Антропософія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Антропосо́фія (грец. ανθρωπος — людина і σοφια — мудрість) — релігійно-містичне світобачення, різновид теософії. Розуміє себе як теорію пізнання. Засновник антропософії — німецький філософ-містик Рудольф Штайнер (*1861—†1925).

Послідовники антропософії твердять, що у людини є особливі «надприродні якості», які дають їй можливість вступати у пряме спілкування з існуючим світом духів.

Згідно з антропософією, фізичний світ являє собою лише часткове відображення духовного світу, який і керує всім через духовні істоти і сили. Повне єство людини складається з трьох частин: тіла, душі та духу, кожна з яких в свою чергу розподіляється на три ступені. Духом людини управляє закон перевтілення. В окремому житті людський дух виявляє самого себе з урахуванням досвіду своїх минулих переживань на пройденому життєвому шляху. Тілом управляє закон наслідування, душею — створена нею самою доля. Після смерті зв'язок духу і душі зберігається до тих пір, поки душа не розлучиться зі своєю прихильністю до фізичного буття.

На основі антропософії Рудольфом Штайнером була заснована вальдорфська педагогіка, антропософська медицина, основи тричленної соціального облаштування суспільства, евритмія і багато іншого.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]