Протизаплідні спіралі: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Basio (обговорення | внесок)
м вилучена Категорія:Гінекологія за допомогою HotCat
→‎Принцип дії: Виправлено орфографічну помилку
Мітки: Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію
Рядок 11: Рядок 11:


== Принцип дії ==
== Принцип дії ==
Абортативна дія обумовлюється впливом активних іонів міді (срібла) на активність сперматозоїдів, а ПС із синтетичними гормонами (мірена, прогестасерт) стимулююче впливають на ступінь в'язкості слизу і змінюють адгезивні властивості слизової матки. Густа слизу стає при цьому непереборною перешкодою для сперматозоїдів, а яйцеклітина, нехай і запліднена до цього моменту, прикріпитися вже не в змозі. Оскільки зигота відмирає 7 - 10 днів після зачаття (т. зв. ранній аборт), жінка про це не знає. [http://www.family-institute.org.ua/novini/articles/sposib-diji-spirali-abortivnij-jak-dijut-pigulki-smerti.html]
Абортативна дія обумовлюється впливом активних іонів міді (срібла) на активність сперматозоїдів, а ПС із синтетичними гормонами (мірена, прогестасерт) стимулююче впливають на ступінь в'язкості слизу і змінюють адгезивні властивості слизової матки. Густина слизу стає при цьому непереборною перешкодою для сперматозоїдів, а яйцеклітина, нехай і запліднена до цього моменту, прикріпитися вже не в змозі. Оскільки зигота відмирає 7 - 10 днів після зачаття (т. зв. ранній аборт), жінка про це не знає. [http://www.family-institute.org.ua/novini/articles/sposib-diji-spirali-abortivnij-jak-dijut-pigulki-smerti.html]


== Історія винайдення ==
== Історія винайдення ==

Версія за 08:34, 15 листопада 2018

Протизаплі́дна спіра́ль (або внутрішньоматковий контрацептив) — засіб контрацепції, що призначений для ефективного попередження вагітності шляхом механічного блокування просування яйцеклітини. Також спіралі, що містять в собі мідь або гормони, додатково мають сперміцидну дію, або чинять вплив на ендометрій і цервікальний слиз, тому є ранньоаборативним засобом. Являє собою невелику гнучку рамку із пластику з мідними гільзами чи обмоткою з мідного дроту або з визначеною кількістю прогестагену (левоноргестрелу), що вивільняється щоденно у порожнину матки.

Пристрій виготовляється з поліетилену з додаванням сульфату барію, що забезпечує можливість отримати зображення під час рентгенівського обстеження[1].

Види протизаплідних спіралей.

На сьогодні використовуються два види протизаплідних спіралей:

  • містять метали (переважно мідь),
  • містять гормони (левоноргестрел).

Принцип дії

Абортативна дія обумовлюється впливом активних іонів міді (срібла) на активність сперматозоїдів, а ПС із синтетичними гормонами (мірена, прогестасерт) стимулююче впливають на ступінь в'язкості слизу і змінюють адгезивні властивості слизової матки. Густина слизу стає при цьому непереборною перешкодою для сперматозоїдів, а яйцеклітина, нехай і запліднена до цього моменту, прикріпитися вже не в змозі. Оскільки зигота відмирає 7 - 10 днів після зачаття (т. зв. ранній аборт), жінка про це не знає. [1]

Історія винайдення

Внутрішньоматкові спіралі були винайдені понад 70 років тому, і являли собою невеликі стрижні, пластинки або кільця з дорогоцінних металів — срібла і золота. У 1970-х роках з'явилися перші спіралі з гнучкого пластику, правда, вони мали надто великі розміри, і тому доставляли незручність жінкам — вони часто скаржилися на болі, сильна кровотеча, відчуття стороннього тіла.

Через негативні відгуки протизаплідні спіралі на той час, не знаходили широкого застосування. Згодом розмір спіралей зменшився, а їх основу почали обмотувати дротом з міді — це значно підвищило не тільки зручність у використанні, але і надійність запобігання від вагітності.

Будова

Зовнішній вигляд протизаплідних спіралей, багато в чому схожий. Їх основа виготовляється у вигляді спіралі або букви Т (для більш сучасних спіралей Т-подібна форма є домінуючою). Металовмісні спіралі складаються з основи - з намотаним на неї тонким мідним або срібним дротом, в той час як гормональні — є контейнером для левоноргестрелу або іншого гестагена.

Примітки

  1. Г.М.Адамова, О.А.Бондаренко, Н.Г.Гойда, О.В.Грищенко, Н.Я.Жилка,В.П.Квашенко, Р.О.Моісеєнко, В.І.Пирогова, С.П.Посохова, Н.Й.Сало, О.В.Шманько (2012). Внутрішньоматковий контрацептив. Сучасні аспекти планування сім`ї. Навчальний посібник (PDF) (вид. 1). Київ: Міністерство охорони здоров'я України. с. 158—183.

2. Спосіб дії спіралі – абортивний! Як діють пігулки смерті?

Посилання