D (мова програмування)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

D — об’єктно-орієнтована, імперативна, багатопарадигмова мова програмування. Мова створена Волтером Брайтом (англ. Walter Bright), засновником компанії Digital Mars. Хоча D виникла як реінжиніринг C++, D — це самостійна мова, в якій змінено деякі основні принципи С++; також багато взято із інших мов, зокрема Java, Python, Ruby, C# і Eiffel.

В D зроблено спробу поєднати швидкість мов, які використовують компіляцію, із безпекою і потужною виразністю сучасних мов з динамічною типізацією. Особливістю D є те, що код зазвичай такий же швидкий, як еквівалентний на С++, при цьому код коротший і в ньому застосовується безпечне виділення пам'яті, у той час як перевірка меж, розорбка за контрактами і типи, безпечні для багатопоточності, дозволяють зменшити кількість помилок у програмному продукті.

Визначення типу (Type inference), автоматичне управління пам'яттю і «синтаксичний цукор» для основних типів забезпечують можливості більш короткого циклу розробки програм з меншою кількістю помилок.

Hello World![ред.ред. код]

import std.stdio;
 
void main()
{
    writeln("Hello world!");
}

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Bright, Walter. D programming Language Specification (in English) (e-book ed.). 7227: Digital Mars (via Amazon). Memory Safety has an entire chapter, with recipes. It's a major theme of the language. Failures to reach this standard are defects.
  • Andrei Alexandrescu (August 2, 2010). Three Cool Things About D