World of Warcraft

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
World of Warcraft
Обкладинка для World of Warcraft
Розробник Blizzard Entertainment
Видавець Vivendi Universal
Попередня гра серії Warcraft III: The Frozen Throne
Наступна гра серії World of Warcraft: The Burning Crusade
Дата випуску В усьому світі 23 листопада
Версія 5.4.8.18414 / 14 Червня 2014
Жанр MMORPG
Вікові
рейтинги
ESRB: T
PEGI: 12+
Носії DVD-ROM
Платформи Windows, Mac OS X
Режими гри Мультиплеєр
Керування Клавіатура, мишка
Сайт http://eu.battle.net/wow/ru/

http://portal-game.org/

World of Warcraft (WoW; укр. Світ Військового Ремесла) — багатокористувацька рольова онлайн-гра, розроблена компанією Blizzard Entertainment. Це четверта гра в серії «Warcraft», не враховуючи доповнень та відхиленої Warcraft Adventures: Lord of the Clans. Події ігор серії Warcraft відбуваються у фентезійному Всесвіті Warcraft, що вперше з'явився у грі Warcraft: Orcs & Humans у 1994 році. Події у грі World of Warcraft відбуваються через п'ять років після подій, на яких закінчилась Warcraft III: The Frozen Throne.

Згідно з книгою рекордів Гіннесса, World of Warcraft є найпопулярнішою MMORPG в світі. 23 січня 2007 компанія Blizzard випустила прес-реліз, в якому повідомлялося, що кількість передплатників гри склало більше 8 млн осіб по всьому світу , 7 Жовтень 2010 кількість передплатників перевищила 12 мільйонів осіб. Після виходу Mists of Pandaria, відповідно до звітів Blizzard, кількість передплатників гри становило понад 10 млн осіб. На вересень 2013 число передплатників гри скоротилося до 7,6 мільйона осіб. На березень 2014 кількість передплатників гри склало більше 7 млн ​​осіб, World of Warcraft в даний час найбільш популярна MMORPG в світі, і тримає місце в Книзі рекордів Гіннеса як найпопулярніша MMORPG за кількістю передплатників. Гра зібрала понад 10 млрд доларів USD за станом на липень 2012 року, World of Warcraft також є найбільш касовою відеогрою всіх часів, обійшовши дохід від Call of Duty: Black Ops на 1,5 мільярда доларів. У січні 2014 було оголошено, що понад 100 мільйонів акаунтів було створено протягом всієї роботи гри.

Гра отримала декілька нагород, одна з них Gamespot's Game of the Year Award, як найкраща гра 2004 року.

16 січня 2007 року вийшов перший аддон до гри під назвою World of Warcraft: The Burning Crusade (Палаючий Легіон). 3 серпня 2007 року був анонсований другий аддон до гри під назвою World of Warcraft: Wrath of the Lich King (Гнів Короля Ліча).Третій аддон гри вийшов 7 грудня під назвою World of Warcraft: Cataclysm (Катаклізм). 25 вересня 2012 року вийшов четвертий аддон під назвою World of Warcraft: Mists of Pandaria (Тумани Пандірії). 8 листопада 2013 року відбувся анонс п'ятого аддону під назвою World of Warcraft: Warlords of Draenor , 13 листопада 2014 аддон вийшов у світ.

Бізнес-модель[ред.ред. код]

World of Warcraft розповсюджується згідно з принципом P2P (англ. pay to play - плати, щоб грати). Для отримання доступу до ігрового процесу гравцю необхідно оформити передплату, яка на даний момент існує у трьох варіантах:

 • один календарний місяць (30 днів) - €12,99
 • три календарних місяці (90 днів) - €35,97
 • шість календарних місяців (180 днів) - €65,94[1]

Крім того, кожний глобальний аддон: (The Burning Crusade, Wrath of the Lich King і Cataclysm) необхідно придбати за додаткову плату, щоб отримати доступ до змісту цього аддону.

