Варшавський міжнародний кінофестиваль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Варшавський міжнародний кінофестиваль
Варшавський міжнародний кінофестиваль 2011
Місце проведення Варшава, Польща Польща
Заснування 1985 році
Засновник(и) Роман Ґутек
Дата проведення щорічно на початку жовтня
wff.pl
CMNS: Варшавський міжнародний кінофестиваль у Вікісховищі

Варшавський міжнародний кінофестиваль (пол. Warszawski Festiwal Filmowy (WFF)) — щорічний міжнародний кінофестиваль, який проводиться на початку жовтня у столиці Польщі, місті Варшава.

Фестиваль представляє нові фільми світового, європейського та польського кінематографу.

Історія кінофестивалю[ред. | ред. код]

Ядром фестивалю став Варшавський Тиждень Кіно, організований у 1985 році дискусійним кіноклубом «Гібриди». Його засновником і директором до 1990 року був Роман Ґутек, а з наступного року директором фестивалю став Стефан Лаудин. З 1995 року кінофестиваль, організовує Варшавський Фонд Кіно. ВМКФ включений до Асоціації кінофестивалів Центральної та Східної Європи, існування якої почалося в 2001 році. Того ж року кінофестиваль отримав акредитацію Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів.

У 2005 році вперше представники ФІПРЕССІ (Міжнародної федерації кінокритиків) обирали найкращий фільм із регіону Центральної та Східної Європи.

2009 року, у 25-ту річницю діяльності, Варшавський кінофестиваль рішенням Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів долучено до групи найважливіших світових кінофестивалів, таких як у Каннах, Венеції, Локарно, Сан-Себастьяні, Берліні чи Карлових Варах[1][2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 24 вересня 2010. Процитовано 12 грудня 2011.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 30 грудня 2013. Процитовано 12 грудня 2011.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Посилання[ред. | ред. код]