Флайборд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Акробатика на флайборді
Флайбординг у Мальме, Швеція

Флайборд (англ. Flyboard) — бренд гідропольотного пристрою, який забезпечує пропульсію для підняття флайборда в повітря та здійснення так званого гідропольоту.[1]

Флайбординг — новий екстремальний вид спорту. Наразі носить більше розважальний, аніж спортивний характер.

Пристрій для флайборду дозволяє підняти людину до 10 метрів над водою. Після чого спортсмен занурюється у воду і може виринути, як дельфін.

Історія[ред. | ред. код]

Ідея розробки пристрою, що дозволяє ширяти над поверхнею води, належить чемпіону Франції з водних лижів Френкі Запаті. Займаючись аквабайком, французький спортсмен вирішив сконструювати новий апарат. У 2008 році він відкрив власне виробництво гідроциклів під назвою «Zapata-Racing». Проте, Запата вирішив не зупинятися на досягнутому і продовжував розробку апарату, який би дозволив піднімати людину над водою і виконувати різні акробатичні трюки. Невдовзі, у 2011 році на чемпіонаті світу в Китаї світові був представлений пристрій, що отримав назву «флайборд».

Спортивні змагання[ред. | ред. код]

Перший офіційний чемпіонат з флайборду відбувся у жовтні 2012 року в Катарі. Всього у змаганнях взяло участь 52 спортсмени, що представляли 21 країну світу.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. What is a Flyboard? How Does It Work? How Much Does It Cost?. powerboardexpert.com. Процитовано 8 серпня 2019. 

Посилання[ред. | ред. код]