Після виходу патчу 4.2, "Лють Вогню", базова комплектація гри була розширена - гравець міг придбати власне World of Warcraft і перший аддон, The Burning Crusade, за ціною звичайної версії World of Warcraft.[2]

Після виходу патчу 5.1, "Підхід до берега", базова комплектація гри була розширена ще більше - тепер гравець може придбати World of Warcraft, перший аддон, The Burning Crusade, і другий аддон, Wrath of Lich King, за ціною звичайної версії World of Warcraft.

На даний момент вартість гри та ії аддонів така:

 • World of Warcraft: The Battle Chest (World of Warcraft + The Burning Crusade + Wrath of the Lich King + Cataclysm + Mists of Pandaria + Warlords of Draenor) — 14.99 €[13] ₽[15]

Окрім того, за додаткову плату гравець може отримати доступ до деяких послуг (зміна раси, фракції, зовнішнього вигляду і т.д.)

Стартова версія[ред.ред. код]

Стартова версія World of Warcraft дозволяє пограти в World of Warcraft безкоштовно. Все, що для цього потрібно, це профіль Battle.net та Інтернет підключення. Для стартовою версії існують деякі обмеження. Граючи на стартовій версії, не можна:

 • Перейти вище 20 рівня, мати більше 10 золотих монет.
 • Брати участь у боях вихованців.
 • Отримати доступ до загального каналу чату та використовувати голосовий чат (вам будуть доступні лише канали «Сказати», «Група» і «Шепіт»).
 • Спілкуватися з персонажами повних облікових записів, поки ті першими не навернулись до вас чи не додадуть вашого персонажа до свого списку друзів.
 • Брати участь у торгівлі та / або обміні на аукціонах, через внутрішньоігрову пошту або між гравцями. Створювати або приєднуватися до гильдиям.
 • Використовувати функції Справжнього Імені і голосового спілкування.
 • Отримати перевагу в черзі доступу до ігрових світів.
 • Використовувати платні послуги (перенесення персонажа, зміна фракції і т. д.).

Ігровий процес[ред.ред. код]

На відміну від попередніх ігор серії Warcraft, ця не є стратегією в реальному часі. World of Warcraft дозволяє гравцеві зануритися в знайомий світ, де, управляючи ігровим персонажем, він зможе досліджувати пейзажі, тинятися знайомими місцями, боротися з монстрами, а також виконувати різні доручення, які видають комп'ютерні персонажі. Крім того, можливі поєдинки і з іншими гравцями, на дуелях, аренах або проти гравців ворожої фракції. За успішне виконання завдань гравець отримує гроші, речі і досвід. А за битву з іншими персонажами — «хонор», очки бойової честі, які також можна вкласти в екіпіровку.

Більшість завдань на початковому етапі виконуються наодинці, але чим далі гравець просувається по рівнях, тим завдання складніші, і частина з них відразу розрахована на те, щоб персонажі об'єднувалися в групи. Існують також спеціальні підземелля, або «інстанси», котрі розраховані для груп від п'яти до сорока гравців. Для координації дій таких великих груп гравці можуть об'єднуватися в гільдії.

Цілі гри кожен визначає для себе сам. Це може бути дослідження світу, вдосконалення в якій-небудь професії, чемпіонство на арені або просто досягнення максимального рівня гри. З отриманням останнього рівня гра не закінчується. Компанія Бліззард постійно розробляє нові можливості для високорівневих гравців. Наприклад, для того, щоб зібрати собі пристойну екіпіровку, можна виконувати завдання фракцій, чим поступово міняти їх відношення до себе на дружніше. Для цього в грі створена ціла система «репутації», яка полягає в тому, що якщо гравець виконує завдання якої-небудь конкретної раси або навіть фракції, — відношення «працедавця» до гравця міняється в кращу сторону. Гравці з високою репутацією в якій-небудь фракції чи расі отримують унікальні бонуси. Простий приклад — їздова тварина Гномів називається «страйдер», механічний страус. Але, отримавши максимальний ступінь репутації — «Exalted» — серед Людей або Нічних Ельфів, можна також купити коня (їздова тварина людей) або тигра (їздова тварина Нічних Ельфів). Так само стають доступні більш високорівневі рецепти, броня і зброя у торговців.

