Аргентинський дог

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Аргентинський дог right-center
Kastilla-del-cavdillo.jpg
Походження Аргентина
Характеристики
Висота Пси: 62-68 см,
Суки: 60-65 см
Вага 40-50 кг
Класифікація МКФ:
FCI 292
Стандарти породи
FCI [2 стандарт]
Пес свійський (Canis familiaris)

Аргентинський масти́ф, (аргентинський дог; ісп. Dogo Argentino, англ. Argentinian Mastiff) — порода службових і мисливських собак з Аргентини. Призначення аргентинського мастифа — полювання в зграї на велику дичину: кабана, ягуара, пуму. Ці собаки здатні після довгої гонитви за звіром вступити з ним у сутичку й перемогти. Собака — атлетичної будови з масивним черепом, потужними щелепами й міцною шиєю. Визнана в усьому світі як чудовий собака для захисно-вартової служби. Єдина порода собак, виведена в Аргентині.

Походження[ред.ред. код]

Ця порода собак була виведена на початку 1920-х років Антоніо Норесом Мартінесом шляхом схрещування місцевих бійцівських собак, німецького дога (високий ріст), великого піренейского собаки (витривалість і біле офарблення), ірландського вовкодава (швидкість), англійського пойнтера (чуття й швидкість) і бордоських догів (міць і відвага). В результаті вийшла собача порода, що гармонійно сполучає в собі характерні риси предків. Перший стандарт породи розроблений в 1928 році, а затверджений Аргентинським клубом собаківництва в 1965 році.

Характеристика породи[ред.ред. код]

Аргентинські доги дуже атлетичні собаки

Дуже витривала, активна, енергійний, рухливий й сміливий собака. Спокійний, слухняний, дружелюбний й обожнює своїх хазяїнів. Рідко гавкає. Прагне до домінування над іншими собаками, безстрашний при захисті власності хазяїна. Дресирування повинне бути наполегливим, але м'яким. Мисливський собака (на великого звіра: кабана, пуму й ін.), службовий собака (поліцейська, військова, митна, пошуково-рятувальна, поводир), сторожовий собака, собака-охоронець, собака-компаньйон.

Опис[ред.ред. код]

Голова відносно велика, міцна, чітко обкреслених ліній. Череп широкий, опуклий. На чолі є глибокі складки. Перехід від чола до морди виражений. Морда злегка кирпата. Щелепи міцні. Очі темні або бурштинового кольору. Вуха поставлені високо, стоячі (купейні) або напівстоячі. Корпус міцний, не занадто масивний. Шия міцна, опукла. Груди глибокі, широка. Добре розвинений загривок. Спина міцна. Кінцівки дуже м'язитсі. Лапи трохи овальні, зі зведеними пальцями. Хвіст довгий і товстий, вільно звисає вниз. Мітки будь-якого кольору — недолік, що дискваліфікує. Шерсть коротка, припасована до тіла, за стандратом має блищати.

Висота в загривку: пси: 62 — 68 см, суки: 57 — 65 см. Вага 40 — 50 кг.

Догляд[ред.ред. код]

Може жити в квартирі за умови тривалих прогулянок і фізичних навантажень. Рекомендується 1 — 2 рази в тиждень вичісувати щіткою й 2 — 3 рази в рік купати.

Посилання[ред.ред. код]