Ілона

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ілона
Особове ім'я
Стать жіноче ім'я
Значення «світла»
Чоловіча форма Ілон
Споріднені імена Олена, Єлена
Інші форми Ілончик, Ілонка, Ілоночка, Ілонушка, Ілонуська
Іменини 28 січня, 3 червня, 8 червня, 24 липня, 15 листопада
Популярність Слов'янські країни
Іншими мовами:
Пошук статей
у Вікіпедії
які починаються з імені
містять ім'я

CMNS: Ілона у Вікісховищі

Іло́на (угор. Ilona) — жіноче особове ім'я, угорська форма грецького імені Олена (грец. Ἑλένη), яке використовувалось у цьому вигляді у добу Середньовіччя і походило від стародавнього «світла».

Походження[ред. | ред. код]

Ім'я Ілона виникло з угорської мови за допомогою слов'янського посередництва, а також постійних мовних змін: ОленаЕлонаІлона.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Популяризація імені Ілона відбувалося разом із поширенням християнської традиції (культ Святої Олени). Свій внесок у популяризацію імені Ілона внесла також і романтична історія про дивовижну красу Єлени з Трої, власне через яку і розпочалася одна з найлегендарніших війн дохристиянської ери. Справжньої популярності ім'я Ілона набуло у XVI столітті — на той час воно було другим за популярністю.

Ілона є одним з небагатьох угорських імен, що вдало прижилися в інших культурах та країнах: це ім'я використовується, окрім Угорщини, в Україні, Росії, Білорусі, Чеській Республіці, Словаччині, Польщі, Німеччині, Болгарії, Литві, Латвії, Фінляндії.

З початку 90-х років 20-го століття Ілона — ім'я доволі рідкісне, а різноманітні його інтерпретації — й того більше, майже «ексклюзивні». Жодне з них не входить до угорського списку 100 найпоширеніших імен[1].

У Фінляндії зареєстровано 22353 особи, які мають ім'я Ілона (2008). Двоє з них — чоловіки.[джерело?]

У Словенії на 23 листопада 2020 року налічується 91 особа з ім'ям Ілона[2].

Відомі носії[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Belügyminisztérium Nyilvántartások Vezetéséért Felelős Helyettes Államtitkárság. www.nyilvantarto.hu. Процитовано 23 листопада 2020. (угор.)
  2. Preveri, koliko prebivalcev Slovenije ima isto ime, priimek ali rojstni dan!. www.stat.si. Процитовано 23 листопада 2020. (словен.)