Главред

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Главред
Логотип
Логотип
Посилання glavred.info
Тип Новинне інтернет-медіа
Реєстрація Ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа – R40-01822
Мови українська, російська
Українська https://glavred.net/
Власник ТОВ "ДІДЖИТАЛС СОЛЮШНС"
Започатковано 3 грудня 2002 року
Закрито 27 грудня 2010
Стан активний

Главред (укр. Головред) — новинне і аналітичне інтернет-видання, засноване 3 грудня 2002 року[1]. Має українську і російську версії сайту. До 2010 року існував україномовний друкований журнал із однойменною назвою.

Сайт Главред[ред. | ред. код]

Сайт Главред публікує матеріали про політику, суспільство, бізнес, науку і техніку, здоров'я, спорт, освіту, культуру та дозвілля російською та українською мовами. На Главреді регулярно виходять ексклюзивні інтерв'ю з експертами, лідерами громадської думки. Публікуються аналітичні статті, авторські колонки.

2018 року видання провело редизайн старої версії сайту і глобальний ребрендинг. 2021 року на сайті запущено проєкт Главред Weekend для матеріалів легкої тематики. У серпні 2022 року сайт потрапив у ТОП-10 сайтів новинного сегменту рейтингу дослідницької компанії Gemius Audience за результатами місяця серед українських користувачів[2].

26 жовтня 2023 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення зареєструвала вебсайт «Главред» (ТОВ «Діджиталс солюшнс») як суб’єкт у сфері онлайн–медіа[3].

Головний редактор сайту Главред — Тарас Сидоржевський.[4]

Історія журналу «Главред»[ред. | ред. код]

«Біла» обкладинка останнього випуску журналу, №51 від 27.12.2010
«Біла» обкладинка останнього випуску журналу, №51 від 27.12.2010

Тижневик «Главред» виходив друком з грудня 2006 року по грудень 2010 року, заснований ТОВ «Главред-Медіа», яке на той час володіло вебсайтом «Главред». Особливістю журналу було те, що він складався з двох частин — «білої» (присвяченої політиці, економіці та соціальним проблемам) і «жовтої» (висвітлювала переважно шоу-бізнес та поп-культуру), маючи, відповідно, дві обкладинки.

«Главред» був першим україномовним тижневиком, який з'явився на медіа-ринку України після закриття журналу ПіК (2007 року на ринок вийшли також Новинар та Український тиждень, із яких ще й досі має друковану версію лише «Український тиждень«).

У грудні 2010 року холдинг «Главред-медіа» вирішив призупинити видання свого журналу, навівши таку аргументацію:

По перше: фінансові складності у розвитку друкованих ЗМІ, зростання у наступному році цін на папір і друк з одного боку і звуження ринку реклами в пресі з другого віддаляє видання від виходу на точку беззбитковості, зменшення фінансування акціонерів. І ця ситуація погіршується. По друге, як відомо «Главред-медіа» є видавцем журналу «Профіль», що знаходиться теж у ніші загальнополітичних тижневих журналів. В результаті чого присутній елемент взаємоконкуренції у вкрай перегрітому сегменті ринку[5]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Главред відзначає ювілей: сайту виповнилося 20 років. glavred.net (укр.). Процитовано 23 лютого 2024.
  2. Главред вперше потрапив в ТОП-10 новинних ресурсів України, ТСН.uа та УНІАН.net - лідери. glavred.net (укр.). Процитовано 23 лютого 2024.
  3. Про рішення Національної ради від 26 жовтня.
  4. Контакты - Главред. glavred.info. Процитовано 23 серпня 2022.
  5. «Главред-медіа» призупиняє випуск журналу «Главред» [Архівовано 2011-01-28 у Wayback Machine.] // Телекритика, 21 грудня 2010

Див. також[ред. | ред. код]

1+1 медіа

Посилання[ред. | ред. код]