Телекритика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Телекритика
Telekritika.PNG
Telekritika screen.PNG
URL www.telekritika.ua
Комерційний так
Тип інтернет-видання
Мови російська
часом українська та англійська
Власник ТОВ «Телекритика»
Автор Наталія Лигачова
(ідея, головний редактор)
Започатковано 2001
Стан діє

«Телекритика» — українське інтернет-видання медіа публіцистики засноване у вересні 2001 року. Висвітлює події медіапростору та медіаринку України, публікує результати моніторингу та аналіз інформаційного наповнення українського телебачення. «Телекритика» відіграла важливу роль у «журналістській революції», що передувала Помаранчевій революції 2004 року.[1][2]

Історія[ред.ред. код]

Видання засноване заслуженою журналісткою України Наталією Лигачовою, колишньою співробітницею газети «День» (1996-2001), яка вела у ній постійну телепубліцистичну колонку.

Для підтримки сайту було засновано громадську організацію «Телекритика», яка працювала у партнерстві з МГО «Інтерньюз-Україна».

З 2004 року виходить однойменний щомісячний журнал «Телекритика» (головний редактор — Євген Мінко).

У 2004—2006 роках журнал готувався колективом ГО «Телекритика», однак з того часу пережив два ребрендинги і нині публікує унікальні матеріали, що не дублюють інтернет-видання.

У 2007 році для ефективнішого менеджменту проектом було створено ТОВ «Телекритика». Партнером засновників «Телекритики» став медіахолдинг «Главред-медіа» (власник — Ігор Коломойський).

У 2008 році на базі «Телекритики» було започатковано блог про зірок та медіа-плітки «Дуся» (головний редактор — Олеся Савенко), що відрізняється скандальним стилем публіцистики вигаданої авторки Дусі Катасонової.

У 2009 році «Телекритикою» було також запущено проект «Медіаблоги», що є мережею блогів медійної тематики.

Середня відвідуваність сайту на квітень 2016 року — 12 тис. відвідувачів на день.[3]

З початку 2016 року на сайті проводилась поступова заміна контенту з української на російську мову. Станом на травень 2016 року абсолютна більшість нових матеріалів сайту додається російською мовою.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Про нас — Телекритика
  2. Журналістська революція-2004. Події, люди, дискусії. — «Телекритика», 20.09.2007
  3. Загальна статистика сайту — bigmir)net (рос.). Бралася до уваги кількість відвідувачів (куків) за останні 30 днів станом на 10 червня 2011.

Див. також[ред.ред. код]

1+1 медіа

Посилання[ред.ред. код]