Веслувальний слалом

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

'Веслувальний слалом' - різновид спортивного веслування, що полягає в проходженні на швидкість дистанції, яка визначається порядком розташування воріт, які виставляються на річці з порогом або на спеціально облаштованому каналі. Швидкість потоку води має бути не менше 2 м/с. Змагання проводяться на дистанція довжиною 250-400м.

Ворота, що розташовуються на дистанції бувають "прямі" (фарбуються в зелено-білий колір),які долаються за течією та "зворотні" (фарбуються в червоно-білий колір) і долаються проти течії. Ворота на дистанції номеруються(як приклад від 1 до 25), що визначає порядок проходження дистанції. Під час проходження дистанції можуть нараховуватися штрафні бали які в підсумку додаються до основного часу(часу проходження дистанції).Дистанція 400 м з кількістю воріт від 18-25, перепад рівня води між стартом та фінішем має бути від 3-6 м, швидкість течії від 2 м/с.

Штрафні бали:

  • 2сек. - за торкання віхи будь-якою частиною тіла, веслом, човном.
  • 50сек. - за взяття воріт в невірному напрямку, неповне взяття воріт, проходження воріт в перевернутому вигляді

та при порушенні порядку взяття.

Змагання В світі розвитком веслувального слалому займається Міжнародна федерація каное (англ. International Canoe Federation — ICF). Перші змагання з веслувального слалому були проведені 1933 р на річці Аре в Швейцарії. Перший чемпіонат світу відбувся 1949році. В програму Ігор Олімпіад вперше веслувальний слалом увійшов у 1972 року (Мюнхен) як показова дисципліна, потім був вилучений з Олімпійської програми і знову включений у 1992 році (Барселона) до сьогодення.

змагання проводяться в човнах класів:

  • К-1-М - байдарка одиночка чоловіча
  • К-1-Ж - байдарка одиночка жіноча
  • С-1-М - каное одиночка чоловіча
  • С-1-Ж - каное одиночка жіноча
  • С-2 - каное двійка (тільки чоловічий клас)

Також у програму Чемпіонату світу входять "командні перегони" які проводяться в кожному з класів.

С-1-Ж та "командні перегони" не є олімпійськими видами програми.


Веслувальний слалом в Україні

В Україні працюють школи веслувального слалому в містах : Київ, Харків (дві школи), Дніпропетровськ, Вінниця, Львів, Первомайськ (Миколаївська обл) змагання проводяться на річках Південний Буг(Вінницька область с.Сокілець та Миколаївська область с.Мигія (заповідник "Бузький Гарт" )), р.Прут (м. Яремче Івано-Франківська область), р.Ч.Черемош(с.Красник Івано-Франківська область) та р.Рось (м.Богуслав Київська область).

Розвитком веслувального слалому в Україні займається Федерація веслового слалому України. Федерація веслового слалому України

Посилання[ред.ред. код]

http://bilavezha.1bbs.info/viewtopic.php?t=8 - Веслувальний слалом.