Антропософія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Антропосо́фія (грец. ανθρωπος — людина і σοφια — мудрість) — релігійно-містичне світобачення, різновид теософії. Розуміє себе як теорію пізнання. Засновник антропософії — німецький філософ-містик Рудольф Штайнер (*1861—†1925).

Послідовники антропософії твердять, що у людини є особливі «надприродні якості», які дають їй можливість вступати у пряме спілкування з існуючим світом духів.

Згідно з антропософією, фізичний світ являє собою лише часткове відображення духовного світу, який і керує всім через духовні істоти і сили. Повне єство людини складається з трьох частин: тіла, душі та духу, кожна з яких в свою чергу розподіляється на три ступені. Духом людини управляє закон перевтілення. В окремому житті людський дух виявляє самого себе з урахуванням досвіду своїх минулих переживань на пройденому життєвому шляху. Тілом управляє закон наслідування, душею — створена нею самою доля. Після смерті зв'язок духу і душі зберігається доти, поки душа не розлучиться зі своєю прихильністю до фізичного буття.

На основі антропософії Рудольфом Штайнером була заснована вальдорфська педагогіка, антропософська медицина, основи тричленної соціального облаштування суспільства, евритмія і багато іншого.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]