Лебеді, які відображаються у слонах

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Лебеді, які відображаються у слонах»
Swans and Elephants.jpg
ісп. Cisnes que se reflejan como elefantes
Творець: Сальвадор Далі
Час створення: 1937
Розміри: 61 × 77 см
Висота: 51 см
Ширина: 77 см
Матеріал: олія на полотні
Техніка: живопис
Жанр: paranoiac-critical methodd
Зберігається: приватна колекція
Музей: невідомо[2]

«Ле́беді, які́ відобража́ються у слона́х» — картина іспанського художника Сальвадора Далі, написана у 1937 році. Зберігається у приватній колекції.

Опис[ред. | ред. код]

Образи-галюцинації, породжені «параноїдально-критичним методом» Далі, поділяються на два основних типи: самостійний образ, який змінюється відповідно до таємничих законів зорового сприйняття, такі як «Великий параноїк»; і групи з двох або більше несхожих один на одного об'єктів, в яких художник виявляє несподівану подібність, наприклад, між дзвоном і фігурою стрибаючої дівчинки в «Околиця параноїдально-критичного міста».

Однак у картині «Лебеді, які відображаються у слонах» Дали комбінує обидва типи у віртуозній іллюзіоністічній виставі. Лебеді й три засохлих дерева, відбиваючись у воді, приймають вигляд слонів, причому, якщо повернути картину догори ногами, слони перетворюються на лебедів, і навпаки. М'які, слизькі поверхні предметів та їх корчоваті форми (навіть хмари здаються живими істотами) створюють незатишну атмосферу, дивно контрастує з прозаїчної фігурою людини, яка бездіяльно стоїть.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. https://www.salvador-dali.org/en/artwork/catalogue-raisonne-paintings/obra/454/swans-reflecting-elephants
  2. (unspecified title)ISBN 1780428790