Ахом

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Царство Ахом 1826 року

Царство Ахом (12281826) — держава у долині річки Брахмапутра, зосереджена навколо території сучасного індійського штату Ассам.

Історія[ред.ред. код]

Засновником царства був Секафа, шанський принц з Монг Мао. Він перетнув Паткайські гори та заснував державу у долині річки Брахмапутра, між царствами Чутія та Качарі. Розширюючись у західному та південному напрямках, царство перетворилось на багатонаціональну державу. Особлива експансія відзначалась за часів правління Сухунгмунга у XVI столітті.

Під час володарювання Сусенгфаа було встановлено перші контакти з Моголами. Сутінгфаа майже цілком звільнив країну від впливу монголів, а за часів правління його сина, Сутамли, Ахом перебував на піку своєї могутності.

Після повстання Моаморіа царство ослабло, а потом стало жертвою вторгнення бірманців. Перша англо-бірманська війна призвела до поразки бірманців, і за угодою в Яндабу 1826 року британці взяли Ахом під свій контроль.

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Gogoi, Lila (1991). The History of the system of Ahom administration. Punthi Pustak, Calcutta. 
  • Gogoi, Nitul Kumar (2006). Continuity and Change among the Ahoms. Concept Publishing Company, Delhi. 
  • Gogoi, Padmeshwar (1968). The Tai and the Tai kingdoms. Gauhati University, Guwahati. 
  • Guha, Amalendu (1991). Medieval and Early Colonial Assam: Society, Polity and Economy. K.P. Bagchi & Co, Calcutta. 
  • Guha, Amalendu (December 1983). The Ahom Political System: An Enquiry into the State Formation Process in Medieval Assam (1228-1714). Social Scientist 11 (12): 3–34. doi:10.2307/3516963. 
  • Kakoty, Sanjeeb (2003). Technology, Production and Social Formation in the Evolution of the Ahom State. Regency Publications, New Delhi.