Громадське телебачення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Громадське телебачення
Hromadske tv logo.png
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Київ
Формат зображення 16:9, Full HD 1080p
Заснована 2013
Інтернет hromadske.tv

Громадське телебачення (Hromadske.tv) — громадянська ініціатива, спільний проект українських журналістів зі створення громадського мультимедійного медіа, завданням якого є об'єктивне та неупереджене інформування про важливі громадсько-політичні, економічні, культурні, соціальні процеси без цензури, лише у відповідності до публічних засад редакційної політики в умовах прозорого фінансування та звітування.

Історія каналу[ред.ред. код]

Мовлення каналу у прямому ефірі розпочалося 22 листопада 2013 о 14:00, раніше запланованого часу через рішення Кабінету Міністрів України про призупинення підготовки до підписання угоди про асоціацію з ЄС та пов'язаним Євромайданом.[1]

Вже 24 листопада кількість переглядів «Громадського телебачення» сягнула 761 тисяч за 8 годин із середнім часом перегляду 12 хв 36 с, максимальна кількість одночасних переглядів перевищила 36 тисяч. Кількість пристроїв, з яких переглядали канал, досягла 289 тисяч.[2] Вже 29 листопада у Маріїнському парку у Києві невідомі побили двох журналістів «Громадського телебачення» — Дмитра Гнапа та Якова Любчича.[3]

«Громадське телебачення» стало одним з найважливіших джерел інформації про події Євромайдану. 1 грудня прямий ефір каналу дивилось близько 100 тисяч глядачів одночасно.[4]

Команда журналістів[ред.ред. код]

 • Роман Скрипін — медіа-менеджер, журналіст, відомий телеведучий (СТБ, 5 канал, ТВі, Новий канал, радіо «Свобода», Громадське Радіо), співавтор створення 5 каналу, медіа-директор інформагенції РБК-Україна.
 • Мустафа Найєм — працював ведучим програм «Чорне та біле», «Сьогодні про головне» (ТВі), редактор програми «Свобода Савіка Шустера» на телеканалі «Інтер», журналіст «Української правди».
 • Зураб Аласанія — співзасновник та директор медіа-группи «Об'єктив», засновник агенства «МедіаПорт», працював директором Харківської ОДТРК.
 • Дмитро Гнап — працював кореспондентом, редактором, ведучим новин на каналах СТБ, Перший Національний, UBC, ТВі. Відомий резонансними розслідуваннями. Координатор і репортер агентства «Слідство.Інфо».
 • Тетяна Даниленко — телеведуча програм «Час новин» та «Час: підсумки» на. 5 каналі, працювала кореспондентом на телеканалі СТБ та 5 каналі.
 • Сергій Андрушко — лауреат премії «Телетріумф» у номінації «Репортер» (2010), шеф-редактор програм на телеканалі ТВі, блогер, відомий репортажист України.
 • Євген Глібовицький — експерт з довготермінових стратегій, викладач, засновник компанії зі стратегічного консультування та маркетингу pro.mova. Працював на телеканалах 1+1, Першому національному, локальним співпродюсером для телеканалів CBS (США) та BBC (Велика Британія).
 • Роман Вінтонів — журналіст телеканалів К1, Інтер, BBC, 1+1, шеф-редактор новин телеканалу ZIK, редактор ток-шоу, інтернет-блогер, автор і ведучий програми «Але Є Одне Але» (АЄОА), відомий як Майкл Щур — «ведучий Телебачення Торонто».
 • Наталя Гуменюк — журналіст-міжнародник (Інтер, Новий канал, ICTV, 5 канал, К1), співпрацювала з виданнями «Український тиждень», Esquire Україна, «Українська правда», студією «1+1», радіо «Голос столиці», OpenDemocracy Russia (Велика Британія), RTL-Netherlands, M6 (Франція).
 • Юлія Банкова — телеведуча та журналіст, працювала на канал «Сіті», Першому національному, ТВі, була співведучою у програмі новин на ТВ, співавтор програми «Дорогі депутати» на 5 каналі та ТВі.
 • Богдан Кутєпов — журналіст, шоумен, телеведучий, автор і ведучий низки програм на телеканалах ТВі та СТБ. Відомий серією телевізійних розслідувань про безпеку режимних об'єктів.
 • Андрій Сайчук — працював кореспондентом на каналах Інтер, ТВі, був ведучим програми ранкових новин, програми «Дорогі депутати» на каналі ТВі та 5 каналі.
 • Мар'яна Почтар — медіаконсультант, речник громадських та політичних організацій, експерт у галузі публічних комунікацій та зв'язків з громадськістю. Продюсер Skrypin Production.
 • Анастасія Станко — працювала журналістом на телеканалі ТВі. Член організації ПЛАСТ та Руху «Стоп цензурі».
 • Андрій Баштовий — web-журналіст, ведучий на радіо «Свобода», відеограф, блогер.
 • Анна Бабінець — журналіст агенції «Слідство.Інфо», колишній журналіст програми «Знак оклику» на ТВі.

Колишні журналісти[ред.ред. код]

 • Данило Яневський — український історик, головний редактор, теле- та радіоведучий, заслужений журналіст України, працював на радіо «Свобода», «Голос Америки», телеканалах 1+1, 5 канал.

Джерела фінансування[ред.ред. код]

«Громадське телебачення» позиціонує себе як незалежний медіаканал, що фінансується напряму глядачами через краудфандинґ[5][6][7]. При цьому особливу увагу команда «Громадського» збирається приділяти прозорості й звітності своєї організації[5]. На офіційному веб-сайті було оприлюднено проміжний фінансовий звіт станом на початок грудня 2013 року[8]. Підсумковий звіт за 2013 рік заплановано на початок 2014 року.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]