Брюс Шнайєр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Bruce Schneier 1.jpg

Брюс Шна́йєр (англ. Bruce Schneier; нар. 15 січня 1963[1], Нью-Йорк) — американський криптограф, письменник і фахівець з комп'ютерної безпеки. Автор кількох книг з безпеки, криптографії та інформаційної безпеки. Засновник криптографічної компанії Counterpane Internet Security, Inc., Член ради директорів Міжнародної асоціації Криптологічних досліджень і член консультативної ради Інформаційного центру електронної приватності, також працював на Bell Labs і Міністерство оборони США. Отримав ступінь бакалавра в Рочестерському університеті в 1984 і магістра в Американському університеті в 1988 році[2]. У листопаді 2011 року нагороджений ступенем почесного доктора наук Університетом Вестмінстера за внесок у розвиток інформатики[3].

Криптографічні алгоритми[ред. | ред. код]

Хеш-функція Skein — алгоритм хешування, один з п'яти фіналістів на відкритому конкурсі для створення алгоритму SHA-3.

Потоковий шифр Solitaire — алгоритм шифрування, розроблений Брюсом Шнайєром з метою «дозволити оперативним співробітникам спецслужб передавати секретні повідомлення без будь-яких електронно-обчислювальних пристроїв»[4] В алгоритмі криптосистема створюється зі звичайної 52-карткової колоди гральних карт. Як би там не було, Шнайєр попереджає, що практично будь-яка людина, що цікавиться криптографією, може зламати цей шифр.

Потоковий шифр Фелікс — високошвидкісний потоковий шифр, який використовує одноразовий код автентичності повідомлення. Шифр був представлений на конкурсі eSTREAM в 2004 році. Авторами є Брюс Шнайєр, Дуг Уітінг, Стефан Люкс і Фредерік Мюллер. Алгоритм містить операції додавання по модулю 232, складання по модулю 2 і циклічний зсув, Фелікс використовує 256-бітний ключ і 128-бітну мітку часу. Деякими криптографами були виражені побоювання щодо можливості отримання секретного ключа при некоректному використанні шифру.

Генератор псевдовипадкових чисел Яроу — криптографічно стійкий генератор псевдовипадкових чисел, розроблений Брюсом Шнайєром, Джоном Келсі і Нільсом Фергюсоном. Алгоритм не запатентований і вільний від ліцензійних відрахувань, так що для його використання не потрібне отримання ліцензії.

Генератор псевдовипадкових чисел Фортуна — криптографічно стійкий генератор псевдовипадкових чисел, розроблений Брюсом Шнайєром і Нільсом Фергюсоном. Шифр названий на честь богині Фортуни. Є покращеною версією алгоритму Яроу.

Блочний шифр Twofish — симетричний алгоритм блочного шифрування, розроблений Брюсом Шнайєром, Джоном Келсі, Дугом Уітінгом, Девідом Вагнером, Крісом Холом і Нілсен Фергюсом. Є одним з п'яти фіналістів конкурсу AES. Алгоритм використовує вхідні блоки довжини 128-біт і ключі довжиною до 256 біт. Відмінними особливостями алгоритму є використання попередньо обчислюваних S-блоків, що залежать від ключа, і складна схема розгортки підключів шифрування. Twofish запозичує деякі елементи з інших алгоритмів, наприклад, псевдо перетворення Адамара з сімейства блокових криптоалгоритмів SAFER. Twofish використовує мережу Фейстел аналогічно DES.

Блочний шифр Blowfish — алгоритм, який реалізує блочне симетричне шифрування, розроблений Брюсом Шнайєром в 1993 році. Blowfish забезпечує високу швидкість шифрування, ефективного методу криптоаналізу Blowfish поки не було знайдено, проте, на сьогоднішній день AES є поширенішим алгоритмом. Шнайєр розробив Blowfish як альтернативу старіючому DES і вільний від проблем і обмежень, пов'язаний з іншими алгоритмами, так як на момент появи Blowfish багато алгоритми були не відкритими, захаращені патентами або використовувалися державними службами.

Блочний шифр Threefish — симетричний блоковий алгоритм, розроблений Брюсом Шнайєром в 2008-му році як частина алгоритму Skein. Threefish не використовує S-блоків та інших таблиць пошуку. Будучи частиною Skein, алгоритм використовує операції додавання, складання по модулю 2 і циклічного зсуву.

Блочний шифр MacGuffin — алгоритм блочного шифрування, розроблений Брюсом Шнайєром в 1994 році. Шифр замислювався як поштовх до створення нової структури шифрів, відомої як Узагальнена Незбалансована Мережа Фейстеля. Тим не менш, шифр був досить швидко зламаний Вінсентом Рейменом і Бартом Пренелом.

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]