Бага-каган

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бага-каган
каган Тюркського каганату
587 — 589
Попередник: Бага-Ишбара-каган
Спадкоємець: Тулан-каган
 
Смерть: 589
Герат
Поховання: Ordu-Baliq
Релігія: тенгріанство
Рід: Ашина
Батько: Кара Іссик-хан
Діти: 1 син

Чоллиг-Бага-каган (д/н—589) — 7-й великий каган Тюркського каганату в 587589 роках. В китайських джерелах відомий як Чулохоу.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Ашина. Другий син великого кагана Кара Іссик-хана, який помер 553 року. Спочатку мав ім'я Шегу. Про молоді роки замало відомостей, втім ймовірно брав участь у всіх війнах каганату.

У 581 році зі сходженням брата Бага-Ишбара-кагана на трон отримав титул ягбу, проте невідомо якою саме областю він керував. Брав участь у війні проти Талоп'єна Апа-кагана. 587 року спільно з Кара-Чурин-Тюрком переміг того у битві біля Бухари. Того ж року після смерті брата обирається великим каганом під ім'ям Бага-каган.

Намагався продовжити політику зі зміцнення каганату, тому виступив проти Кара-Чурин-Тюрка, що став напівнезалежним володарем. Втім в одній з битв 589 року загинув. За легендою загинув у битві з перським військовиком Бахрамом Чубіном. Трон успадкував його небіж Тулан-каган.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Л. Н. Гумилёв. Великая распря в первом тюркском каганате в свете византийских источников. Византийский временник. Т. XX. стр 75
  • Bauer, Susan Wise (2010). The History of the Medieval World: From the Conversion of Constantine to the First Crusade. W. W. Norton & Company. p. 238. ISBN 978-0-393-05975-5.