World of Warcraft

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
World of Warcraft
Обкладинка для World of Warcraft
Розробник Blizzard Entertainment
Видавець Vivendi Universal
Попередня гра серії Warcraft III: The Frozen Throne
Наступна гра серії World of Warcraft: The Burning Crusade
Дата випуску В усьому світі 23 листопада
Версія 5.4.8.18414 / 14 Червня 2014
Жанр MMORPG
Вікові
рейтинги
ESRB: T
PEGI: 12+
Носії DVD-ROM
Платформи Windows, Mac OS X
Режими гри Мультиплеєр
Керування Клавіатура, мишка
Сайт http://eu.battle.net/wow/ru/

http://portal-game.org/

World of Warcraft (WoW; укр. Світ Військового Ремесла) — багатокористувацька рольова онлайн-гра, розроблена компанією Blizzard Entertainment. Це четверта гра в серії «Warcraft», не враховуючи доповнень та відхиленої Warcraft Adventures: Lord of the Clans. Події ігор серії Warcraft відбуваються у фентезійному Всесвіті Warcraft, що вперше з'явився у грі Warcraft: Orcs & Humans у 1994 році. Події у грі World of Warcraft відбуваються через п'ять років після подій, на яких закінчилась Warcraft III: The Frozen Throne.

World of Warcraft є однією з найпопулярніших MMORPG у світі. В березні 2007 року компанія Blizzard випустила прес-реліз, в якому звітувалось, що кількість передплатників гри склала 8,5 мільйонів людей по всьому світу[1], 22 січня 2008 року кількість передплатників перевищила 10 мільйонів[2].

Гра отримала декілька нагород, одна з них Gamespot's Game of the Year Award, як найкраща гра 2004 року.

16 січня 2007 року вийшов перший аддон до гри під назвою World of Warcraft: The Burning Crusade (Палаючий Легіон). 3 серпня 2007 року був анонсований другий аддон до гри під назвою World of Warcraft: Wrath of the Lich King (Гнів Короля Ліча).3 аддон гри вийшов 7 грудня під назвою World of Warcraft: Cataclysm (Катаклізм)

Бізнес-модель[ред.ред. код]

World of Warcraft розповсюджується згідно з принципом P2P (англ. pay to play - плати, щоб грати). Для отримання доступу до ігрового процесу гравцю необхідно оформити передплату, яка на даний момент існує у трьох варіантах:

  • один календарний місяць (30 днів) - €12,99
  • три календарних місяці (90 днів) - €35,97
  • шість календарних місяців (180 днів) - €65,94[3]

Крім того, кожний глобальний аддон: (The Burning Crusade, Wrath of the Lich King і Cataclysm) необхідно придбати за додаткову плату, щоб отримати доступ до змісту цього аддону.

Після виходу патчу 4.2, "Лють Вогню", базова комплектація гри була розширена - гравець міг придбати власне World of Warcraft і перший аддон, The Burning Crusade, за ціною звичайної версії World of Warcraft.[4]

Після виходу патчу 5.1, "Підхід до берега", базова комплектація гри була розширена ще більше - тепер гравець може придбати World of Warcraft, перший аддон, The Burning Crusade, і другий аддон, Wrath of Lich King, за ціною звичайної версії World of Warcraft.

На даний момент вартість гри та ії аддонів така:

  • World of Warcraft: The Battle Chest (World of Warcraft + The Burning Crusade) - €14.99[5]
  • World of Warcraft: Wrath of the Lich King - €19.99[6]
  • World of Warcraft: Cataclysm - €29.99 [7]
  • World of Warcraft: Mists of Pandaria €39.99

Окрім того, за додаткову плату гравець може отримати доступ до деяких послуг (зміна раси, фракції, зовнішнього вигляду і т.д.)

Ігровий процес[ред.ред. код]

На відміну від попередніх ігор серії Warcraft, ця не є стратегією в реальному часі. World of Warcraft дозволяє гравцеві зануритися в знайомий світ, де, управляючи ігровим персонажем, він зможе досліджувати пейзажі, тинятися знайомими місцями, боротися з монстрами, а також виконувати різні доручення, які видають комп'ютерні персонажі. Крім того, можливі поєдинки і з іншими гравцями, на дуелях, аренах або проти гравців ворожої фракції. За успішне виконання завдань гравець отримує гроші, речі і досвід. А за битву з іншими персонажами — «хонор», очки бойової честі, які також можна вкласти в екіпіровку.

