Індокитайський тигр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Індокитайський тигр
Indochinese Tiger.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Кішкоподібні (Feliformia)
Родина: Котові (Felidae)
Рід: Пантера (Panthera)
Вид: Тигр (Panthera tigris)
Підвид: Індокитайський тигр
Триноміальна назва
Panthera tigris corbetti
Mazák, 1968
Поширення індокитайського тигра (крім М'янми)
Поширення індокитайського тигра (крім М'янми)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Panthera tigris corbetti
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Panthera tigris corbetti
EOL logo.svg EOL: 1271372
ITIS logo.svg ITIS: 726475
IUCN logo.svg МСОП: 136853
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 74534

Індокитайський тигр (англ. Panthera tigris corbetti) — підвид тигра, знайденого в Камбоджі, Лаосі, Малайзії, Бірмі, Таїланді та В'єтнамі. Ім'я «Corbett» походить від наукового імені Panthera tigris corbetti, який називається на честь Jim Corbett.

Зовнішність[ред. | ред. код]

Індокитайський тигр менший за бенгальського, і має темніше забарвлення. Самець Індокитайського тигра має від 2,55 до 2,85 м в довжину і важить від 150 до 195 кг (хоча зустрічаються і великі екземпляри, вони можуть важити понад 250 кг). Мають великий череп, довжиною від 319 до 365 міліметрів.

Самка Індокитайського тигра має від 2,3 до 2,55 м в довжину і важить від 100 до 130 кг.

Індокитайські тигри дуже могутні. У В'єтнамі, задокументовано великого самця, вбитого в 1984 біля кордону Лаоса. Цей тигр був задовжки 2,8 м і важив близько 250 кілограмів. Він багато років тероризував села і убив понад десяток домашніх буйволів, незважаючи на усі спроби сільських жителів зупинити його. Коли одне село побудувало триметрову огорожу навколо худоби, тигр зумів перестрибнути цю огорожу, вбити теля і перестрибнути назад, тримаючи шестидесятикілограмову тварину в роті. Тигра вбили встановивши гарматну пастку в туші буйвола. Тіло тигра знайшли за 2 кілометри від пастки — стільки зміг пройти важкопоранений звір.

Житло[ред. | ред. код]

Індокитайські тигри живуть в затишних лісах в гористій місцевості, більшість якої лежать уздовж меж між країнами. Вхід до цих областей часто обмежується. Порівняно мало відомо про проживання цих великих котів у пустелі. Індокитайські тигри мають 2-3 котеняти за один раз.

Популяція[ред. | ред. код]

Оціночна кількість його популяції варіює в різних джерелах від 1200 до 1800 тварин, але вірогіднішою визнається оцінка, ближча до нижнього значення цього інтервалу. Найбільша популяція існує в Малайзії. Бракон'єрство в цій країні суворими заходами зведене до незначних величин, але популяція тигрів знаходиться під значною загрозою через фрагментацію ареалів та інбридинг. У В'єтнамі майже три чверті тигрів були знищені для продажу органів для переробки на засоби китайської медицини.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Lynam, A.J. & Nowell, K. (2011) Panthera tigris ssp. corbetti: інформація на сайті МСОП (версія 2011.2) (англ.) 11 February 2010