Доґо-аргентино

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Запит «Аргентинський дог» перенаправляє сюди; див. також Аргентинський дог (фільм).
Доґо-аргентино
Kastilla-del-cavdillo.jpg
Походження Аргентина
Характеристики
Зріст Пси: 62-68 см,
Суки: 60-65 см
Вага 40-50 кг
Класифікація МКФ:
FCI 292
Стандарти породи
FCI [2 стандарт]
Пес свійський (Canis familiaris)

Доґо-аргентино, (анг. Dogo argentino ) — порода службових і мисливських собак з Аргентини. Призначення аргентинського мастифа — полювання в зграї на велику дичину: кабана, ягуара, пуму. Ці собаки здатні після довгої гонитви за звіром вступити з ним у сутичку й перемогти. Собака — атлетичної будови з масивним черепом, потужними щелепами й міцною шиєю. Визнана в усьому світі як чудовий собака для захисно-вартової служби. Єдина порода собак, виведена в Аргентині.

Походження[ред.ред. код]

Ця порода собак була виведена на початку 1920-х років Антоніо Норесом Мартінесом шляхом схрещування місцевих бійцівських собак, великого данця (високий ріст), великого піренейского собаки (витривалість і біле офарблення), ірландського вольфгаунда (швидкість), англійського пойнтера (чуття й швидкість) і доґо-де-бордо (міць і відвага). В результаті вийшла собача порода, що гармонійно сполучає в собі характерні риси предків. Перший стандарт породи розроблений в 1928 році, а затверджений Аргентинським клубом собаківництва в 1965 році.

Характеристика породи[ред.ред. код]

Доґо-аргентино дуже атлетичні собаки

Дуже витривалий, активний, енергійний, рухливий й сміливий собака. Спокійний, слухняний, дружелюбний й обожнює своїх хазяїнів. Рідко гавкає. Прагне до домінування над іншими собаками, безстрашний при захисті власності хазяїна. Дресирування повинне бути наполегливим, але м'яким. Мисливський собака (на великого звіра: кабана, пуму й ін.), службовий собака (поліцейський, військовий, митний, пошуково-рятувальний, поводир), сторожовий собака, собака-охоронець, собака-компаньйон.

Опис[ред.ред. код]

Голова відносно велика, міцна, чітко обкреслених ліній. Череп широкий, опуклий. На чолі є глибокі складки. Перехід від чола до морди виражений. Морда злегка кирпата. Щелепи міцні. Очі темні або бурштинового кольору. Вуха поставлені високо, стоячі (купейні) або напівстоячі. Корпус міцний, не занадто масивний. Шия міцна, опукла. Груди глибокі, широка. Добре розвинений загривок. Спина міцна. Кінцівки дуже м'язитсі. Лапи трохи овальні, зі зведеними пальцями. Хвіст довгий і товстий, вільно звисає вниз. Мітки будь-якого кольору — недолік, що дискваліфікує. Шерсть коротка, припасована до тіла, за стандратом має блищати.

Висота в загривку: пси: 62 — 68 см, суки: 57 — 65 см. Вага 40 — 50 кг.

Догляд[ред.ред. код]

Може жити в квартирі за умови тривалих прогулянок і фізичних навантажень. Рекомендується 1 — 2 рази в тиждень вичісувати щіткою й 2 — 3 рази в рік купати.

Посилання[ред.ред. код]