Стаханов Олексій Григорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
AlexeyStakhanov1936.jpg

Олексі́й Григо́рович Стаха́нов (* 3 січня 1906, Лугова — † 5 листопада 1977, Торез) — засновник стахановського руху (Соціалістичне змагання) в промисловості і сільському господарстві, використаний для підвищення норм виробітку на 25 — 50%.

Народився в Орловській губернії, молодим хлопцем приїхав на Донбас (Кадіївка), де працював на шахті «Донбас». У 1935 йому доручено поставити рекорд видобутку вугілля і створено для цього відповідні умови: в ніч на 31 серпня за 6-годинну зміну він нарубав відбійним молотком 104 т вугілля, виконавши 14,5 норм. У цьому йому допомагала ціла група кріпильників. У 1939р. - Олексій Стаханов отримав власний службовий автомобіль. По закінченні Промакадемії (1941) на керівній роботі в промисловості: в Караганді, у Міністерстві вугільної промисловості СРСР, з 1957 знову в Донбасі.

Достеменно не відомо, чи було Олексій справжнім іменем. Є версії, що Стаханов насправді називався Олександр чи Андрій, але після помилки у газеті, радянська влада видала новий паспорт і відмовилася визнавати цю помилку.[1][2]

Помер у психіатричній лікарні міста Торез у 71-літньому віці від алкоголізму.[3]

Примітки[ред.ред. код]

Веб-посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]