Арбатська (станція метро, Фільовська лінія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

55°45′07″ пн. ш. 37°36′02″ сх. д. / 55.75194° пн. ш. 37.60056° сх. д. / 55.75194; 37.60056

Арбатська
Фільовська лінія
Metro MSK Line4 Arbatskaya (img1).jpg
Загальні дані
Тип Колонна трипрогінна мілкого закладення
Глибина закладення 8 м
Проектна назва Арбатська площа
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Дата відкриття 15 травня 1935 року
Архітектор(и) Л. С. Теплицкий(рос.)
Інженер(и)-конструктор(и) Г. И. Кибардин (рос.)
Виходи до Площа Арбатські Ворота
Час відкриття 5.30
Час закриття 1.00
Код станції 055
Фільовська лінія
оборотні тупики
СЗГ до АПЛ
Кунцевська
Піонерська
Фільовський парк
оборотні тупики
Багратіонівська
ТЧ-9 «Філі»
Філі
Кутузівська
Студентська
Міжнародна
Виставкова
оборотні тупики
Київська  +зал
Смоленський метроміст
р. Москва
Смоленська
Арбатська
Олександрівський сад
СЗГ СЛ
СЗГ до АПЛ

«Арбатська» — станція Фільовської лінії Московського метрополітену. Розташована на лінії між станціями «Олександрівський сад» і «Смоленська».

Була відкрита 15 травня 1935 у складі ділянки першої черги «Вулиця Комінтерну» (на середину 2010-х — «Олександрівський сад») — «Смоленська». Названа по вулиці Арбат, як і однойменна станція Арбатсько-Покровської лінії. Була зведена на місці храму Тихона, єпископа Амафунтського, побудованого у 1689 році.

Вестибюлі і пересадки[ред.ред. код]

На станції один (західний) вестибюль, до якого ведуть сходи з платформи, через місток над коліями. Аналогічний місток над коліями, до якого ведуть сходи з платформи, є на іншому кінці станції. Проте сходи впираються в зачинені двері, за дверима знаходяться службові приміщення станції. Дана споруда нагадує про плани будівництва другого виходу до вулиці Арбат, які існують з моменту спорудження станції, але тільки зараз мають шанси втілитися в життя у зв'язку із зацікавленістю інвесторів у проекті.

Технічна характеристика[ред.ред. код]

Конструкція станції — колонна мілкого закладення (глибина закладення — 8 метрів). Споруджена з використанням типового проекту (схожі станції — «Сокольники», «Парк культури», «Смоленська»).

Одна з найбезлюдніших станцій в московському метро: пасажиропотік 12100 осіб на добу (основна маса пасажирів користується іншою Арбатською, де є пересадка на інші лінії).

Оздоблення[ред.ред. код]

Колони оздоблені рожевим мармуром. Підлога викладена червоною метлаською плиткою. Оздоблення колійних стін — глазурована керамічна плитка кремового кольору.

Наземний вестибуль має в плані форму п'ятикутної зірки. Вестибуль став одним з перших символів Московського метрополітену. Також він є одним з небагатьох вестибулів, на яких зберігся напис «МЕТРО». На даху вестибуля спочатку хотіли встановити скульптуру «Метробудівець і червоноармієць», але від цієї ідеї відмовилися і встановили там шпиль із зіркою і червоні прапори.

Ресурси Інтернету[ред.ред. код]