Барселонський манекен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Барселонський манекен»
Paint of Salvador Dali (005).jpg
кат.
ісп.
Творець: Сальвадор Далі
Час створення: 1926
Розміри: 198 × 148 см
Матеріал: олія на полотні
Зберігається: Фігерас, Іспанія
Музей: Театр-музей Сальвадора Далі

«Барсело́нський манеке́н» — картина Сальвадора Далі, написана у 1926 році. Зберігається у Театрі-музеї Сальвадора Далі у Фігерасі.

Опис[ред. | ред. код]

Робота була представлена на виставці «Каталонський модерністський живопис у співставленні з вибраними роботами іноземних художників авнгардистів», що проходила з 16 жовтня по 6 листопада 1926 року в барселонській галереї Далмау. Себастьян Гаш писав про цю виставку так

« Сучасний живопис - це ніщо інше, як відомий нам живопис усіх найвеличніших періодів історії мистецтва; той-самий живопис, лише звільнений від усіх, що мають відношення до мистецтва задач, котрі нерідко його деформували, а у більшості випадків - проституювали. »

На полотні ми бачимо потрійний силует, оточений тінями, що описують його в різних ракурсах. Манекен складається з різних геометричних форм і таких символічних елементів як око, напівмісяць, риба з її сексуальною символікою або підв'язка.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Антони Пичот, Монсе Агер, Жорж Пуч. Театр-музей Дали в Фигерасе // Фонд «Гала-Сальвадор Дали», «Триангле посталс» (рос.)