Тепер гра World of Warcraft є найпопулярнішою MMORPG у світі. Це ціла країна з своїми законами і навіть своїми ринками і фінансовими організаціями. Якщо у Вас обмаль часу на гру, але дуже хочеться мати прокачаного персонажа, Ви можете замовити покупку ігрової валюти або прокачування Вашого персонажа за реальні гроші, хоча подібні дії і є нелегальними і всіляко переслідуються Blizzard.

Персонажі[ред.ред. код]

Ігрові персонажі в «World of Warcraft» прив'язані до конкретних профілів (Акаунтів). Гравці можуть створювати до 10 персонажів на одному сервері, із загальним лімітом в 50 персонажів для всіх серверів.

Раси[ред.ред. код]

При створенні персонажа гравець може вибрати з тринадцяти рас і одинадцяти класів. Всі ігрові раси розбиті на дві протиборчі фракції - Альянс і Орду. У таблиці нижче представлені можливі комбінації рас і класів, столиці, ватажки і статистика по частці гравців (для європейських і американських ігрових світів на 15 квітня 2011 року).

Класи Воїн Друїд Жрець Маг Мисливець Паладин Розбійник Лицар Смерті Чорнокнижник Шаман Монах Столиця Ватажок
Раси  %[21] 12 % 4 % 12 % 12 % 11 % 5 % 11 % 11 % 8 % 7 % 11 %
Альянс Люди 9 % Так Ні Так Так Так Так Так Так Так Ні Так Штормград Король Варіан Рінн
Дварфи 11% Так Ні Так Так Так Так Так Так Так Так Так Стальгорн Рада трьох молотів: верховний тан Мурадін Бронзобород, королева-регент Мойра Тауріссан, верховний тан Фальстад Громовий Молот
Нічні ельфи 8% Так Так Так Так Так Ні Так Так Ні Ні Так Дарнас Верховна жриця Тіранда Шелест Вітру і Верховний друїд Малфуріон Лють Бурі
Гноми 7% Так Ні Так Так Ні Ні Так Так Так Ні Так Гномреган Головний механік Гелбін Меггакрут
Дренеї 8% Так Ні Так Так Так Так Ні Так Ні Так Так Екзодар Пророк Велен
Воргени 8 % Так Так Так Так Так Ні Так Так Так Ні Ні Гілнеас Король Генн Седогрив
Пандарени Тушуй 7 % Так Ні Так Так Так Ні Так Ні Ні Так Так Штормград Аіса Оспівующа Хмари
Орда Орки 6 % Так Ні Ні Так Так Ні Так Так Так Так Так Оргріммар Темний мисливець Вол'джін (після поновлення 6.0.2)
Нежить 6 % Так Ні Так Так Так Ні Так Так Так Ні Так Підгороддя Королева банши Сільвана Вітрокрила
Таурени 6 % Так Так Так Ні Так Так Ні Так Ні Так Так Громова Скеля Верховний вождь Бейн Криваве Копито
Троль 7% Так Так Так Так Так Ні Так Так Так Так Так Острови Еха Темний мисливець Вол'джін
Ельфи крові 6 % Так Ні Так Так Так Так Так Так Так Ні Так Місячне місто Лорд-регент Лор'Темар Терон
Гобліни 6% Так Ні Так Так Так Ні Так Так Так Так Ні Кезан Торговий принц Галлівікс
Пандарени Хоцзинь 5% Так Ні Так Так Так Ні Так Ні Ні Так Так Оргріммар Цзі Вогняна Лапа

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

1. Блог гравця з 2006 р. Тактики, гайди, тонкощі гри та історія World of Warcraft

ігри Це незавершена стаття про ігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.