの味」 (『調理科学』4巻2号、 1971年)p.101-105,DOI:10.11402/cookeryscience1968.4.2_101, 日本調理科学会
  6. 長沼誠子 (1983). 米の調理に関する研究(第3報)-半搗き餅の性状に及ぼす材料と調理方法の影響. 秋田大学教育学部研究紀要. 33巻: 54-. {{cite journal}}: Cite має пустий невідомий параметр: |1= (довідка)
  7. Snacking on the Nakasendo | Kyoto Foodie: Where and what to eat in Kyoto. kyotofoodie.com (амер.). 5 грудня 2013. Процитовано 23 лютого 2024.
  8. Food: The Gohei mochi in the Edo era. Discover a Japanese town full of ceramics, ceramic artists, wonderful local food and culture. Travel to us free - in VR! (англ.). Процитовано 23 лютого 2024.
  9. 『君の名は。』聖地巡礼レポート!これだけは持って行きたいモノとは? | CINEMAS+. cinema.ne.jp (яп.). Процитовано 23 лютого 2024.