Айкен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Айкен
Тип Товариство з обмеженою відповідальністю
Спеціалізація дизайн, креатив, брендинг, розробка, програмування, аналітика, підтримка, хостинг, стартапи
Заснування 1999
Засновник(и) Гетьманчук Тарас Анатолійович
Штаб-квартира Україна Київ, США Нью-Йорк
Галузь ІТ
Сайт aiken.ua

Айкен[1] створює сайти, стартапи та іншу електронну продукцію для Вебу з 1999 року. У 2010 році агенція знаходилась на першому місці серед українських розробників на території України. Вона надавала послуги для таких брендів як Toyota[2], Kia Motors[3], Яндекс[4], KP Media[5]; розробляла інформаційні портали “Факти і коментарі[6], “Телекритика"[7], “Главред[8], онлайн видання МВС України “Іменем Закону”[9] та ін. Першою роботою студії вважається один з найстаріших україномовних проектів “Багато Рефератів”[10], створений у 1999 році.

Діяльність[ред.ред. код]

В основному, “Aiken Interactive” займається створенням сайтів, їх розвитком і підтримкою, а також графічним дизайном та проектуванням графічних інтерфейсів програм на пристроях з операційною системою iOS.

Основні напрямки[ред.ред. код]

Історія[ред.ред. код]

Назва “Aiken” була вигадана засновником компанії у 1999 році і походить від гри слів “я можу” (англ. “I can”). У різні часи розвитку компанія називалась “Веб-студія Айкен” та “Студія дизайну Айкен”. У 2008 році, разом із реєстрацією товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ “Студія Айкен”) та торговельної марки (Aiken®), за ними закріпилась назва “Студія Айкен”.

У 2012 році керівництвом компанії було прийнято рішення відмовитись від приставки «Студія» та перейменуватись в “Aiken Interactive”, що відповідає реаліям сьогодення.

Нагороди та рейтинги[ред.ред. код]

 • 2011 — Рейтинг Рунета: розроблений студією сайт http://fakty.ua потрапив в шорт-лист рейтингу на найкращий інтернет-портал СНД.
 • 2010 — Рейтинг Рунета: Студія Айкен посідає перше місце[11] з-поміж українських IT-компаній в рубриці «Веб-розробка» на території України[12].
 • 2008 — Tagline: Студія Айкен посідає 11 місце[13] серед українських веб-студій.
 • 2008 — Креативні ігри: сайт http://wheels.in.ua посів друге місце в рубриці «Сервісні проекти (магазини, пошукові системи)».
 • 2008 — Креативні ігри: сайт http://aiken.ua (7-ма версія) посів перше місце в рубриці «корпоративний сайт і промо-сайт»

Посилання[ред.ред. код]

 1. aiken.ua, корпоративний сайт
 2. toyota.com.ua, Toyota
 3. kia-kiev.com.ua, KIA
 4. yandex.ua, Яндекс
 5. mydrive.com.ua, MyDrive — проект компанії KP Media, повністю створений Студією Айкен
 6. fakty.ua, газета «Факты и комментарии»
 7. telekritika.ua, видання «Телекритика»
 8. glavred.info, видання «Главред»
 9. imzak.org.ua, проект МВС України «Іменем Закону»
 10. br.com.ua, перший сайт студії у 1999 році
 11. “Рейтинг Рунета”, 2010 рік
 12. компанії «Студія Артемія Лебедєва», «Медіа5» та «Космос Веб» — російські компанії, які мають лише представництва в Україні
 13. Теглайн, 2008 рік