Боснійсько-герцеговинська пам'ятна медаль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Боснійсько-герцеговинська пам'ятна медаль
Bosnischhercegovinische Erinnerungsmedaille
Країна Австро-Угорщина
Тип Медаль
Вручається: військові та військові чиновники
Підстава участь в анексії Боснії і Герцеговини
Статус не вручається
Нагородження
Засновано: 5 жовтня 1908
Нагороджено: 3000
Нагороджені:
Черговість
Молодша нагорода Пам'ятний хрест 1912-1913

CMNS: Боснійсько-герцеговинська пам'ятна медаль у Вікісховищі

Боснійсько-герцеговинська пам'ятна медаль — (нім. Bosnischhercegovinische Erinnerungsmedaille) — австро-угорська медаль для військовиків та військових чиновників причетних до анексії Боснії і Герцеговини у 1908 р.

Історія нагороди[ред. | ред. код]

У 1878 р. Австро-Угорщина окупувала територію Боснії та Герцеговини. До 1908 р. ці землі формально були під управлінням двох країн — Австро-Угорщини та Османської імперії. 5 жовтня 1908 р. Австро-Угорщина заявила про анексію Боснії та Герцеговини. Проте, новий коронний край не було приєднано ні до жодної з частин держави, а управління ними здійснювалось спільним міністерством фінансів.
В пам'ять про цю подію, для вояків та військових чиновників (за певною інформацією, зокрема XV АК) бравших участь в анексії було затверджено цю медаль[1].
До початку Першої світової війни Боснійсько-герцеговинська пам'ятна медаль в порядку старшинства австро-угорських нагород розміщувалась між орденською відзнакою 2-го ступеня Пам'ятного хреста імператора Франці Йосифа І та Пам'ятним хрестом 1912—1913 рр[2].

Опис медалі[ред. | ред. код]

Кругла медаль виготовлялась з бронзи, або позолоченої бронзи. Діаметр — 36 мм. На аверсі зображався повернутий вправо профіль Франца Йосифа І, навколо якого був напис: «FRANC. IOS. I. D. G. IMP. AVSTR. REX BOH. ETC. AP. REX HVNG.» (Франц Йосиф І Імператор Австрії, Король Богемії, ETC, Апостольський Король Угорщини). На реверсі розміщувався оздоблений лавровими гілками крайовий герб Боснії. По бокам від гербового щита розміщувались написи: «DIE V.» та «OCT. — MCMVIII» (5 жовтня 1908 р. — день анексії). Знизу розташовувалась стрічка з написом «IN MEMORIAM» (В пам'ять).
Медаль носилась на трикутній колодці з червоного та жовтого кольорів — крайових кольорів Боснії і Герцеговини під австро-угорським пануванням[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. а б Архівована копія. Архів оригіналу за 8 квітня 2019. Процитовано 7 квітня 2019. 
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 30 січня 2021. Процитовано 7 квітня 2019.