Варшавський міжнародний кінофестиваль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Варшавський міжнародний кінофестиваль
Gala otwarcia WFF Warszawa.jpg
Варшавський міжнародний кінофестиваль 2011
Місце проведення Варшава, Польща Польща
Заснований у 1985 році
Засновник(и) Роман Ґутек
Дата проведення щорічно на початку жовтня
Офіційний сайт

Варшавський міжнародний кінофестиваль (пол. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy) — щорічний міжнародний кінофестиваль, який проводиться на початку жовтня у столиці Польщі, місті Варшава.

Фестиваль представляє нові фільми світового, європейського та польського кінематографу.

Історія кінофестивалю[ред.ред. код]

Ядром фестивалю став Варшавський Тиждень Кіно, організований у 1985 році дискусійним кіноклубом «Гібриди». Його засновником і директором до 1990 року був Роман Ґутек, а з наступного року директором фестивалю став Стефан Лаудин. З 1995 року кінофестиваль, організовує Варшавський Фонд Кіно. ВМКФ включений до Асоціації кінофестивалів Центральної та Східної Європи, існування якої почалося в 2001 році. Того ж року кінофестиваль отримав акредитацію Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів.

У 2005 році вперше представники ФІПРЕССІ (Міжнародної федерації кінокритиків) обирали найкращий фільм із регіону Центральної та Східної Європи.

2009 року, у 25-ту річницю діяльності, Варшавський кінофестиваль рішенням Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів долучено до групи найважливіших світових кінофестивалів, таких як у Каннах, Венеції, Локарно, Сан-Себастьяні, Берліні чи Карлових Варах [1][2].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]