Більшість завдань на початковому етапі виконуються наодинці, але чим далі гравець просувається по рівнях, тим завдання складніші, і частина з них відразу розрахована на те, щоб персонажі об'єднувалися в групи. Існують також спеціальні підземелля, або «інстанси», котрі розраховані для груп від п'яти до сорока гравців. Для координації дій таких великих груп гравці можуть об'єднуватися в гільдії.

Цілі гри кожен визначає для себе сам. Це може бути дослідження світу, вдосконалення в якій-небудь професії, чемпіонство на арені або просто досягнення максимального рівня гри. З отриманням останнього рівня гра не закінчується. Компанія Бліззард постійно розробляє нові можливості для високорівневих гравців. Наприклад, для того, щоб зібрати собі пристойну екіпіровку, можна виконувати завдання фракцій, чим поступово міняти їх відношення до себе на дружніше. Для цього в грі створена ціла система «репутації», яка полягає в тому, що якщо гравець виконує завдання якої-небудь конкретної раси або навіть фракції, — відношення «працедавця» до гравця міняється в кращу сторону. Гравці з високою репутацією в якій-небудь фракції чи расі отримують унікальні бонуси. Простий приклад — їздова тварина Гномів називається «страйдер», механічний страус. Але, отримавши максимальний ступінь репутації — «Exalted» — серед Людей або Нічних Ельфів, можна також купити коня (їздова тварина людей) або тигра (їздова тварина Нічних Ельфів). Так само стають доступні більш високорівневі рецепти, броня і зброя у торговців.

Тепер гра World of Warcraft є найпопулярнішою MMORPG у світі. Це ціла країна з своїми законами і навіть своїми ринками і фінансовими організаціями. Якщо у Вас обмаль часу на гру, але дуже хочеться мати прокачаного персонажа, Ви можете замовити покупку ігрової валюти або прокачування Вашого персонажа за реальні гроші, хоча подібні дії і є нелегальними і всіляко переслідуються Blizzard.

Персонажі[ред.ред. код]

Ігрові персонажі в «World of Warcraft» прив'язані до конкретних профілів (Акаунтів). Гравці можуть створювати до 10 персонажів на одному сервері, із загальним лімітом в 50 персонажів для всіх серверів.

Раси[ред.ред. код]

При створенні персонажа в «World of Warcraft» гравець може вибрати з десяти різних рас і десяти різних класів. Всі раси розбиті на дві фракції — Альянс (англ. Alliance) і Орда (англ. Horde): Альянс в цей час[Коли?] складається з Людей (Humans), Нічних Ельфів (Night Elves), Дварфів (Dwarfs) і Гномів (Gnomes). З виходом Burning Crusade були додані Дренеї (Draeneis). Орда в цей час[Коли?] складається з Орків (Orcs), Тауренів (Taurens), Відречених (Forsaken, чи інакше Undead — нежить) і Тролів (Trolls). З виходом доповнення Burning Crusade були додані Криваві Ельфи (Blood Elves). З виходом доповнення Wrath of the Lich King для гравців став доступним новий клас — Лицар Смерті (Death Knight).

<a href="http://wow-engaged.ru/">Аддоны для WoW</a>

Крім цього в грі зустрічається безліч неігрових персонажів (NPC) таких рас як Гобліни (Goblins), Огри (Ogres), Сатири (Satyrs), Мурлоки (Murlocs), Клікари, тощо.

Представники майже кожної раси мають власну початкову локацію та столицю, за винятком гномів і тролів, які втратили свої столиці.

Доступні раси та класи у World of Warcraft
  Раси (* означають доступність тільки в Burning Crusade)
Класи Люди Нічні ельфи Гноми Дварфи Дренеї* Тролі Таурени Орки Нежить Ельфи крові*
Друїд Ні Так Ні Ні Ні Ні Так Ні Ні Ні
Мисливець Ні Так Ні Так Так Так Так Так Ні Так
Маг Так Ні Так Ні Так Так Ні Ні Так Так
Паладин Так Ні Ні Так Так Ні Ні Ні Ні Так
Священник Так Так Ні Так Так Так Ні Ні Так Так
Розбійник Так Так Так Так Ні Так Ні Так Так Так
Шаман Ні Ні Ні Ні Так Так Так Так Ні Ні
Чорнокнижник Так Ні Так Ні Ні Ні Ні Так Так Так
Воїн Так Так Так Так Так Так Так Так Так Ні

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

1. Блог гравця з 2006 р. Тактики, гайди, тонкощі гри та історія World of Warcraft

{{{alt}}} Це незавершена стаття про ігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.